Najlepšie akcie ropy a plynu na máj 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Ropa

Ropný a plynárenský priemysel tvoria spoločnosti zaoberajúce sa prieskumom, ťažbou, rafináciou a prepravou ropných a plynových produktov. Tento priemysel zahŕňa aj spoločnosti, ktoré poskytujú služby v oblasti vŕtania a údržby. Medzi najväčšie mená patrí holandský Royal Dutch Shell Plc (RDS.A), Exxon Mobil Corp. (XOM) a Total S.A. (TOT). Akcie ropy a plynu, merateľné sektorovým výberom Vanguard World FDS Energy ETF (VDE), za posledných 12 mesiacov drasticky podcenili širší trh, pričom k 21. aprílu dosiahli celkové výnosy -50,9% oproti -3,7%  v prípade S&P 500.  Tu sú tri najlepšie akcie ropy a plynu s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou. 

Najlepšie akcie ropy a zemného plynu

Ide o akcie ropy a zemného plynu s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Frontera Energy Corp.(FEC:TSE) : Frontera Energy je kanadský producent ropy a plynu s pôsobením v Guyane, Kolumbii, Ekvádore a Peru. 23. marca oznámila plán úspor nákladov, v ktorom eliminovala svojho finančného riaditeľa a znížila plánované kapitálové výdavky do roku 2020 približne o 60% .

Murphy Oil Corp.(MUR:NYSE) : Murphy Oil je globálna spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou plynu a ropy, ktorá pôsobí predovšetkým v USA a Spojenom kráľovstve. Spoločnosť nedávno znížila svoje plány na investičné výdavky do roku 2020 o 35% na približne 950 miliónov dolárov.

Noble Midstream Partners LP(NBLX:NASDAQ): Noble Midstream Partners je kapitálové komanditné partnerstvo (MLP), ktoré vytvorila Noble Energy (NBL) s cieľom vlastniť a prevádzkovať svoju infraštruktúru skladovania a rafinácie ropy. V rámci plánu na úsporu nákladov na rok 2020 znížila distribúciu o 73%.

Najrýchlejšie rastúce akcie ropy a plynu

Sú to akcie ropy a zemného plynu s najvyšším medziročným rastom EPS (medziročne) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ako môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Teekay LNG Partners LP (TGP:NYSE): Teekay LNG Partners je MLP vytvorená spoločnosťou Teekay Corp. (TK). Spoločnosť Teekay Partners vlastní a prevádzkuje flotilu prepravcov skvapalneného zemného plynu (LNG), ktoré sa používajú na lodnú prepravu ropných a plynových produktov.

Euronav NV (EURN:EBR): Euronav je prepravná spoločnosť, ktorá prevádzkuje tankery na prepravu ropy. Spoločnosť má sídlo v Belgicku.

Cheniere Energy Inc.(LNG:NYSE) : Spoločnosť Cheniere prevádzkuje terminály a plynovody LNG v Louisiane a Texase. Vo fiškálnom roku 2019 spoločnosť Cheniere vykázala tržby vo výške 9,7 miliárd dolárov, čo je medziročne zhruba 22%.

Akcie ropy a plynu s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie ropy a plynu, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Teekay Tankers Ltd.(TNK:NYSE) : Teekay Tankers je ropná spoločnosť so sídlom v Kanade, ktorá poskytuje služby prepravy ropy prostredníctvom flotily stredne veľkých tankerov. Bola založená v roku 2007.

DHT Holdings Inc.(DHT:NYSE) : Spoločnosť zaoberajúca sa ropným tankerom DHT Holdings poskytuje prepravné služby mnohým iným spoločnostiam v ropnom a plynárenskom priemysle. V štvrtom kvartáli 2019 spoločnosť DHT vykázala tržby za prepravu vo výške 191,8 milióna dolárov, medziročne o 83,2% viac.

Frontline Ltd.(FRO:NYSE) : Frontline prevádzkuje flotilu veľkých ropných tankerov, ktoré prepravujú ropu a súvisiace produkty. V poslednom štvrťroku spoločnosť Frontline vykázala čistý príjem 108,8 milióna dolárov, čo je najvyšší štvrťročný čistý príjem za viac ako 11 rokov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár