Predstavujeme: AT&T Inc.

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Prehľad a aktuálne udalosti

AT&T (T:NYSE) je veľká telekomunikačná spoločnosť s viac ako 100 miliónmi zákazníkov v USA a významným zastúpením v Latinskej Amerike. Spoločnosť poskytuje širokú škálu telekomunikačných služieb, mobilného i káblového pripojenia, vrátane televízneho obsahu a satelitného vysielania vďaka DirecTV.

AT&T (T:NYSE) generuje ročné tržby viac ako 180 miliárd dolárov a spoločnosť zvýšila dividendu už 35 rokov po sebe, čím sa stala dividendovými aristokratom.

Vedenie spoločnosti AT&T (T:NYSE) vykázalo 28. októbra výsledky za tretí štvrťrok a výsledky boli do značnej miery v súlade s očakávaním. Tržby boli medziročne nižšie o 3%, pretože tržby spoločnosti WarnerMedia boli sklamaním, ale staršie časti AT&T fungovali relatívne dobre. Vysoká marža pomohla zvýšiť upravený zisk na akciu na 0,94 dolárov z 0,90 dolárov v predchádzajúcom roku.

ročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

Vedenie tiež poskytlo plán svojich finančných očakávaní a alokácie kapitálu. Vedenie uviedlo, že očakáva do roku 2022 upravený zisk na akciu v rozmedzí 4,50 až 4,80 dolára, čo by predstavovalo približne 10% medziročný rast. Očakáva sa tiež, že tržby každoročne vyšplhajú o 1 až 2%, zatiaľ čo upravená marža EBITDA by sa mala do roku 2022 zvýšiť približne o 200 bázických bodov na 35% tržieb. Vedenie si do roku 2022 praje voľný peňažný tok vo výške 30 až 32 miliárd dolárov.

AT&T (T:NYSE) použije zostávajúcu hotovosť po výplate dividend k spätnému odkúpeniu približne 70% akcií vydaných pre akvizíciu Time Warner, rovnako ako k vyplateniu 100% dlhu vydaného k tejto transakcii.

Konkurenčné výhody a výkon pri recesii

Hlavnou konkurenčnou výhodou spoločnosti AT&T je jej rozsah. Americkému telekomunikačnému priemyslu dominujú dvaja hlavný hráči: AT&T a konkurenčný Verizon. Je úplne nemožné, aby nová telekomunikačná spoločnosť vybudovala sieť v nevyhnutnom meradle, ktorá by konkurovala zavedeným priemyselným gigantom.

Spoločnosť AT&T (T:NYSE) zostala vysoko výnosná každý rok v čace krízy, ale v roku 2009 zaznamenala menší pokles zisku na akciu. Zdá sa však, že Sprint a T-Mobile majú šancu sa spojiť a stať sa tak tretím najväčším operátorom v USA. Ak by sa spojenie uskutočnilo, predstavovalo by to potenciálne riziko pre AT&T aj Verizon.

Perspektívy rastu, oceňovanie a katalyzátor

Hlavným rastovým katalyzátorom AT&T (T:NYSE) je mediálny obsah získaný akvizíciou spoločnosti Time Warner vo výške 81 miliárd dolárov, ktorá vlastní niekoľko značiek médií, vrátane: TNT, TBS, CNN a HBO. Time Warner tiež vlastné filmové štúdio a športové práva naprieč NFL, NBA, MLB a NCAA.

Vedenie spoločnosti očakáva, že vo fiškálnom roku 2019 vygeneruje zisk na akciu 3,65 dolárov. Na základe toho má akcia pomer ceny k zisku 10,3. Analytici odhadujú reálnu hodnotu pre AT&T, pomer ceny k zisku 12, čo znamená, že zvýšenie ocenenia by mohlo v nasledujúcich piatich rokoch zvýšiť návratnosť akcionárom o približne 3,1% ročne. Vrátane 5,4% dividendového výnosu a 4% očakávaného rastu výnosov by očakávané výnosy mohli v najbližších piatich rokoch dosiahnuť 12,5% ročne.

Zdroj: investicnigramotnost

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár