Siemens Healthineers získala majoritný podiel v konzultantskej spoločnosti ECG Management Consultants

Akcie Dividendy Európske akcie Financie Technológie Zdravotníctvo

Nemecká zdravotnícko – technologická spoločnosť Siemens Healthineers získala majoritný podiel v americkej konzultantskej spoločnosti ECG Management Consultants za nezverejnenú cenu. 

Siemens Healthineers sa rozhodla kúpiť spoločnosť ECG Management Consultants, ktorá sídli v San Diegu v Kalifornii. 

„Poradenský biznis ECG je silným prírastkom nášho portfólia a ďalším krokom v implementácii našej stratégie pre rok 2025. V kombinácii s naším silným portfóliom zdravotníckych technológií, ktoré zahŕňa digitálne platformy a riešenia, nám partnerstvo s ECG umožní komplexnejšie (než kedykoľvek predtým) reagovať na potreby našich zákazníkov, pomáhať im ďalej zlepšovať poskytovanie ešte lepšej a lacnejšej zdravotnej starostlivosti, „povedal Bernd Montag – výkonný riaditeľ spoločnosti Siemens Healthineers.

ročný graf SIEMENS HEALTHINEERS zdroj: NASDAQ

Spoločnosť ECG , ktorá má viac ako 200 konzultantov, si zachová autonómnosť a aj svoj existujúci manažérsky tím. V roku 2018 dosiahla tržby vyše 100 mil. eur a podľa vyhlásenia je vysoko zisková.

Siemens Healthineers očakáva dokončenie transakcie v prvom štvrťroku 2020 v závislosti na získaní súhlasu regulátora.

Siemens Healthineers nedávno kúpila aj americkú spoločnosť Corindus. V auguste Siemens Healthineers kúpila americkú spoločnosť Corindus, ktorá sa zaoberá vývojom robotických riešení pre vaskulárne zákroky. Dokončenie tejto transakcie sa očakáva do konca tohto roka. Siemens drží v tejto spoločnosti 85%-ný podiel.

Materský koncern Siemens drží v spoločnosti Siemens Healthineers 85%-ný podiel. S jej akciami sa samostatne začalo obchodovať v marci 2018.

Zdroj: Siemens Healthineers, Bloomberg, Tománek, Fio banka

Ohodnoť článok

Pridaj komentár