Penny akcie, ktoré sa oplatí sledovať

Akcie Americké akcie Dividendy

Investovanie do penny akcií môže byť neuveriteľne frustrujúcim a neplodným – ba dokonca škodlivým – úsilím. Môže to však byť tiež jeden z najpodivnejších a najúžasnejších spôsobov zarábania peňazí.

Čo teda odlišuje prvú negatívnu skúsenosť s nízkonákladovými akciami od druhej, príjemnejšej? Takmer vo všetkých prípadoch investori, ktorí prišli o peniaze investovaním do penny akcií, prešli s chladnou hlavou bez toho, aby vykonali dostatok vlastnej náležitej usilovnosti. Naproti tomu investori, ktorí profitovali z týchto lacných akcií, vynaložili veľa úsilia na to, aby si boli úplne istí, že majú istotu vo svojom výbere investovania.

Môže to byť taký pokus pomôcť vám s vašou náležitou pracovitosťou a dosiahnutím všetkých vašich peňažných cieľov. 

päťročný graf Zovio, zdroj: GOOGLE

Zovio Inc. (ZVO:NASDAQ)

Poskytovateľ online vzdelávania Zovio Inc. bol jedným z najobľúbenejších výberov akcií už v júni 2020. Pre väčšinu to bol zábavný (aj keď trochu desivý) výlet, ktorého ceny sa vyšplhali až na 7 dolárov v auguste 2020 a februári 2021.

Akcie spoločnosti Zovio však v poslednom období opäť klesli, čo bolo spôsobené správou o slabých príjmoch z 12. mája, ktorá zaznamenala obrovský pokles ziskov a EPS. Nepomohlo tomu ani to, že spoločnosti Zovio stále chýba výkonný riaditeľ, ani sklamanie zo strany vedenia.

Pri súčasnom mimoriadne lacnom ocenení by Zovio mohol byť príležitosťou. Má nulový dlh, dobré finančné pomery a niekoľko dobrých technických signálov na spustenie. Pamätajte, že – ak je naším sprievodcom historický precedens – akcie Zovio majú tendenciu vyskočiť a potom rovnako rýchlo padnúť späť dole. Toto je možno iba pre čitateľov s vynikajúcim a osvedčeným načasovaním.

ročný graf Blink Charging, zdroj: GOOGLE

Blink Charging Co. (BLNK:NASDAQ)

Vo februári sa akcia obchodovala okolo 60 dolárov na akciu. V roku 2019 sa obchodovala hlboko pod úrovňou 5 dolárov. Odvtedy prudko vzrástla o 3 000% a to vďaka šialenstva elektrických vozidiel.

Investori by sa mali chopiť svojich ziskov, aj keď je tu mimoriadne vysoké riziko spojené s akciami spoločnosti Blink Charging. Iste, cena akcie je momentálne na úrovni 34,00 dolárov.

Hystéria okolo elektrických vozidiel sa pomaly vytráca a čo sa stane z cenou akcií ?

ročný graf Williams Industrial Services Group, zdroj: GOOGLE

Williams Industrial Services Group Inc. (WLMS:NYSEAMERICAN)

V čase maxima okolo 6 dolárov začiatkom šiesteho mesiaca vzrástla približne o 30%, čo je slušný zisk.

Akcie sa za posledný mesiac vyšplhali iba na úroveň okolo 6%. To však nie je prekvapujúce, vzhľadom na obrovský nárast hodnoty za posledných pár mesiacov. Dlhodobí akcionári získavajú zisky, ktoré sa prejavia na cene.

Uvidíme vyššie ceny alebo je nateraz akcia vyčerpaná? To je ťažké povedať. Veľký počet nevybavených položiek spoločnosti zostáva pôsobivý a vzrušenie, ktoré generuje plán infraštruktúry prezidenta Bidena, stále rastie. To znamená, že index relatívnej sily naznačuje, že akcie sa blížia k prekúpeniu, rast ziskov je všeobecne priemerný a vysoké pomery dlhu a vlastného imania sú znepokojujúce.

Či už sa rozhodnete investovať do Williams Infrastructure Services, záleží na vašej tolerancii voči riziku. 

ročný graf AmpliTech Group, zdroj: GOOGLE

AmpliTech Group, Inc. (AMPG:NASDAQ)

AmpliTech Group, Inc. je vynikajúcou hrou na to, čo ľudia nazývajú „5G revolúcia“. Teraz sa väčšina analytikov domnieva, že akcie súvisiace s 5G majú tri až päťročné čakanie, kým začnú skutočne zbierať výhody plynúce z prechodu. Ak teda hľadáte rýchle peniaze, hľadajte inde.

To znamená, že AmpliTech má prsty na mnohých výrobkoch, ktorých produkty poskytujú dôležité využitie v tak rozmanitých (a lukratívnych) odvetviach, ako je Internet of Things (IoT), satelitná technológia, prieskum vesmíru a obranný sektor. Všetko sú to oblasti, v ktorých sa očakáva v najbližších rokoch exponenciálny rast.

AmpliTech mal v minulom kvartáli mizerný výsledok z dôvodu zatvárania firiem súvisiacich s COVID a znižovania výdavkov. Tvrdí však, že „napriek týmto výzvam sa aktivita spoločnosti AmpliTech’s Request for Quote (RFQ), popredný ukazovateľ budúcich obchodných výsledkov, v posledných mesiacoch posilnila. Počet nevybavených položiek spoločnosti na konci prvého kvartálu predstavoval 2,4 milióna dolárov a má sa premietnuť do zvýšeného predaja v druhom a treťom kvartáli 2021.“

Nové víťazstvo v kontrakte s dodávateľom obrany z rebríčka Fortune 100, okrem toho, že predstavenstvo spoločnosti AmpliTech privítalo v tíme výkonného riaditeľa odvetvia Daniela Mazziotu, znamená, že spoločnosť dosahuje dobrý pokrok v oživovaní značného predaja. V tomto okamihu je AmpliTech stále relatívne malá. Predtým, ako opustí penny akciové územie, musí začať ohlasovať väčšie obchody. Ale po navýšení kapitálu o 23 miliónov dolárov má dobré predpoklady na to, aby v najbližšom období vzrástol minimálne o 30% – a možno z dlhodobého hľadiska podstatne viac, akonáhle sa konečne začne presadzovať revolúcia 5G.

Dividendový výnos: 1,63%

ročný graf Entravision Communications Corporation, zdroj: GOOGLE

Entravision Communications Corporation (EVC:NYSE)

Entravision Communications Corporation je kalifornská mediálna, technologická a marketingová spoločnosť pôsobiaca v televízii, rozhlase a digitálnych priestoroch zameraná na hispánske publikum po celých Spojených štátoch. Uplynulý rok bol pre spoločnosť Entravision divokým rokom a len za posledných 12 mesiacov sa akcie zvýšili o 192%.

A nie je ťažké pochopiť, prečo. S ročným príjmom rastúcim o 25% medzi rokmi 2019 a 2020 a kvartálnými príjmami vykazujúcimi 40%-ný a 172%-ný rast za posledné dva kvartály. Okrem týchto pôsobivých čísel je aj súvaha dosť silná, keď aktíva k 31. decembru 2020 dosiahli aktíva na úrovni 777 miliónov dolárov oproti pasívam na úrovni 468 miliónov dolárov a rýchle aj súčasné pomery na vhodnej úrovni 2,40.

To všetko plus dividenda ? V tomto okamihu vyzerá EVC takmer príliš dobre na to, aby to bola pravda. A určite, skôr ako začnete skúmať akciu, upriamte pozornosť aj na jednu dôležitú vec. Entravision sa na jeseň roku 2020 obchodovala iba za 1,25 dolárov a v súčasnosti má cenu 4,27 dolárov. Existujú dobré dôvody na to, aby akcie vyleteli tak ohromne. Ale niekedy, keď akcia stúpa príliš vysoko a príliš rýchlo, potom môže rovnako rýchlo znova spadnúť.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár