Najlepšie akcie ropy a plynu pre tretí kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Ropa

Ropný a plynárenský priemysel tvoria spoločnosti zaoberajúce sa prieskumom, ťažbou, rafináciou a prepravou ropných a plynových produktov. Tento priemysel zahŕňa aj spoločnosti, ktoré poskytujú služby v oblasti vŕtania a údržby. Medzi najväčšie mená patrí holandský Royal Dutch Shell Plc so sídlom v Holandsku. (RDS.A), Exxon Mobil Corp (XOM) a Total S.A. so sídlom vo Francúzsku (TOT).

Akcie ropy a zemného plynu, zastúpené prostredníctvom Vanguard Energy ETF (VDE), za posledných 12 mesiacov drasticky podcenili širší trh a dosiahli celkovú návratnosť -22,8% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500, ktorý k 9. júnu dosiahol 14,0%. Všetky čísla v tomto článku sú z 9. júna 2020.

Tu sú tri najlepšie akcie ropy a plynu s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou. 

Najlepšie akcie ropy a zemného plynu

Ide o akcie ropy a zemného plynu s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Denbury Resources Inc. (DNR:NYSE) : Ropná spoločnosť Denbury Resources vyvíja, prevádzkuje a skúma vlastnosti ropy a zemného plynu. Spoločnosť sa stará o zákazníkov v oblasti pobrežia Mexického zálivu. V 1. štvrťroku 2020 Denbury vykázala čistý zisk 74 miliónov dolárov, čo je obrat zo štvrťročných strát vo výške 26 miliónov dolárov v 1. štvrťroku 2019.

Northern Oil & Gas Inc. (NOG:NYSEMKT): Northern Oil & Gas je spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a výrobou ropných produktov zameraná na región Rocky Mountain.

QEP Resources Inc. (QEP:NYSE): QEP Resources skúma a vyvíja ropu a zemný plyn. V reakcii na zhoršenie trhových podmienok uprostred pandémie COVID-19 spoločnosť QEP v apríli oznámila plány na výrazné zníženie svojich operácií v oblasti Permu a Willistonu na väčšinu alebo aj celý rok 2020.

Najrýchlejšie rastúce akcie ropy a plynu

Sú to akcie ropy a zemného plynu s najvyšším medziročným rastom EPS za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ako môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

CrossAmerica Partners LP (CAPL:NYSE): CrossAmerica je veľkoobchod s motorovými palivami. Okrem predaja benzínu a motorovej nafty spoločnosť prenajíma nehnuteľnosti aj maloobchodníkom s motorovými palivami. V prvom štvrťroku 2020 spoločnosť CrossAmerica vykázala prevádzkový zisk vo výške 77,4 milióna dolárov, čo je výrazne vyššie oproti 7,6 milióna dolárov v rovnakom období o rok skôr.

Range Resources Corp (RRC:NYSE) Range Resources skúma, vyvíja a získava vlastnosti plynu a ropy, pričom pôsobí predovšetkým na pobreží Mexického zálivu, ako aj v oblasti Appalachie a juhozápadnej časti USA.

Black Stone Minerals LP (BSM:NYSE): Ropa, zemný plyn a minerálna spoločnosť Black Stone vlastní nerastné a licenčné aktíva v Texase. Začiatkom júna spoločnosť oznámila plány na predaj niektorých svojich nehnuteľností v Permskej kotline za hrubý výnos približne 155 miliónov dolárov. Peniaze sa použijú na posilnenie súvahy spoločnosti Black Stone.

Akcie ropy a plynu s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie ropy a plynu, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Renewable Energy Group Inc (REGI:NASDAQ): Renewable Energy Group sa stará o obchodných klientov v USA a podieľa sa na vývoji, distribúcii, predaji a logistike bionafty a ďalších obnoviteľných produktov. V prvom kvartáli fiškálneho roka 2020 spoločnosť predala 139,8 milióna galónov paliva, oproti 162,5 milióna v prvom kvartáli fiškálneho roka 2019.

Teekay Tankers Ltd. (TNK:NYSE) : Teekay Tankers je ropná spoločnosť so sídlom v Kanade, ktorá poskytuje služby prepravy ropy prostredníctvom flotily stredne veľkých tankerov. Bola založená Teekay Corporation v roku 2007.

Contango Oil & Gas Co. (MCF:NYSEMKT) : So zameraním na ropu a zemný plyn Contango skúma, vyvíja, vyrába a tiež získava nehnuteľnosti. V roku 2019 spoločnosť Contango zaznamenala celkové príjmy 76,5 milióna dolárov, čo je mierny pokles zo 77,1 milióna dolárov v roku 2018.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár