Najlepšie energetické akcie na apríl 2020

Akcie Americké akcie Energetika Priemysel Ropa

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov po celom svete. Populárne akcie v energetickom sektore zahŕňajú spoločnosti na dodávateľskom trhu, ktoré sa primárne zaoberajú prieskumom zásob ropy alebo plynu. Známe spoločnosti v tomto odvetví sú Hess Corp. (HES) a Diamondback Energy Inc. (FANG). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí spoločnosť CVR Energy Inc. (CVI), ktorá rafinuje a spracúva ropné a plynové produkty na dodanie spotrebiteľom. V súčasnosti cenová vojna medzi Saudskou Arábiou a Ruskom spôsobila, že cena ropy klesla a tento trend sa ešte zhoršil v dôsledku krízy COVID-19. Z tohto dôvodu je celý sektor výrazne stlačený, takže pri investovaní na tomto nestabilnom trhu buďte opatrní. Energetické akcie, zastúpené výberom v sektore Energy Select Sector SPDR ETF (XLE), výrazne podhodnotili širší trh a vykázali negatívny celkový výnos vo výške 48,4% v porovnaní s poklesom indexu S&P 500 o 0,9% za posledných 12 mesiacov. Tieto údaje o výkonnosti trhu a štatistické údaje nižšie sú k 13. marcu.

Tu sú tri najlepšie akcie energie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Energetické akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o energetické akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

HollyFrontier Corp (HFC:NYSE): Ropná spoločnosť HollyFrontier sa podieľa na rafinácii, skladovaní, preprave a podobne. Firma predáva svoje výrobky v celej Severnej Amerike. HollyFrontier v novembri 2019 oznámila, že na konci roka odstúpi generálny riaditeľ, prezident a riaditeľ George Damiris. S účinnosťou od 1. januára 2020 bol menovaný Michael Jennings, aby prevzal úlohy generálneho riaditeľa a prezidenta. Aktuálny graf TU.

ConocoPhillips (COP:NYSE): ConocoPhillips je spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou ropy, ktorá sa zaoberá spracovaním, rafináciou a marketingom ropy, zemného plynu a ropných produktov. Spoločnosť pôsobí na celom svete. Aktuálny graf TU.

Marathon Petroleum Corp (MPC:NYSE): Marathon Petroleum je ropná rafinérska spoločnosť. Spoločnosť rafinuje, predáva a prepravuje ropné produkty po celej USA. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce energetické akcie

Jedná sa o energetické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Helmerich & Payne Inc (HP:NYSE): Helmerich & Payne poskytuje zmluvné služby na ropných a plynových vrtoch v Južnej Amerike a Mexickom zálive. Aktuálny graf TU.

Kinder Morgan Inc (KMI:NYSE): Kinder Morgan je spoločnosť zaoberajúca sa energetickou infraštruktúrou, ktorá vlastní a prevádzkuje plynovody na prepravu ropy, zemného plynu a ďalších produktov. Spoločnosť tiež prevádzkuje sklady energie. Aktuálny graf TU.

Valero Energy Corp (VLO:NYSE): Valero Energy je ropná rafinéria a spoločnosť vyrábajúca etanol, ktorá pôsobí v USA, Kanade a Arube. Spoločnosť vyrába konvenčné benzíny, destiláty, prúdové palivo, asfalt, petrochemikálie, mazadlá, motorovú naftu a ďalšie rafinované produkty. Spoločnosť Valero Energy oznámila v januári niekoľko povýšení na pozície vedúcich pracovníkov. Aktuálny graf TU.

Energetické akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie energie, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov. Všetky tieto zásoby mali za posledný rok záporné celkové výnosy, ale sú to zásoby, ktorých ceny klesli najmenej v odvetví, ktoré bolo zasiahnuté klesajúcimi cenami ropy.

Cabot Oil & Gas Corp (COG:NYSE): Cabot Oil & Gas vyvíja a skúma vlastnosti ropy a zemného plynu v celej Severnej Amerike, vrátane miest v Texase, v Rocky Mountains a v západných Spojených štátoch. Spoločnosť vykázala ročný rast čistého príjmu o 22,3%, napriek tomu, že prevádzkové výnosy klesli za rok 2019 o 5,6%. Aktuálny graf TU.

Chevron Corp (CVX:NYSE): Chevron je integrovaná energetická spoločnosť, ktorá poskytuje administratívnu, finančnú správu a technologickú podporu pre energetické a chemické operácie. Spoločnosť sa zaoberá prieskumom, vývojom, výrobou, prepravou a rafináciou ropy a zemného plynu. Spoločnosť Chevron v decembri oznámila, že súhlasila so získaním spoločnosti Puma Energy (Australia) Holdings Pty Ltd. za sumu 425 miliónov austrálskych dolárov. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár