Top 10 bánk na svete

Akcie Americké akcie Banky Dividendy

Druhá časť

Banky sú finančné inštitúcie, ktoré poskytujú širokú škálu produktov a služieb vrátane správy vkladov, pôžičiek, správy majetku, výmeny mien a investičného bankovníctva. Medzi klientov týchto bánk patria jednotliví spotrebitelia, podniky a mnoho ďalších typov inštitucionálnych klientov. Definícia komerčnej banky sa v posledných niekoľkých desaťročiach dramaticky zmenila. Veľké banky sa dnes starajú o svojich tradičných klientov, medzi ktorých patria jednotliví zákazníci a veľké aj malé spoločnosti, ktoré ponúkajú sporiace a kontrolné účty, vkladové certifikáty, pôžičky a podobné služby. Mnohé z nich majú aj podniky, ktoré pôsobia ako investičné banky a spolupracujú s podnikovými a inštitucionálnymi klientmi poskytovaním upisovania akciových ponúk, sprostredkovania a poradenstva v oblasti fúzií a akvizícií.

Ďalej sa pozrieme na 10 najlepších verejne obchodovaných bánk za posledný rok.

päťročný graf Agricultural Bank of China Ltd., zdroj: GOOGLE

Agricultural Bank of China Ltd. (ACGBY)

Výnosy (TTM): 89,7 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 30,9 miliárd dolárov
Trhový limit: 131,5 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -14,1%
Pomer PE (TTM): 4.4

Agricultural Bank of China je štátna inštitúcia, ktorá poskytuje nielen služby osobného a firemného bankovníctva, ale ponúka aj špeciálnu sadu produktov pre poľnohospodárskych zákazníkov, ako sú malé poľnohospodárske akcie a väčšie poľnohospodárske veľkoobchodné spoločnosti.

päťročný graf Credit Agricole SA, zdroj: GOOGLE

Credit Agricole SA (CRARY)

Výnosy (TTM): 83,4 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 5,4 miliárd dolárov
Trhový limit: 22,3 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -32,4%
Pomer PE (TTM): 4,7

Credit Agricole SA, jediná európska banka v top 10, je najväčšou kooperatívnou finančnou inštitúciou na svete. Spoločnosť má v histórii služby zákazníkom v poľnohospodárstve, ale v súčasnosti slúži rôznym individuálnym a obchodným zákazníkom.

päťročný graf Wells Fargo & Co., zdroj: GOOGLE

Wells Fargo & Co. (WFC)

Výnosy (TTM): 82,0 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 19,6 miliárd dolárov
Trhový limit: 123,8 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -35,4%
Pomer PE (TTM): 7,5

Wells Fargo ponúka celý rad finančných služieb pre individuálnych aj firemných klientov. V posledných rokoch bola spoločnosť zapletená do škandálu s falošnými účtomi, ktorý poškodil väčší počet jednotlivých klientov banky. Vláda USA nedávno v rámci prebiehajúceho konania pokutovala Wells Fargo  vo výške 3 miliardy dolárov.

päťročný graf Bank Of China Ltd., zdroj: GOOGLE

Bank Of China Ltd. (BACHF)

Výnosy (TTM): 79,4 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 27,2 miliárd dolárov
Trhový limit: 109,1 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -12,7%
Pomer PE (TTM): 4.2

Bank Of China sa zameriava predovšetkým na činnosti komerčného bankovníctva, ako sú vklady a výbery, a devízové ​​prostriedky. Banka má tiež licenciu na vydávanie bankoviek v Hongkongu a Macau.

päťročný graf Citigroup Inc., zdroj: GOOGLE

Citigroup Inc. (C)

Výnosy (TTM): 74,3 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 19,4 miliárd dolárov
Trhový limit: 91,9 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -25,9%
Pomer PE (TTM): 5,4

Citigroup je nadnárodná investičná banka a spoločnosť poskytujúca finančné služby, ktorá ponúka služby týkajúce sa cenných papierov, inštitucionálne finančné služby, globálne retailové bankovníctvo a ďalšie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár