Najlepšie akcie ropy a plynu na apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Ropa

Ropný a plynárenský priemysel tvoria spoločnosti zaoberajúce sa prieskumom, ťažbou, rafináciou a prepravou ropných a plynových produktov. Tento priemysel zahŕňa aj spoločnosti, ktoré poskytujú služby v oblasti vŕtania a údržby. Medzi najväčšie mená patrí Royal Dutch Shell Plc so sídlom v Holandsku. (RDS.A), Exxon Mobil Corp. (XOM) a Total S.A. so sídlom vo Francúzsku (TOT). Akcie ropy a zemného plynu, zastúpené výberom v sektore prostredníctvom Vanguard Energy ETF (VDE), za posledných 12 mesiacov drasticky podcenili širší trh a vykázali negatívny celkový výnos 53,7% v porovnaní so záporným výnosom S&P 500, ktorý k 13. marcu dosiahol 6,2%.

Tu sú tri najlepšie akcie ropy a plynu s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou. Všetky čísla v tomto príbehu sú k 13. marcu 2020.

Najlepšie akcie ropy a zemného plynu

Ide o akcie ropy a zemného plynu s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Ovintiv Inc (OVV:TSE): Ovintiv so sídlom v Kanade je energetická spoločnosť so zameraním na ropu, zemný plyn a súvisiace produkty. V reakcii na búrlivý svetový trh s ropou Ovintiv 12. marca oznámila, že zníži kapitálové investície o 300 miliónov dolárov. Aktuálny graf TU.

Southwestern Energy Co (SWN:NYSE): Southwestern Energy sa zaoberá prieskumom, vývojom a ťažbou zemného plynu a ropy. Aktuálny stav TU.

Murphy Oil Corp (MUR:NYSE): Murphy Oil je globálna spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou plynu a ropy, ktorá pôsobí predovšetkým v USA a Spojenom kráľovstve. Spoločnosť nedávno znížila svoje plány na investičné výdavky do roku 2020 o 35% na približne 950 miliónov dolárov. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce akcie ropy a plynu

Sú to akcie ropy a zemného plynu s najvyšším medziročným rastom EPS (medziročne) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ako môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Teekay LNG Partners LP (TGP:NYSE): Teekay LNG Partners vlastní a prevádzkuje flotilu prepravcov skvapalneného zemného plynu (LNG) používaných na námornú prepravu ropy a plynových produktov. Za fiškálny rok 2019 spoločnosť Teekay LNG Partners vykázala medziročné zisky vo výške 136% čistého príjmu na spoločnú jednotku. Aktuálny graf TU.

Euronav NV (EURN:EBR): Euronav je prepravná spoločnosť, ktorá prevádzkuje tankery na prepravu ropy. Spoločnosť má sídlo v Belgicku.

Cheniere Energy Inc (LNG:NYSE): Spoločnosť Cheniere prevádzkuje terminály a plynovody LNG v Louisiane a Texase. Vo fiškálnom roku 2019 spoločnosť Cheniere vykázala tržby 9,7 miliárd dolárov, medziročne približne vo výške 22%. Aktuálny graf TU.

Akcie ropy a plynu s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie ropy a plynu, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Teekay Tankers Ltd (TNK:NYSE): Teekay Tankers je ropná spoločnosť so sídlom v Kanade, ktorá poskytuje služby prepravy ropy prostredníctvom flotily stredne veľkých tankerov. Aktuálny graf TU.

DHT Holdings Inc (DHT:NYSE): Spoločnosť s ropným tankerom poskytuje prepravné služby mnohým iným spoločnostiam v ropnom a plynárenskom priemysle. V štvrtom kvartáli 2019 spoločnosť DHT vykázala tržby za dopravu vo výške 191,8 milióna dolárov, medziročne o 83,2% viac. Aktuálny graf TU.

Frontline Ltd (FRO:NYSE): Frontline prevádzkuje flotilu veľkých ropných tankerov, ktoré prepravujú ropu a súvisiace produkty. V poslednom štvrťroku spoločnosť Frontline vykázala čistý príjem 108,8 milióna dolárov, čo je najvyšší štvrťročný čistý príjem za viac ako 11 rokov. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár