Najlepšie technické akcie na máj 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Sektor technológií pozostáva z podnikov, ktoré predávajú tovar a služby v oblasti elektroniky, softvéru, počítačov, umelej inteligencie a ďalších odvetví súvisiacich s informačnými technológiami (IT). Tento sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako sú Apple Inc. (AAPL), Alphabet Inc. (GOOGL) a Microsoft Corp. (MSFT). Technické akcie, merateľné výberom sektoru prostredníctvom Technology Select Sector SPDR ETF (XLK), za posledných 12 mesiacov dramaticky prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 15,3% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 -0,6%.

Tu sú tri najlepšie technické akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najväčšou dynamikou v máji.

Najlepšie hodnotné technické akcie

Jedná sa o technické akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Xerox Holdings Corp. (XRX:NYSE): Xerox ponúka technológiu digitálnej tlače a súvisiace riešenia. Medzi možnosti spoločnosti patrí zobrazovanie a tlač, analýza údajov, ako aj vývoj bezpečných a aizovaných riešení na zvýšenie produktivity. V nadväznosti na zverejnenú ponuku na získanie konkurenčnej spoločnosti HP Inc. (HPQ) spoločnosť Xerox nedávno oznámila, že svoju ponuku zruší v dôsledku globálneho hospodárskeho a trhového chaosu spôsobeného pandémiou COVID-19.

NortonLifeLock Inc.(NLOK:NASDAQ) : NortonLifeLock sa zaoberá podnikaním v oblasti kybernetickej bezpečnosti spotrebiteľov a ponúka riešenia, ktoré zákazníkom umožňujú chrániť svoje elektronické zariadenia, súkromie, identitu a domáce siete.

Seagate Technology Plc (STX:NASDAQ): Seagate Technology sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou produktov a riešení na uchovávanie údajov. Spoločnosť ponúka pevné disky, ďalšie úložné produkty a služby obnovy dát. Za fiškálny tretí kvartál 2020, ktorý sa skončil 3. apríla, spoločnosť Seagate vykázala rastúci zriedený zisk z výnosov vo výške 2,7 miliardy dolárov, medziročne o 17,5% viac.

Najrýchlejšie rastúce technické akcie

Jedná sa o technické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ServiceNow Inc. (NOW:NYSE): ServiceNow poskytuje podnikové cloudové počítačové riešenia, ktoré aizujú pracovný tok v rámci podniku a aj medzi jednotlivými oddeleniami podniku. Spoločnosť ServiceNow nedávno oznámila záväzok chrániť všetky existujúce pracovné miesta počas trvania pandémie COVID-19.

Technické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o technické akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Advanced Micro Devices Inc.(AMD:NASDAQ) : Advanced Micro Devices je globálna polovodičová spoločnosť, ktorá ponúka produkty, ako sú mikroprocesory, čipsety, grafika, video a multimediálne produkty. Poskytuje tiež služby spojené s montážou, testovaním a balením.

Leidos Holdings Inc.(LDOS:NYSE) : Spoločnosť Leidos Holdings je zameraná na národnú bezpečnosť a súvisiace záležitosti. Leidos Holdings je spoločnosť so zameraním na informačné technológie, biomedicínsky a letecký priemysel. Spoločnosť nedávno oznámila plány na pokračovanie v práci na zmluve, v ktorej bude poskytovať IT služby americkému letectvu v regióne National Capital Region.

NVIDIA Corp.(NVDA:NASDAQ) : Výrobca grafických procesorov NVIDIA je lídrom v interaktívnom 3D grafickom priestore, ktorý zásobuje trh s bežnými počítačmi. NVIDIA dokončila akvizíciu spoločnosti Mellanox Technologies, Inc. v oblasti počítačových sietí 27. apríla transakciou v hodnote 7 miliárd dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár