ThyssenKrupp (TKA:ETR) bol vyradený z indexu DAX

Akcie Ekonomika Európske akcie Priemysel

ThyssenKrupp bol vyradený z indexu DAX a nahradil ho výrobca leteckých motorov.

Americká oceliarska spoločnosť ThyssenKrupp (TKA:ETR) bola preradená do indexu stredne veľkých spoločností MDAX z dôvodu slabej výkonnosti spoločnosti a následného prudkého poklesu ceny jej akcií.

Najväčší nemecký oceliarsky a technologický podnik ThyssenKrupp bol vyradený z nemeckého blue-chipsového akciového indexu DAX a nahradil ho výrobca leteckých motorov MTU Aero Engines AG (MTX:ETR). Thyssenkrupp je tak druhým zakladajúcim členom, ktorý opúšťa nemecký index. Dôvodom je slabý výkon a s tým spojený pokles ceny akcií firmy.

ročný graf THYSSENKRUPP, zdroj: FINANZEN100

ThyssenKrupp (TKA:ETR) vydal štvrté varovanie pred zhoršením zisku a dvakrát sa neúspešne pokúsil o reštrukturalizácii podniku. Jeho akcie tak za posledných dvanásť mesiacov poklesli o 45%, zatiaľ čo index DAX zostal takmer bez zmeny.

ThyssenKrupp (TKA:ETR) je teraz súčasťou nemeckého indexu stredne veľkých spoločností MDAX.

Generálny riaditeľ vo vyhlásení uviedol, že výkonosť spoločnosti bola skutočne veľmi slabá a jej zostup do indexu MDAX je logickým následkom. „Dôležité je, že teraz skupinu pripravujeme na novú a ziskovejšiu cestu, aby sme získali späť dôveru investorov,“ dodal.

Zdroj: T. Novák, Fio banka

Ohodnoť článok

Pridaj komentár