Top 10 bánk na svete

Akcie Americké akcie Banky Dividendy

Prvá časť

Banky sú finančné inštitúcie, ktoré poskytujú širokú škálu produktov a služieb vrátane správy vkladov, pôžičiek, správy majetku, výmeny mien a investičného bankovníctva. Medzi klientov týchto bánk patria jednotliví spotrebitelia, podniky a mnoho ďalších typov inštitucionálnych klientov. Definícia komerčnej banky sa v posledných niekoľkých desaťročiach dramaticky zmenila. Veľké banky sa dnes starajú o svojich tradičných klientov, medzi ktorých patria jednotliví zákazníci a veľké aj malé spoločnosti, ktoré ponúkajú sporiace a kontrolné účty, vkladové certifikáty, pôžičky a podobné služby. Mnohé z nich majú aj podniky, ktoré pôsobia ako investičné banky a spolupracujú s podnikovými a inštitucionálnymi klientmi poskytovaním upisovania akciových ponúk, sprostredkovania a poradenstva v oblasti fúzií a akvizícií.

Ďalej sa pozrieme na 10 najlepších verejne obchodovaných bánk za posledný rok.

päťročný graf Industrial and Commercial Bank of China Ltd., zdroj: GOOGLE

Industrial and Commercial Bank of China Ltd. (IDCBY)

Výnosy (TTM): 123,6 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 45,3 miliárd dolárov
Trhový strop: 231,8 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -6,9%
Pomer PE (TTM): 5.2

Najväčšia banka na svete z hľadiska celkových spravovaných aktív (AUM) je Industrial and Commercial Bank Of China Ltd. Táto inštitúcia poskytuje kreditné karty a pôžičky, financovanie podnikov a služby správy peňazí spoločnostiam a jednotlivcom s vysokou čistou hodnotou. Hoci je to komerčná banka, je vo vlastníctve štátu.

päťročný graf JPMorgan Chase & Co., zdroj: GOOGLE

JPMorgan Chase & Co. (JPM)

Výnosy (TTM): 114,6 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 36,4 miliárd dolárov
Trhový limit: 280,1 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -5,8%
Pomer PE (TTM): 8,5

JPMorgan Chase & Co. je nadnárodná holdingová spoločnosť pôsobiaca v oblasti bankovníctva a finančných služieb, ktorá sa okrem iného zaoberá podnikovými úvermi, správou aktív, správou majetku a investičným a spotrebiteľským bankovníctvom. V reakcii na COVID-19 spoločnosť JPMorgan Chase nedávno oznámila plány hľadať finančné prostriedky z penzijných fondov a u iných klientov vo výške až 10 miliárd dolárov na alternatívne investície, ako sú pôžičky s pákovým efektom a na niektoré druhy nehnuteľností.

päťročný graf pan Post Holdings Co. Ltd., zdroj: GOOGLE

Japan Post Holdings Co. Ltd. (JPHLF)

Výnosy (TTM): 112,3 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 4,7 miliárd dolárov
Trhový limit: 34,4 B dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -28,3%
Pomer PE (TTM): 7.4

Spoločnosť Japan Post Holdings Co. Ltd., ktorá je medzi mnohými spoločnosťami na tomto zozname jedinečná, pôsobí v bankovníctve, ako aj v životnom poistení, logistike a ďalších podnikoch. Spoločnosť je známa aj pre svoju pobočku Japan Post, ktorá sa podieľa na doručovaní pošty a správe pošty v Japonsku, ako aj pre bankovú pobočku Japan Post Bank.

päťročný graf China Construction Bank Corp., zdroj: GOOGLE

China Construction Bank Corp. (CICHY)

Výnosy (TTM): 102,2 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 38,7 miliárd dolárov
Trhový limit: 196,6 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -3,7%
Pomer PE (TTM): 5.2

Druhou čínskou bankou na našom zozname je China Construction Bank Corp. Poskytuje služby podnikového bankovníctva, ako je elektronické bankovníctvo, úverové linky a komerčné pôžičky. Poskytuje aj osobné bankovníctvo prostredníctvom samostatného segmentu, ktorý ponúka osobné pôžičky, vklady, správu majetku a kreditné karty.

päťročný graf Bank of America Corp., zdroj: GOOGLE

Bank of America Corp. (BAC)

Výnosy (TTM): 91,2 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 27,4 miliárd dolárov
Trhový limit: 188,5 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: –18,2%
Pomer PE (TTM): 7,9

Bank of America je americká banka, ktorá ponúka služby pre individuálnych klientov a firmy všetkých veľkostí. Okrem vkladových a bežných účtov prostredníctvom pobočky Consumer Banking poskytuje Bank of America aj rôzne obchodné a majetkové služby prostredníctvom svojich globálnych pobočiek. Spoločnosť nedávno vydala správy pre ponuky na zváženie žiadostí o odloženie hypotéky od zákazníkov počas krízy COVID-19. Niektorí zákazníci uviedli, že ponuky na odklad boli zavádzajúce.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár