Predstavujeme: Cummins Inc.

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Prehľad a aktuálne udalosti

Spoločnosť Cummins (CMI:NYSE) navrhuje, vyrába, distribuje a opravuje motory pre ťažké, stredné a ľahké nákladné vozidlá. Produktový rad spoločnosti zahŕňa dieselové motory a motory na zemný plyn, ako aj hybridné a elektrické platformy. Spoločnosť Cummins (CMI:NYSE) bola založená v roku 1919 a má súčasnú trhovú kapitalizáciu viac ako 28 miliárd dolárov. Spoločnosť generuje ročné tržby približne 23 miliárd dolárov a zamestnáva viac ako 62 000 ľudí a má zákazníkov v 190 krajinách.

Vedenie spoločnosti Cummins (CMI:NYSE) vykázalo 29.októbra mierne slabé výsledky za tretí štvrťrok. Celkové tržby sa medziročne znížili o 3%, v dôsledku poklesu dopytu po nákladných vozidlách a stavebných vybaveniach. Predaj v Severnej Amerike bol rovnaký, ale medzinárodný predaj klesol o 8%. Globálna povaha príjmov spoločnosti Cummins znamená, že bola vystavená tiež menovým výkyvom. Napriek tomu EBITDA, čo je výhodný spôsob vykazovania prevádzkových výnosov spoločnosti, bola v treťom štvrťroku v zásade medziročne stabilná a dosiahla 16,6% tržieb. Zisk na akciu poklesol z 4,28 dolárov v predchádzajúcom roku na 3,97 dolárov v tomto roku. Súčasný zisk zahŕňal niektoré jednorazové zisky a straty súvisiace so zabezpečovaním devíz, vyraďovaním produktov a zmenami výnosov.

ročný graf CUMMINS INC., zdroj: GOOGLE

Cummins (CMI:NYSE) považovalo za vhodné mierne znížiť odhady na tento rok na -2% rast tržieb a tiež očakáva, že marža EBITDA bude 15,9% až 16,3% tržieb, oproti 16,25% až 16,75% v predchádzajúcom odhade. Očakáva sa, že tento rok bude zisk na akciu 15,50 dolárov.

Konkurenčné výhody a výkon pri recesii

Cummins (CMI:NYSE) má dôležité výhody oproti všetkým svojim trom hlavným konkurentom – ktorými sú Navistar (NAV), Detroit Diesel (PRIVATE) a Caterpillar (CAT). Vo vzťahu k Navistar a Detroit Diesel (čo je súkromná spoločnosť), má Cummins veľké výhody, pretože títo dvaja konkurenti sú oveľa menší. Samostatne má spoločnosť Cummins oproti spoločnosti Caterpillar technické výhody, pretože je zameraná výhradne na výrobu dieselových motorov, zatiaľ čo táto spoločnosť tiež stavia stavebné, ťažobné a lesnícke zariadenia. Spoločnosť Cummins má zaslúženú povesť vďaka navrhovaniu a výrobe lepších dieselových motorov ako jej konkurenti.

Cummins (CMI:NYSE) rozhodne nie je odolnou akciou proti kríze, pretože zisk na akciu počas krízy klesol o 40%. Napriek tomu zostala spoločnosť zisková a jej nízky výplatný pomer jej umožňuje pokračovať vo zvyšovaní dividendy aj v budúcich poklesoch.

Perspektívy rastu, oceňovanie a katalyzátor

Očakáva sa, že spoločnosť Cummins (CMI:NYSE) vygeneruje v aktuálnom fiškálnom roku zisk na akciu vo výške 15,50 dolárov. Na základe tohto odhadu sa akcie spoločnosti Cummins obchodujú s aktuálnym pomerom sčítania a zisku vo výške 11,9, čo je v porovnaní s našim odhadom reálnej hodnoty 13 násobok zisku priaznivé ocenenie. Ak sa ocenenie spoločnosti Cummins zvýši na reálnu hodnotu, zvýši sa v tomto časovom období celkový výnos približne o 1,4% ročne. Predpokladá sa, že rast zisku na akciu bude približne 5% ročne a akcie v súčasnej dobe vyplácajú dividendu, ktorá prináša 2,8%. Predpokladá sa, že akcie v nadchádzajúcich rokoch vyprodukujú celkový ročný výnos 9,2%.

Zdroj: investicnigramotnost

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár