Spoločnosť Apple je (AAPL:NASDAQ) najziskovejšia z FAANG-u za rok 2019

Akcie Americké akcie Dividendy Ekonomika Spotrebiteľský sektor Technológie Telekomunikácie Verejné služby všetky články

V dnešnom článku sa dočítate, ktoré akcie z FAANG-u prekonali širšie indexy. Pod FAANG patrí Facebook (FB:NASDAQ), Apple (AAPL:NASDAQ), Amazon (AMZN:NASDAQ), Google (GOOGL:NASDAQ). Dow Jones Industrial Average je medziročne vyšší o 15,2%, zatiaľ čo index S&P 500 dosiahol 18,5%.

Akcie spoločnosti Apple v roku 2019 získali 39%.

Akice technologického gigantu Apple (AAPL:NASDAQ) v roku 2019 ľahko prekonali širšie trhy, aj napriek rastúcim obavám z obchodných vojen. Jeho akcie medziročne vzrástli o 39% a rastú ďalej, najmä počas dovolenkovej sezóny. Spoločnosť Apple uviedla začiatkom tohto mesiaca na trh nové telefóny iPhone a počiatočný dopyt po zariadeniach bol povzbudivý.

iPhone je vlajkovou loďou spoločnosti a predstavuje väčšinu predaja. Spoločnosť Apple tiež spustila platformu na streamovanie hier a platformu na streamovanie rôzneho obsahu. Apple sa snaží diverzifikovať svoju základňu príjmov a odkloniť sa od svojej závislosti od smartfónov iPhone.

ročný graf APPLE, zdroj: NASDAQ

Ak bude dopyt po telefóne iPhone naďalej silný, mala by mať spoločnosť príležitosť na rast tržieb výrazným tempom počas dvoch po sebe nasledujúcich rokov. Očakáva sa, že nasledujúci iPhone bude mať schopnosť 5G a noví a stáli zákazníci pravdepodobne budú mať záujem o túto inováciu. 

Facebook predbieha Dow Jones, „sleduje“ Apple

Gigant sociálnych sietí Facebook (FB:NASDAQ) získal na trhu niečo cez 36%. Ľahko prekonal indexy širokého trhu a ostatné akcie FAANG, s výnimkou spoločnosti Apple. 

Rast Facebook-u bol ovplyvnený problémami s ochranou súkromia a nestabilným trhom počas väčšej časti roku 2019.

ročný graf FACEBOOK, zdroj: NASDAQ

Facebook vlastní štyri najväčšie platformy sociálnych médií vrátane WhatsAp-u a Instagram-u. Tieto platformy by mali pomôcť zvýšiť výnosy spoločnosti z reklamy. Snaží sa tiež vstúpiť do priestoru na streamovanie zariadení, ktorý by priamo konkuroval Roku Apple TV a Amazon Fire Stick.

Akcie Amazon získali za rok 15%

Technický gigant Amazon (AMZN:NASDAQ) nebol v roku 2019 veľmi výkonný. Hodnota akcií sa za rok zvýšila o 15% a boli ovplyvnené celkovým slabým výkonom trhu. Akcie Amazon tiež poklesli po zverejnení výsledkov za tretí štvrťrok.

ročný graf AMAZON, zdroj: NASDAQ

Apple a Amazon boli prvé dve spoločnosti, ktoré dosiahli trhovú kapitalizáciu v hodnote jedného bilióna dolárov. Apple má hodnotu 987 miliárd dolárov, zatiaľ čo hodnota Amazonu má hodnotu 850,7 miliárd dolárov. Amazon má niekoľko kľúčových hnacích síl, vrátane svojho cloudového podnikania s vysokým rastom a podnikania v reklame. Akcie spoločnosti však ostávajú solídnou dlhodobou investíciou.

Akcie spoločnosti Netflix „sledujú“ tento rok Apple aj indexy

Špičková streamingová platforma Netflix (NFLX:NASDAQ) klesla v roku 2019 o 2,7% a vzhľadom k indexom nedosiahla veľkú výkonnosť. Analytici a investori sa obávajú rastúcej konkurencie na trhu so streamingom. 

ročný graf NETFLIX, zdroj: NASDAQ

Netflix, Amazon Prime a Hulu boli najlepšími hráčmi na streamingovom trhu, čo je priestor, ktorý začína byť preplnený najmä vstupom spoločností Apple a Disney. Spoločnosť Warner Media patriaca pod spoločnosť AT&T plánuje spustiť svoje služby streamovania už v roku 2020.

Google v roku 2019 získal 16%

Akcie spoločnosti Google (GOOGL:NASDAQ) sa tento rok vrátili na 16%, čo je nepatrne horšia výkonnosť ako S&P 500. Podobne ako v prípade ostatných veľkých technologických firiem aj spoločnosť Google čelila problémom s ochranou súkromia. Základy spoločnosti však zostávajú silné.

ročný graf GOOGLE, zdroj: NASDAQ

Očakáva sa, že príjmy spoločnosti Google z reklamy v nasledujúcich rokoch porastú. Je to stále najčastejšie používaný vyhľadávací nástroj s primeranou rezervou a tiež sa posúva v segmente cloud computingu.

Spoločnosť Google navyše investuje do vecí s vysokým rastom ako sú napríklad umelá inteligencia a autonómne vozidlá. Je to najlepší hráč v oblasti inteligentných referentov a neustále zvyšuje bohatstvo investorov.

Apple je obchodovaný so skóre 3,6% oproti priemerným odhadom

Kým spoločnosť Apple v roku 2019 viedla k ziskom FAANG, jej vzostupná špirála naznačuje, že akcie sa obchodujú blízko odhadov analytikov. Akcie spoločnosti Apple majú za 12 mesiacov priemernú cieľovú hodnotu vo výške 226,48 dolárov, čo naznačuje rastúci potenciál 3,6%.

Akcie spoločností Facebook, Netflix, Amazon a Google sa obchodujú so skóre 32,8%; 45%; 33,8% a 15,3%.

Netflix má najväčší potenciál vzhľadom na jeho výkonnosť za posledný rok. Netflixje však aj najrizikovejší spomedzi akcií FAANG, z dôvodu rastúcej konkurencie a jeho relatívne menšej veľkosti oproti týmto spoločnostiam.

Zdroj:

Ohodnoť článok

Pridaj komentár