Predstavujeme: Whirlpool Corp.

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prehľad a aktuálne udalosti

Whirlpool (WHR:NYSE) generuje približne 21 miliárd dolárov ročného obratu. Má veľké portfólio popredných značiek; napríklad Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Conzul, BRASTEMP, Amana, Bauknecht, JennAir a Indesit. Súčasné prostredie je pre spoločnosť Whirlpool zložité, pretože prebieha takzvaná obchodná vojna medzi USA a Čínou a s ďalšími krajinami. Navyše inflácia nákladov na suroviny stlačila ziskové marže spoločnosti.

Na konci októbra zverejnilo vedenie spoločnosti Whirlpool (WHR:NYSE) výsledky za Q3 2019 za obdobie končiace 30. septembra 2019. Tržby predstavovali 5,09 miliardy dolárov, čo predstavuje medziročný pokles o 4,4%, zatiaľ čo organické čisté tržby vzrástli o 1,6%. Whirlpool Severná Amerika, Whirlpool Latinská Amerika a Whirlpool Asia zaznamenali nárast tržieb na konštantnej menovej báze, aj keď boli do značnej miery kompenzované poklesom Whirlpool Europe, Stredného východu a Afriky. Po očistení o významný zisk súvisiaci s predajom firmy dosiahol zisk na akciu za štvrťrok 3,97 dolárov oproti predchádzajúcim 4,55 dolárom.

ročný graf WHIRLPOOL, zdroj: GOOGLE

Whirlpool (WHR:NYSE) tiež aktualizovalo výhľad na celý rok 2019 s očakávaním EPS vo výške 16,80 až 17,55 dolárov (pokles zo 17,80 až 18,55 dolárov – predchádzajúca) alebo 14,75 do 15,50 dolárov na akciu na upravenom základe ( bez zmeny).

Konkurenčná výhoda a výkon pri recesii

Ako už bolo povedané, predpokladá sa, že dlhodobý výhľad pre Whirlpool zostáva zdravý vzhľadom k jeho pôsobivému celosvetovému meradlu, ktoré slúži ako značná konkurenčná výhoda. So 70 výrobnými a technologickými výskumnými centrami po celom svete má spoločnosť výhodu v nákladoch, čo jej umožňuje investovať do výskumu a vývoja a inovovať nové produkty, často uvádza na trh viac ako 100 produktov v jednom roku. Globálny výskum a vývoj a prítomnosť vo výrobe tiež dáva spoločnosti expozíciu na rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch, ako je Čína a India.

Spoločnosti Whirlpool (WHR:NYSE) sa počas krízy nedarí. Zisk na akciu poklesol o 46% z ročných maxím. Aj pri kríze však bola a bude dividenda pokrytá vďaka nízkemu výplatnému pomeru, ktorý na základe očakávaného zisku za rok 2019 činí 32%.

Perspektívy rastu, oceňovanie a katalyzátor

Budúci rast Whirlpool (WHR:NYSE) sa zameria na nové produkty. Pre výrobcov zariadení je konektivita hlavnou témou rastu. Počiatok internetu vecí (IoT) znamená, že sa k internetu pripojí oveľa širší rad zariadení pre ukladanie a prenos dát. Za týmto účelom spoločnosť Whirlpool v roku 2019 rozšírila funkcie svojich výrobkov tak, aby zahŕňali Wear OS od spoločnosti Google.

Akcie spoločnosti Whirlpool (WHR:NYSE) sa obchodujú s pomerom ceny a zisku vo výške 9,7, v porovnaní s odhadom reálnej hodnoty 11. Ak by sa ocenenie akcií zvýšilo na odhad reálnej hodnoty, výnos by sa počas nasledujúcich piatich rokov zvýšil o približne 2,5% ročne. Okrem toho sa očakáva rast zisku o 5% ročne a akcie majú dividendový výnos 3,3%. Výsledkom kombinácie rastu zisku, dividend a zmien v ocenení je celková očakávaná návratnosť 10,8% ročne.

Zdroj: investicnigramotnost

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár