Stávka na pokles

Akcie Americké akcie všetky články

Hedge fond Bridgewater Associates údajne stavil zhruba cez 1,5 mld. USD na pokles akcií do marca, uviedli anonymné zdroje denníka The WSJ.

Najväčší svetový hedge fond Bridgewater Associates, ktorý založil Ray Dalio, údajne špekuluje na pokles svetových akcií do marca, odvoláva sa denník The Wall Street Journal na anonymné zdroje.

Hedge fond údajne prostredníctvom put opcií špekuluje, že do marca klesne americký index S&P 500, európsky index Euro Stoxx 50, alebo oboje súčasne. Za opcie zaplatil približne 1,5 mld. USD.

Fond sa k pozícii odmietol vyjadriť, iba uviedol, že jeho pozície sa často menia a často slúžia na zabezpečenie ďalších pozícií. Pripisovanie významu len jednej pozícii by tak mohla byť chyba, dodal.

zdroj: BRIDGEWATER

Kto je Ray Dalio

Ray Dalio je zakladateľom, predsedom a hlavným investičným riaditeľom spoločnosti Bridgewater Associates. Bridgewater začal v súkromnom dvojizbovom byte v New Yorku v roku 1975 a podľa časopisu Fortune Magazine sa firma rozrástla na piatu najdôležitejšiu súkromnú spoločnosť v USA.

Za inovácie, ako aj za prácu poradcu pre politikov na celom svete, bol časopisom aiCIO Magazine a časopisom Wired Magazine nazvaný „Steve Jobsom investícií“ a časopis TIME Magazine ho označil za jedného zo 100 najvplyvnejších ľudí sveta.

Je tiež autorom princípov The New York Times # 1 Bestseller Principles, ktoré načrtávajú jeho zásady práce a života, základy osobitej kultúry Bridgewater a základným kameňom jeho úspechu. Ray Dalio a Bridgewater nedávno uverejnili aj „Zásady pre riadenie veľkých dlhov„, prvé verejné šírenie ich výskumu týchto ekonomických udalostí, ktoré im umožnilo predvídať finančnú krízu v roku 2008. Dalio v súčasnosti pracuje na svojej tretej knihe, v ktorej načrtne svoje investičné zásady.

Ray Dalio je držiteľom bakalárskeho titulu v odbore financií na C.W. Post College a titul MBA na Harvard Business School. Je ženatý s manželkou Barbarou už vyše 40 rokov a má štyroch dospelých synov. Je vášnivým filantropom so zvláštnym záujmom o prieskum a ochranu oceánov.

Zdroj: The Wall Street Journal, Tománek, Fio, Bridgewater.com

Ohodnoť článok

Pridaj komentár