Porastú akcie dopravy v roku 2020?

Akcie Americké akcie Doprava

Zatiaľ čo rok 2019 sa ukázal byť silným rokom pre väčšinu segmentov finančných trhov, sektor dopravy bol jednou z mála výnimiek, ktorá, zdá sa, mala tendenciu stúpať smerom do strany. S blížiacim sa Novým rokom využívajú aktívni obchodníci aj dlhodobí investori príležitosť pozrieť sa na svoje portfóliá a vykonať potrebné úpravy, aby sa zaistilo, že v roku 2020 budú odmenení. Posledné signály o nákupe naznačujú, že posledné dni roku 2019 sú definované ako zaujímavý čas na zvýšenie počtu akcií v segmente dopravy.

iShares Transportation Average ETF (IYT)

Hybnosť, ktorá v roku 2019 postihla odvetvie dopravy, je zreteľne zrejmá z nižšie uvedeného grafu iShares Transport Average ETF (IYT). Horizontálne trendové čiary vytvorili tzv. kanálový vzorec, ktorý sa všeobecne považuje za obdobie konsolidácie predtým, ako sa zavedie významný dlhodobý trend. Tento typ modelu konsolidácie je obľúbený medzi obchodníkmi s obmedzeným dosahom, pretože úrovne podpory a odporu jasne stanovujú úrovne na zadávanie objednávok na nákup a zastavenie.

Pre tých, ktorí hľadajú nápady smerujúce do roku 2020, možno budete chcieť vziať na vedomie nedávne kríženie medzi 50-denným a 200-dňovým kĺzavým priemerom zobrazeným modrým kruhom. Táto spoločná značka na nákup sa nazýva zlatý kríž a stúpenci technickej analýzy ju často používajú na označenie začiatku hlavného trendu. Obchodníci tiež pravdepodobne budú chcieť poznamenať, že ukazovateľ kĺzavého priemeru konvergencie (MACD) bol nedávno prekročený nad jeho signálnym vedením, čo sa pravdepodobne použije ako potvrdenie, že prvých niekoľko týždňov roku 2020 bude pre dopravu maximálne býčích. Keby sa cena posunula na úroveň 200 dolárov, pravdepodobne by to viedlo k cieľovým cenám blízko 225 dolárov, čo sa rovná vstupnému bodu voči výške vzoru.

Norfolk Southern Corporation (NSC)

Najvyššou pozíciou v IYT ETF, ktorá by sa oplatilo bližšie pozrieť, je Norfolk Southern Corporation (NSC:NYSE). Ako je možné vidieť na grafe sa vytvoril krátkodobý vzostupný trojuholníkový diagram blízko k 200-dňovému kĺzavému priemeru. Trojuholníkový vzor kombinovaný s nedávnym prechodom medzi 50-dňovým a 200-dňovým kĺzavým priemerom naznačuje, že obchodníci budú začiatkom roku 2020 pozorovať hornú hranicu.

Okrem toho, ako je uvedené vyššie, obchodníci sa pravdepodobne tiež pozrú na býčí prechod medzi MACD a jeho signálnym vedením ako znak posunu vyššie. Krátkodobé cieľové ceny sa s najväčšou pravdepodobnosťou stanovia blízko 215 dolárov. Z hľadiska riadenia rizika budú príkazy na zastavenie straty s najväčšou pravdepodobnosťou stanovené blízko 187,75 dolárov v prípade náhlej zmeny trendu.

Union Pacific Corporation (UNP)

Ďalší zaujímavý graf, ktorý sa vytvoril v železničnom priemysle a ktorý by sa oplatilo bližšie preskúmať, je uvedený v grafe Union Pacific Corporation (UNP:NYSE). Ako vidíme nižšie, značka 180 dolárov zabránila posunu vyššie po väčšinu roku 2019, ale akcie vyzerajú dobre umiestnené tak, aby prekonali túto úroveň odporu v roku 2020. Ako je uvedené v grafe nižšie, zlatý kríž sa pravdepodobne použije ako dôvod na očakávanie vyššieho limitu v nadchádzajúcich týždňoch.

Záver

Odvetvie dopravy malo tendenciu rásť do strany po väčšinu roku 2019, ale zdá sa, že príbeh sa mení pre tých, ktorí sa pripravujú na rok 2020. Nedávne signály dlhodobého nákupu by mohli byť dôvodom na to, aby sa počiatkom roku 2020 očakávalo prekročenie kľúčových úrovní rezistencie, čo by mohlo v nasledujúcich mesiacoch naznačovať vyššie ceny.

Zdroj: investopedia

Ohodnoť článok

Pridaj komentár