Špičkové akcie ropy a plynu pre prvý kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Ropa

Ropný a plynárenský priemysel tvoria spoločnosti zaoberajúce sa prieskumom, ťažbou, rafináciou a prepravou ropných a plynových produktov. Tento priemysel zahŕňa aj spoločnosti, ktoré poskytujú služby v oblasti vŕtania a údržby. Medzi najväčšie mená patrí holandský Royal Dutch Shell Plc. (RDS.A), Exxon Mobil Corp. (XOM) a Total S.A. (TOT). Akcie ropy a zemného plynu, zastúpené vo výbere sektoru Vanguard Energy ETF (VDE), dramaticky zaostávali na širšom trhu a poklesli o 3,5% v porovnaní so ziskom S&P 500 o 26,4% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najlepšie akcie ropy a plynu s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou. Všetky čísla v tomto článku sú k 12. januáru 2020.

Najlepšie akcie ropy a zemného plynu

Ide o akcie ropy a zemného plynu s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena/zisk (P/E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf Gulfport Energy Corp, zdroj: GOOGLE

Gulfport Energy Corp (GPOR:NASDAQ): Gulfport Energy je spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou ropy a zemného plynu. Jej hlavné výrobné oblasti sa nachádzajú pozdĺž pobrežia Mexického zálivu v Louisiane. Spoločnosť Gulfport Energy minulý mesiac oznámila, že nedávno uzavrela definitívne dohody o predaji určitých nepodstatných aktív vrátane podielov v spoločnosti Utica Shale. Očakáva sa, že odpredaje budú mať hodnotu vyššiu ako 100 miliónov dolárov.

ročný graf Southwestern Energy Co, zdroj: GOOGLE

Southwestern Energy Co (SWN:NYSE): Southwestern Energy je energetická spoločnosť, ktorá sa zaoberá prieskumom, vývojom a ťažbou zemného plynu a ropy.

ročný graf California Resources Corp, zdroj: GOOGLE

California Resources Corp (CRC:NYSE): California Resources je nezávislá spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou ropy a zemného plynu. Taktiež predáva ropu, zemný plyn a kvapaliny na zemný plyn. California Resources zaznamenala rast zisku na akciu (EPS) za tretí kvartál 2019 o 43,2% v porovnaní s rovnakým štvrťrokom 2018. Príjmy sa však znížili o 17,8%.

Najrýchlejšie rastúce akcie ropy a plynu

Sú to akcie ropy a zemného plynu s najvyšším medziročným rastom EPS za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ako môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Earthstone Energy Inc, zdroj: GOOGLE

Earthstone Energy Inc (ESTE:NYSE): Earthstone Energy je nezávislá energetická spoločnosť zaoberajúca sa vývojom a prevádzkou vlastností ropy a zemného plynu. Primárne aktíva spoločnosti sa nachádzajú v oblasti Midland Basin v západnom Texase a Eagle Ford Trend v južnom Texase.

ročný graf Helmerich & Payne Inc, zdroj: GOOGLE

Helmerich & Payne Inc (HP:NYSE): Helmerich & Payne poskytuje zmluvné vŕtanie ropných a plynárenských spoločností. Prevádzkuje pozemné aj plošinové súpravy.

ročný graf Gibson Energy Inc, zdroj: GOOGLE

Gibson Energy Inc (GEI:TSE): Gibson Energy je poskytovateľom integrovaných služieb pre ropný a plynárenský priemysel so sídlom v Kanade, ktorý pôsobí v celej Severnej Amerike. Spoločnosť prevádzkuje zariadenia vrátane vstrekovacích staníc, terminálov, potrubí, skladovania nádrží a vozového parku nákladných vozidiel. Spoločnosť Gibson Energy začiatkom minulého mesiaca oznámila dohodu so spoločnosťou US Development Group LLC o spoločnej výstavbe a prevádzke jednotky na regeneráciu riedidla (DRU) v kanadskej Alberte.

Akcie ropy a plynu s najvyššou dynamikou

Sú to akcie ropy a zemného plynu, ktoré zaznamenali najvyššiu cenovú zmenu za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Teekay Tankers Ltd, zdroj: GOOGLE

Teekay Tankers Ltd (TNK:NYSE): Teekay Tankers je ropná spoločnosť so sídlom v Kanade, ktorá poskytuje služby prepravy ropy prostredníctvom flotily stredne veľkých tankerov.

ročný graf Dorian LPG Ltd, zdroj: GOOGLE

Dorian LPG Ltd (LPG:NYSE): Dorian LPG je holdingová spoločnosť, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá prepravou skvapalneného ropného plynu.

ročný graf Jadestone Energy Inc, zdroj: GOOGLE

Jadestone Energy Inc (JSE:CVE): Jadestone Energy, predtým Mitra Energy Inc., je ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v Singapure, ktorá sa zaoberá prieskumom, posudzovaním a vývojom vlastností ropy a zemného plynu. Spoločnosť minulý štvrtok oznámila, že jej budú priznané peňažné škody, plus časť právnych nákladov a výdavkov, ktoré vyplývajú z rozhodcovského konania medzi dcérskou spoločnosťou v úplnom vlastníctve spoločnosti Mitra Energy Ltd. a francúzskym ropným gigantom Total.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár