Top 10 kanadských ropných a plynových spoločností

Akcie Dividendy Priemysel Ropa

Prvá časť

Ropný a plynárenský priemysel v Kanade, rovnako ako v iných regiónoch, sa vo všeobecnosti delí na tri hlavné segmenty: upstream, midstream a downstream. Upstream spoločnosti sa zaoberajú prieskumom a ťažbou ropy a zemného plynu, čo zahŕňa vyhľadávanie ropy pod zemou a vŕtanie vrtov s cieľom získať prístup k týmto zásobám. V niektorých prípadoch, napríklad v kanadských ropných pieskoch, spoločnosti buď ťažia surový bitúmen či viskóznu formu ropy, alebo využívajú regeneračné procesy „in – situ“, ktoré vstrekujú paru a chemikálie hlboko pod zem na oddelenie bitúmenu od piesku a čerpajú ho na povrch. Obidve metódy sú v porovnaní s tradičnými metódami ťažby relatívne drahé, takže konečná cena ropy pre výrobcov z ropného piesku je oveľa vyššia ako pre tradičných výrobcov. Midstream spoločnosti sa zaoberajú skladovaním a prepravou ropy a zemného plynu, zatiaľ čo downstream podniky rafinujú a predávajú hotové ropné produkty.

Tu je prvých 10 najväčších kanadských ropných a plynárenských spoločností meraných podľa 12-mesačného koncového (TTM) príjmu. 

Enbridge Inc. (ENB.TO)

Výnosy (TTM): 50,1 miliárd kanadských dolárov
Čistý výnos (TTM): 5,7 miliárd kanadských dolárov
Trhový strop:  78,7 miliárd kanadských dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -16,0%
Pomer PE (TTM): 14,81

päťročnáý graf Enbridge Inc., zdroj: GOOGLE

Enbridge je spoločnosť zaoberajúca sa energetickou infraštruktúrou, ktorá poskytuje dopravu, distribúciu a súvisiace služby. Spoločnosť prevádzkuje sieť ropovodov, kvapalín a zemného plynu, ako aj regulované rozvodné siete zemného plynu. Spoločnosť Enbridge investuje aj do obnoviteľných zdrojov energie a do prenosových zariadení.

Suncor Energy Inc. (SU.TO)

Výnosy (TTM): 38,3 miliárd kanadských dolárov
Čistý výnos (TTM): 2,9 miliárd kanadských dolárov
Trhový strop: 25,1 miliárd kanadských dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -60,5%
Pomer PE (TTM): 9,01

päťročný graf Suncor Energy Inc., zdroj: GOOGLE

Suncor Energy je integrovaná energetická spoločnosť zameraná na vývoj povodí ropných zdrojov v kanadských ropných pieskoch Athabasca. Spoločnosť sa zaoberá prieskumom, akvizíciou, vývojom, výrobou, rafináciou, dopravou a marketingom ropy.

Imperial Oil Ltd. (IMO.TO)

Výnosy (TTM): 34,0 miliárd kanadských dolárov
Čistý výnos (TTM): 2,2 miliárd kanadských dolárov
Trhový strop: 9,8 miliárd kanadských dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -62,0%
Pomer PE (TTM): 4,61

päťročný graf Imperial Oil Ltd., zdroj: GOOGLE

Imperial Oil je integrovaná spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom, výrobou, rafináciou, prepravou a predajom ropy a zemného plynu. Spoločnosť tiež vyrába a predáva rôzne petrochemické výrobky.

Canadian Natural Resources Ltd. (CNQ.TO)

Výnosy (TTM): 24,4 miliárd kanadských dolárov
Čistý výnos (TTM): 5,4 miliárd kanadských dolárov
Trhový strop: 15,7 miliárd kanadských dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -60,8%
Pomer PE (TTM): 2,91

päťročný graf Canadian Natural Resources Ltd., zdroj: GOOGLE

Canadian Natural Resources je spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a ťažbou ropy a zemného plynu. Produkuje syntetickú ropu, ľahkú a strednú ropu, bitúmen, primárnu ťažkú ​​ropu a ťažkú ​​ropu v Pelican Lake.

Cenovus Energy Inc. (CVE.TO)

Výnosy (TTM): 21,4 miliárd kanadských dolárov
Čistý výnos (TTM): 2,2 miliárd kanadských dolárov
Trhový strop: 2,9 miliárd kanadských dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -79,0%
Pomer PE (TTM): 1,31

päťročný graf Cenovus Energy Inc., zdroj: GOOGLE

Cenovus Energy je integrovaná spoločnosť zaoberajúca sa ropou a zemným plynom, ktorá sa zaoberá vývojom, výrobou a predajom ropy, kvapalín a zemného plynu. Rafinuje tiež ropu, prepravuje a predáva rafinovanú ropu a chemické výrobky.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár