The Kroger Co. (KR:NYSE)

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Kroger Company, alebo jednoducho Kroger, je americká maloobchodná spoločnosť založená Bernardom Krogerom v roku 1883 v Cincinnati v štáte Ohio. Podľa tržieb je to najväčší supermarket v USA a druhý najväčší všeobecný maloobchod

Ústredie: Cincinnati, Ohio, USA
Generálny riaditeľ: Rodney McMullen (1.1.2014-)
Dátum založenia: 1883
Spravované aktíva: 28,37 miliardy
Sektor: spotrebiteľský – necyklický
Priemysel: jedlo
Počet zamestnancov: 465 000
Adresa: 1014 Vine Street, Cincinnati, OH, 45202-1100,United States
Telefónny kontakt: 513 762 4000
Webová stránka: www.thekrogerco.com

Dividendový výnos: 1,91%

päťročný graf Kroger, zdroj: GOOGLE

Ročná výplata (FWD): 0,72 dolárov
Výplatný pomer: 25,57%
Roky rastu: 14 rokov
Posledná ohlásená dividenda: 0,18 dolárov
Ex dividend day: 13.5.2021
Dátum výplaty: 1.6.2021
Frekvencia: štvrťročne 

História rastu dividend: 

zdroj:seekingalpha

Profil spoločnosti The Kroger Co.

Spoločnosť Kroger Co. (KR:NYSE) pôsobí ako maloobchod v Spojených štátoch. Spoločnosť prevádzkuje kombinované obchody s potravinami a drogériami, viacobchodné domy, obchody na trhovisku a sklady s dopadom na cenu. Jeho kombinované obchody s potravinami a drogériami ponúkajú prírodné a ekologické sekcie, lekárne, zmiešaný tovar, centrá pre domáce zvieratá, čerstvé morské plody a bioprodukty; a multi-obchodné domy poskytujú oblečenie, domácu módu a bytové zariadenie, záhradný nábytok, elektroniku, automobilové výrobky a hračky. Trhové obchody spoločnosti ponúkajú obchody s potravinami, farmáciu, zdravotníctvo a starostlivosť o krásu a rýchlo sa kaziaci tovar, ako aj všeobecný tovar vrátane odevov, domácich potrieb a hračiek; a skladové obchody s dopadom na cenu poskytujú potraviny, výrobky na starostlivosť o zdravie a krásu, ako aj mäso, mliečne výrobky, pečivo a čerstvé produkty. Taktiež vyrába a spracováva potravinové výrobky na predaj vo svojich supermarketoch; a predáva palivo prostredníctvom 1 596 palivových centier. K 30. januáru 2021 spoločnosť prevádzkovala 2 742 maloobchodných predajní s potravinami pod rôznymi názvami bannerov v 35 štátoch a District of Columbia, ako aj internetový maloobchod. Spoločnosť Kroger Co. bola založená v roku 1883 a sídli v Cincinnati v štáte Ohio.

Zdroj: wikipedia, seekingalpha

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár