Starbucks Corporation (SBUX:NASDAQ)

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Starbucks Corporation je výrobca kávy a najväčší obchodný reťazec kaviarní na svete, pôvodom z mesta Seattle v USA. Prvá Starbucks predajňa na Slovensku bola otvorená 31. mája 2016 v Bratislavskom Auparku. Spoločnosť potvrdila, že následne plánuje na Slovensku otvoriť aj ďalšie predajne.

Ústredie: Seattle, Washington, USA
Generálny riaditeľ: Kevin Johnson (3.4.2017-)
Dátum založenia: 1971
Spravované aktíva: 134,66 miliárd
Sektor: spotrebiteľský – cyklický 
Priemysel: reštaurácie
Počet zamestnancov: 349 000
Adresa: 2401 Utah Avenue South, Seattle, WA, 98134, United States
Telefónny kontakt: 206 447 1575
Webová stránka: www.starbucks.com

Dividendový výnos: 1,57%

päťročný graf Starbucks, zdroj: GOOGLE

Ročná výplata (FWD): 1,80 dolárov
Výplatný pomer: 60,22%
Roky rastu: 10 rokov
Posledná ohlásená dividenda: 0,45 dolárov
Ex dividend day: 12.5.2021
Dátum výplaty: 28.5.2021
Frekvencia: štvrťročne 

História rastu dividend: 

zdroj: seekingalpha

Profil spoločnosti Starbucks Corporation

Spoločnosť Starbucks Corporation (SBUX:NASDAQ) spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami pôsobí ako pražiareň, obchodník a maloobchod so špeciálnou kávou po celom svete. Spoločnosť pôsobí v troch segmentoch: Americas, International a Channel Development. Jej obchody ponúkajú kávu a čajové nápoje, praženú kávu z celých zŕn a mletú kávu, rôzne nápoje na pitie, ľadový čaj a rôzne potravinové výrobky, ako sú pečivo, raňajkové sendviče a obedy. Spoločnosť tiež udeľuje licencie na svoje ochranné známky prostredníctvom licencovaných obchodov a účtov potravín a služieb. Spoločnosť ponúka svoje výrobky pod značkami Starbucks, Teavana, Seattle’s Best Coffee, Evolution Fresh, Ethos, Starbucks Reserve a Princi. K 29. októbru 2020 prevádzkovala približne 32 000 obchodov. Spoločnosť Starbucks Corporation bola založená v roku 1971 a sídli v Seattli vo Washingtone.

Zdroj: wikipedia, seekingalpha

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár