Penny akcie, ktoré môžte kúpiť pomocou technickej analýzy

Akcie Americké akcie

Akciový trh dosahuje čoraz závratnejšie maximá a čoraz viac sa oddeľuje od hospodárskej reality. To je jeden z dôvodov, prečo je dobré používať technickú analýzu na preorientovanie sa na tisíce a tisíce penny akcií, čo je osviežujúco nekomplikované, akonáhle sa tomu dostanete na kĺb.

Tu sú najzaujímavejšie penny akcie, podľa rôznych metrík technickej analýzy. To by vám mohlo pomôcť dosiahnuť vaše investičné ciele a rozšíriť vaše finančné vzdelanie.

ročný graf Broadwind, zdroj: GOOGLE

Broadwind, Inc. (BWEN:NASDAQ)

Spoločnosť Broadwind, Inc. má v súčasnosti na svojom grafe množstvo dobrých signálov (a to sa už obchoduje za 4,91 dolárov na akciu, takže ak ste odhodlaní investovať iba do penny akcií, mali by ste sa ponáhľať). Je tu aj medzera smerom nahor, ktorá je určite priaznivá, rovnako ako početné býčie pohyblivé priemerné údaje. 

päťročný graf Arlington Asset Investment, zdroj: GOOGLE

Arlington Asset Investment Corp. (AAIC:NYSE)

Rovnako ako u Broadwind, Arlington Asset Investment Corp. graf kričí „kúpiť!“. Býčie nastavenie na začiatku tohto mesiaca, spárované s veľmi pozitívnymi pohyblivými priemermi (so 14-timi z 15-tich ukazovateľov signalizujúcich „strong buy“, podľa TradingView.com) a široké býčie oscilátory, vedú k domnienke, že Arlington Asset Investment bude mať oveľa vyššie ceny akcií.

ročný graf Atossa Therapeutics, zdroj: GOOGLE

Atossa Therapeutics, Inc. (ATOS:NASDAQ)

Spoločnosť Atossa Therapeutics, Inc. je v poslednej dobe „na titulkách“, po zverejnení niekoľkých zaujímavých nových výskumov, ktoré podľa nej môžu odhaliť niečo o pôvode koronavírusu. Jej technické signály sú z veľkej časti mimoriadne býčie.

Po prvé, v jej grafoch je niekoľko medzier. Dobrým znamením je tiež býčie nastavenie v prvý júnový deň. Nakoniec je tu aj objem obchodovania, čo by malo priniesť ešte väčšiu istotu.

Jedno varovné slovo – index relatívnej sily je na úrovni 74,13, čo naznačuje, že akcia je prekúpená. Nemusí to byť preto dobré pre dlhodobé držanie.

ročný graf 1847 Goedeker, zdroj: GOOGLE

1847 Goedeker Inc. (GOED:NYSEAMERICAN)

1847 Goedeker Inc. bola koncom mája jedným z najväčších porazených na trhoch s akciami. Ale otáča sa nálada v prípade tejto obkľúčenej akcie? Mohla by sa, ak dôverujeme technickým signálom.

Napríklad index relatívnej sily je na 29,14, čo naznačuje, že akcie sú prepredané a čoskoro by sa malo objaviť zvrátenie trendu. Akcionári si nie sú istí trajektóriou akcie – čo zvyčajne, po tak veľkom poklese, ako mal 1847 Goedeker, znamená, že by mohol prebehnúť rastúci trend.

ročný graf Harbour Custom Development, zdroj: GOOGLE

Harbour Custom Development, Inc. (HCDI:NASDAQ)

Býčí trendový zvrat je relatívne blízko. Doteraz sme mali minimálnu cenu zhruba 3,00 doláre, ktorá sa objavila v marci, apríli a máji.

Teraz sa však Harbor Custom Development možno vymyká zo svojej rutiny a za posledných pár dní sa vyšplhal na 3,26 dolárov. Ak je akcia schopná tentoraz prekonať úroveň odporu vo výške 3,50 dolárov, potom by sme mohli vidieť, že sa v priebehu nasledujúcich niekoľkých týždňov alebo mesiacov nakoniec vráti späť na 4,50 až 5,50 dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár