Top 10 kanadských ropných a plynových spoločností

Akcie Dividendy Priemysel Ropa

Druhá časť

Ropný a plynárenský priemysel v Kanade, rovnako ako v iných regiónoch, sa vo všeobecnosti delí na tri hlavné segmenty: upstream, midstream a downstream. Upstream spoločnosti sa zaoberajú prieskumom a ťažbou ropy a zemného plynu, čo zahŕňa vyhľadávanie ropy pod zemou a vŕtanie vrtov s cieľom získať prístup k týmto zásobám. V niektorých prípadoch, napríklad v kanadských ropných pieskoch, spoločnosti buď ťažia surový bitúmen či viskóznu formu ropy, alebo využívajú regeneračné procesy „in – situ“, ktoré vstrekujú paru a chemikálie hlboko pod zem na oddelenie bitúmenu od piesku a čerpajú ho na povrch. Obidve metódy sú v porovnaní s tradičnými metódami ťažby relatívne drahé, takže konečná cena ropy pre výrobcov z ropného piesku je oveľa vyššia ako pre tradičných výrobcov. Midstream spoločnosti sa zaoberajú skladovaním a prepravou ropy a zemného plynu, zatiaľ čo downstream podniky rafinujú a predávajú hotové ropné produkty.

Tu je prvých 10 najväčších kanadských ropných a plynárenských spoločností meraných podľa 12-mesačného koncového (TTM) príjmu. 

Husky Energy Inc. (HSE.TO)

Výnosy (TTM): 20,3 miliárd kanadských dolárov
Čistý výnos (TTM): – 1,4 miliárd kanadských dolárov
Trhový strop: 3,2 miliárd kanadských dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -73,8%
Pomer PE (TTM): N / A1

päťročný graf Husky Energy Inc., zdroj: GOOGLE

Husky Energy je integrovaná spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom, vývojom, výrobou, prepravou, skladovaním a marketingom ropy, zemného plynu a kvapalín na zemný plyn. Spoločnosť tiež rafinuje ropu a predáva rafinované ropné produkty.

Parkland Fuel Corp. (PKI.TO)

Výnosy (TTM): 18,5 miliárd kanadských dolárov
Čistý príjem (TTM): 402,0 milióna kanadských dolárov
Trhový strop: 3,6 miliárd kanadských dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -37,7%
Pomer PE (TTM): 9,51

päťročný graf Parkland Fuel Corp., zdroj: GOOGLE

Parkland Fuel je dodávateľ energie, ktorý sa zaoberá marketingom a distribúciou rôznych ropných produktov vrátane benzínu, nafty, propánu, mazív, vykurovacieho oleja a ďalších produktov. Spoločnosť dodáva a podporuje sieť maloobchodných čerpacích staníc a ponúka svoje produkty rade komerčných, priemyselných a rezidenčných zákazníkov.

TC Energy Corp. (TRP.TO)

Výnosy (TTM): 13,3 miliárd kanadských dolárov
Čistý výnos (TTM): 4,1 miliárd kanadských dolárov
Trhový strop: 54,7 miliárd kanadských dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 0,4%
Pomer PE (TTM): 13,61

päťročný graf TC Energy Corp., zdroj: GOOGLE

TC Energy je spoločnosť zaoberajúca sa energetickou infraštruktúrou, ktorá buduje a prevádzkuje sieť plynovodov na prepravu zemného plynu, ktorá prepravuje zemný plyn z dodávok do miestnych distribučných spoločností, elektrární, priemyselných zariadení a ďalších zákazníkov. Spoločnosť tiež vlastní regulované skladovacie zariadenia zemného plynu a zariadenia na výrobu energie. Spoločnosť TC Energy začiatkom tohto mesiaca oznámila, že podala správu o úmysle kúpiť plynovod Pioneer za 255 miliónov dolárov.

Gibson Energy Inc. (GEI.TO)

Výnosy (TTM): 7,3 miliárd kanadských dolárov
Čistý výnos (TTM): 182,9 milióna kanadských dolárov
Trhový strop: 2,3 miliárd kanadských dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -29,8%
Pomer PE (TTM): 12,61

päťročný graf Gibson Energy Inc., zdroj. GOOGLE

Gibson Energy je poskytovateľ integrovaných služieb pre ropný a plynárenský priemysel. Spoločnosť sa zaoberá prepravou, skladovaním, miešaním, spracovaním, marketingom a distribúciou ropy, kondenzátu, kvapalín zemného plynu, vody, ropného odpadu a rafinovaných produktov. Spoločnosť vlastní sieť terminálov, potrubí a skladovacích nádrží.

Pembina Pipeline Corp. (PPL.TO)

Výnosy (TTM): 7,2 miliárd kanadských dolárov
Čistý výnos (TTM): 1,5 miliárd kanadských dolárov
Trhový strop: 13,2 miliárd kanadských dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -48,2%
Pomer PE (TTM): 9,11

päťročný graf Pembina Pipeline Corp., zdroj: GOOGLE

Pembina Pipeline poskytuje prepravné služby pre energetický priemysel. Spoločnosť prevádzkuje konvenčné a ropné piesky, skladuje ropu a zhromažďuje a spracúva zemný plyn.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár