Najlepšie energetické akcie za apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Ropa

Energetický sektor tvoria spoločnosti zamerané na prieskum, ťažbu a marketing ropy, plynu a obnoviteľných zdrojov po celom svete. Populárne akcie v energetickom sektore zahŕňajú spoločnosti na dodávateľskom trhu, ktoré sa primárne zaoberajú prieskumom zásob ropy alebo plynu. Známe spoločnosti v tomto odvetví sú Hess Corp. (HES) a Diamondback Energy Inc. (FANG). Medzi nadväzujúce spoločnosti patrí spoločnosť CVR Energy Inc. (CVI), ktorá rafinuje a spracúva ropné a plynové produkty na dodanie spotrebiteľom.

Akcie energie, merateľné výberom v sektore prostredníctvom Energy Select Sektor SPDR ETF (XLE), dramaticky zaostávali za širším trhom a dosiahli celkový výnos -47,9% v porovnaní s návratnosťou S&P 500 -3,9% za posledných 12 mesiacov. 

Tu sú tri najlepšie akcie energie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Energetické akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o energetické akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ConocoPhillips (COP:NYSE): ConocoPhillips je spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou ropy, ktorá sa zaoberá spracovaním, rafináciou a marketingom ropy, zemného plynu a ropných produktov. Spoločnosť pôsobí na celom svete. 16. apríla 2020 spoločnosť ConocoPhillips oznámila, že vďaka nízkym cenám znižuje výrobu ropy a znižuje náklady o 3 miliardy dolárov. Tieto pohyby vedú k zníženiu nákladov o 2 miliardy dolárov.

HollyFrontier Corp.(HFC:NYSE): Ropná spoločnosť HollyFrontier sa podieľa na rafinácii, skladovaní, preprave a inom. Firma predáva svoje výrobky v celej Severnej Amerike. HollyFrontier 8. apríla 2020 oznámila, že v roku 2020 znižuje kapitálové výdavky o 15%.

Marathon Petroleum Corp.(MPC:NYSE): Marathon Petroleum je ropná rafinérska spoločnosť, ktorá rafinuje, predáva a prepravuje ropné produkty v USA. Dňa 18. marca 2020 Marathon oznámil, že vymenoval Michaela Hennigana za svojho nového prezidenta a generálneho riaditeľa. Koncom apríla sa pripojí k predstavenstvu spoločnosti.

Najrýchlejšie rastúce energetické akcie

Jedná sa o energetické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Helmerich & Payne Inc.(HP:NYSE): Helmerich & Payne poskytuje zmluvné služby na ropných a plynových vrtoch v Južnej Amerike a Mexickom zálive. 31. marca 2020 Helmerich & Payne oznámila, že znižuje svoju štvrťročnú dividendu o 65%.

Kinder Morgan Inc.(KMI:NYSE): Kinder Morgan je spoločnosť zaoberajúca sa energetickou infraštruktúrou, ktorá vlastní a prevádzkuje plynovody na prepravu ropy, zemného plynu a ďalších produktov. Spoločnosť tiež prevádzkuje sklady energie.

Valero Energy Corp.(VLO:NYSE): Valero Energy je ropná rafinéria a spoločnosť vyrábajúca etanol, ktorá pôsobí v USA, Kanade a Arube. Spoločnosť vyrába konvenčné benzíny, destiláty, prúdové palivo, asfalt, petrochemikálie, mazadlá, motorovú naftu a ďalšie rafinované produkty. 14. apríla 2020 spoločnosť Valero oznámila, že vydala 1,5 miliárd dolárov na nové dlhové ponuky.

Energetické akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie energie, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov. Všetky tieto akcie mali za posledný rok záporné celkové výnosy, ale sú to akcie, ktorých ceny klesli najmenej v sektore, ktorý bol zasiahnutý klesajúcimi cenami ropy.

Cabot Oil & Gas Corp.(COG:NYSE): Cabot Oil & Gas vyvíja a skúma vlastnosti ropy a zemného plynu v celej Severnej Amerike, vrátane miest v Texase, v Skalistých horách a v západných Spojených štátoch. Spoločnosť zaznamenala ročný rast čistého príjmu o 22,3%, napriek poklesu prevádzkových výnosov o 5,6% v roku 2019.

Chevron Corp.(CVX:NYSE): Chevron je integrovaná energetická spoločnosť, ktorá poskytuje administratívnu, finančnú správu a technologickú podporu pre energetické a chemické operácie. Spoločnosť sa zaoberá prieskumom, vývojom, výrobou, prepravou a rafináciou ropy a zemného plynu. 24. marca 2020 spoločnosť Chevron oznámila, že pozastavuje odkúpenia akcií a znižuje kapitálové výdavky o 20% v dôsledku nižších cien ropy.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár