Päť dividendových akcií vhodných na nákup

Akcie Služby Spotrebiteľský sektor Základné materiály Zdravotníctvo

November a december sú historicky dva z najlepších mesiacov pre akciový trh. Profesionálni peňažní manažéri sú však náročnejší ako boli za posledných 20 rokov.

Mali by investori do konca roka akcie kupovať alebo predávať? Jedným zo spôsobov, ako vyriešiť túto otázku – a zostať na trhu – je pridať do portfólia niektoré vysoko kvalitné, „dobité“ akcie, ktoré ponúkajú atraktívne dividendové výnosy.

Vybrali sme päť spoločností, ktoré vyhovujú tejto podmienke. Každá spoločnosť vypláca dividendy, čo poskytuje mieru bezpečnosti, obchoduje so zľavou na historické priemery a vykazuje vyšší zisk, ako sa očakávalo, keď naposledy zverejnil svoje zisky.

Všetky spomenuté akcie sú k dnešnému dňu nižšie a končia ďaleko za 18%-ným výkonom Dow Jones Industrial Average, napriek zdanlivo silným základom.

UnitedHealth

Celé odvetvie zdravotníctva vrátane spoločnosti UnitedHealth Group (UNH:NYSE) bolo zasiahnuté politickými obavami. Demokrati chcú, zdravotnú starostlivosť pre všetkých a republikáni chceli znížiť ceny liekov.

Výsledkom je, že UnitedHealth sa k dnešnému dňu znížil len mierne, obchoduje sa s 15-násobným odhadom ziskov do roku 2020, čo je asi 10%-ná zrážka vzhľadom na päťročný priemer. Vyzerá to ako dobrý vstupný bod pre akcie.

ročný graf UNITEDHEALTH GROUP, zdroj: FINANZEN100

UnitedHealth nie je žiadna pasca s pomalým rastom. Za posledných niekoľko rokov sa spoločnosti podarilo zvýšiť svoj zisk v priemere o viac ako 15% ročne.

Analytička z Mizuho – Ann Hynes zhodnotila 17. októbra akcie ako „kúpiť“ a cenový cieľ zvolila vo výške 270 dolárov. Verí, že diverzifikácia spoločnosti ponúka prehľad o výnosoch aj o potenciáli zvýšenia ziskov.

UnitedHealth už má veľa vládnych aktivít, ktoré slúžia klientom Medicare a Medicaid.

Ingredion

Ingredion (INGR:NYSE) je potravinárska spoločnosť poskytujúca ingrediencie pre potravinársky, nápojový a farmaceutický priemysel. Obchoduje s 11-násobným odhadovaným ziskom do roku 2020 a výnosom viac ako 3%.

ročný graf INGREDION, zdroj: FINANZEN100

„Rok 2018 sa v sieňach firemného ústredia nebude spomínať v najlepšom svetle; ak sa niečo mohlo pokaziť, pokazilo sa to, “napísal analytik spoločnosti Seaport Global – Brett Hundley vo svojej nedávnej výskumnej správe. Zisk klesol v roku 2018 o 10% a opäť klesol v roku 2019.

Zisk by sa však mal zotaviť v roku 2020. Ak áno, akcie by sa mali obchodovať vyššie v porovnaní so ziskom na akciu.

Eli Lilly

Akcie spoločnosti Eli Lilly (LLY:NYSE) sú medziročne nižšie o 4%, aj keď spoločnosť za tri rovnaké štvrťroky zarobila viac, ako sa očakáva na Wall Street. Akcie spoločnosti poklesli o viac ako 2% po tom, čo spoločnosť 23. októbra oznámila svoje hospodárske výsledky.

ročný graf ELI LILLY, zdroj: FINANZEN100

Predpokladá sa, že tlak na akcie sa zníži v roku 2020. „Mnoho investorov sa obávalo, že zotavenie nie je dosiahnuteľné, ale nesúhlasíme,“ napísal analytik Navin Jacob vo štvrtkovej výskumnej správe. Verí, že akcie oceňujú „príliš veľa konzervativizmu“ a hodnotia akcie ako „kúpiť“ s cenovým cieľom 133 dolárov, čo je viac ako 20% oproti nedávnym úrovniam.

Akcie sa obchodujú so 17-násobným odhadovaným ziskom do roku 2020, čo je 12%-ný rozdiel oproti historickému priemeru. Akcie priniesli viac ako 2,3%.

Kohl’s 

Spoločnosť Kohl’s (KSS:NYSE) sa prispôsobuje novej realite omnichannel (omnichannel – medzikanálová obsahová stratégia, ktorú organizácie používajú na zlepšenie používateľského komfortu) v maloobchode – prostredníctvom svojich obchodov dodáva tovar nakúpený online – uzatváraním dohody s Amazon.com (AMZN). Akcie však medziročne klesajú o 16%, obchodujúc s približne 10-násobným odhadovaným ziskom na budúci rok a s 13%-nou zrážkou vzhľadom na historický priemer.

Akcie majú výnos takmer 5% a spoločnosť zarobí viac ako dvojnásobok dividendy ročne.

ročný graf KOHL’S, zdroj: FINANZEN100

„Silná novota produktu a program Amazon môže v blízkej budúcnosti vyrovnať nepriaznivé účinky v priemysle,“ napísal analytik Credit Suisse – Michael Binetti vo výskumnej správe z 18. októbra. „Analýzy však poukazujú na pomalý začiatok (tretieho štvrťroku) a silné propagácie naprieč skupinou podobných priemyslov.“

Hodnotí akcie ako „podržať“ s cenovým cieľom 51 dolárov. Akciová spoločnosť by podľa Binettiho mohla zvýšiť akciu na 74 dolárov, ak by manažment mohol urýchliť rast predaja v obchodoch otvorených najmenej rok v najbližších štvrťrokoch.

Ralph Lauren

Ikonická módna značka Ralph Lauren (RL:NYSE) obchoduje s približne 12-násobným odhadom ziskov na budúci rok, čo je 25%-ná zrážka oproti historickému priemeru. Výnosy z akcií sú takmer 3% a zisk ľahko pokrýva výplaty dividend.

ročný graf RALPH LAUREN, zdroj: FINANZEN100

Očarovaní investori sa obávajú slabého severoamerického veľkoobchodného trhu. Odhady konsenzuálneho výnosu však ukazujú budúci rok rast a Binetti od spoločnosti Credit Suisse verí, že sadzby akcií Ralph Lauren môžu dosiahnuť 145 dolárov, pretože sa zvyšuje „hybnosť značky“.

Toto je, samozrejme, iba návrh na nové nápady. Investori, ktorí sa neobávajú makroekonomických podmienok, môžu v noci lepšie spať, držať lacné akcie a zabezpečovať dividendy.

Zdroj: barrons

Ohodnoť článok

Pridaj komentár