TOP 10 dividendových výnosov v Dow

Akcie Americké akcie Dividendy Zaujímavosti

Dow Jones Industrial Average pozostáva z 30 blue-chip akcií. Pre dividendových investorov je to zaujímavý zoznam, pretože 27 z 30 spoločností vypláca dividendy. Mnoho akcií dokáže zvýšiť svoju dividendu niekoľko rokov po sebe. Najviac výnosné akcie Dow majú všetky dividendy, ktoré sú vysoko nad priemernými výnosmi na akciovom trhu. Preto by mohli byť dôvodom pre investorov zameraných na pasívny príjem, aby zvážili ich nákup, okrem toho, že dow-akcie sú tiež blue-chip.

päťročný graf index Dow Jones Industrila Average, zdroj: GOOGLE

TOP 10 dividendových výnosov v Dow Jones

Priemerný dividendový výnos pre Dow 30 je 2,80%, čo je už dobrá sadzba. Priemerný počet po sebe nasledujúcich rokov zvyšovania dividendy je tiež vysoký – je to takmer 22 rokov. Približuje sa to k stavu dividendových aristokratov. Tu je 10 akcií s najvyšším výnosom v Dow Jones Industrials:

zdroj: moneyinvestexpert

Traja členovia Dow Jones 30 v súčasnosti nevyplácajú dividendy a to sú:

  • Salesforce.com (CRM:NYSE)
  • Walt Disney Company (DIS:NYSE)
  • Boeing Company (BA:NYSE)

Zdroj: moneyinvestexpert

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár