Top 10 technologických spoločností

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Prvá časť

Technologické spoločnosti sa v posledných rokoch stali dominantnou hnacou silou hospodárskeho rastu, vkusu spotrebiteľov a finančných trhov. Napríklad najväčšie technologické akcie ako skupina dramaticky prekonali širší trh v poslednom desaťročí. Je to preto, že technológia zásadným spôsobom pretvorila spôsob, akým ľudia komunikujú, spotrebúvajú informácie, nakupujú, stýkajú sa a pracujú.

Všeobecne povedané, spoločnosti v technologickom sektore sa zaoberajú výskumom, vývojom a výrobou technologicky založeného tovaru a služieb. Tvoria softvér a navrhujú a vyrábajú počítače, mobilné zariadenia a domáce spotrebiče. Poskytujú tiež produkty a služby súvisiace s informačnými technológiami.

Nižšie sa pozrieme na 10 najvýznamnejších technologických spoločností vo verejnom vlastníctve spolu s údajmi, ktoré sa merajú na základe 12-mesačného (TTM) príjmu. Je dôležité poznamenať, že 6 z desiatich najväčších spoločností sú americké spoločnosti, čo dokazuje pokračujúcu americkú dominanciu v technológiách. Dve sú japonské, jedna kórejská a jedna taiwanská. Žiadna top spoločnosť nie je z Číny. 

1. Apple Inc. (AAPL:NASDAQ)

Výnosy (TTM): 268,0 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 57,2 miliárd dolárov
Trhový strop: 1,4 bilióna dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 59,8%
Pomer P / E (TTM): 24,42

päťročný graf Apple Inc., zdroj: GOOGLE

Spoločnosť Apple navrhuje, vyrába a predáva širokú škálu produktov spotrebnej technológie vrátane smartfónov, osobných počítačov, tabletov, nositeľných zariadení, zariadení pre domácu zábavu a ďalších. Medzi najobľúbenejšie produkty patria smartfóny iPhone a počítače Mac. Apple tiež dramaticky rozšíril svoj predaj zo služieb. Prevádzkuje obchody s digitálnym obsahom a nedávno uviedla na trh niekoľko streamingových služieb vrátane Apple +, platformy pre zábavný obsah na požiadanie.

2. Samsung Electronics Co. Ltd. (005930:KRX)

Výnosy (TTM): 197,5 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 18,4 miliárd dolárov
Trhový strop: 325,4 miliardy dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 17,2% 
Pomer P / E (TTM): 15,13

päťročný graf Samsung Electronics Co. Ltd, zdroj: GOOGLE

Spoločnosť Samsung Electronics konkuruje spoločnosti Apple a ďalším významným technologickým spoločnostiam na celom svete v kľúčových oblastiach výrobkov. Zaoberá sa mnohými odvetviami vrátane spotrebnej elektroniky, informačných technológií a komunikácií. Juhokórejská spoločnosť predáva mobilné telefóny, tablety, nositeľné zariadenia, produkty virtuálnej reality, televízory a domáce kiná, počítače, tlačiarne, domáce spotrebiče a ďalšie. Spoločnosť Samsung je známa vďaka svojej obľúbenej rade smartfónov Galaxy.

3. Hon Hai Precision Industry Co. Ltd. (HNHPF:OTCMKTS)

Výnosy (TTM): 173,1 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 3,7 miliardy dolárov
Trhový strop: 36,0 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 0,7%
Pomer P / E (TTM): 9,72

päťročný graf Hon Hai Precision Industry Co. Ltd., zdroj: GOOGLE

Hon Hai Precision, tiež známa ako Foxconn, je taiwanský nadnárodný výrobca elektroniky. Spoločnosť vyrába elektroniku a elektronické komponenty pre použitie v informačných technológiách, komunikáciách, automobilovom priemysle, presnom formovaní a spotrebnej elektronike. Spoločnosť Foxconn je kľúčovým dodávateľom v dodávateľskom reťazci spoločnosti Apple a vyrába významnú časť telefónov iPhone.

4. Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ)

Výnosy (TTM): 138,7 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 46,3 miliárd dolárov
Trhový strop: 1,4 bilióna dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 45,5%
Pomer P / E (TTM): 30,42

päťročný graf Microsoft Corp., zdroj: GOOGLE

Microsoft je globálny vývojár a poskytovateľ licencie na softvér, zariadenia, riešenia a služby. Spoločnosť je známa softvérom Windows a Office Suite. Spoločnosť získava rastúci podiel na zisku a výnosoch z cloud computingu a vyvinula svoju vlastnú cloudovú platformu s názvom Azure. Microsoft tiež vlastní a prevádzkuje LinkedIn, populárnu stránku sociálnych sietí pre uchádzačov o zamestnanie.

5. Dell Technologies Inc. (DELL:NYSE)

Výnosy (TTM): 92,2 miliárd dolárov
Čistý výnos (TTM): 4,6 miliardy dolárov
Trhový strop: 31,2 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -37,1%
Pomer P / E (TTM): 7,02

päťročný graf Dell Technologies Inc., zdroj: GOOGLE

Spoločnosť Dell navrhuje, vyrába a predáva hardvér, produkty informačných technológií a služby na celom svete. Spoločnosť ponúka stolové a prenosné počítače, tradičné a budúce riešenia ukladania dát a sieťové produkty. Spoločnosť Dell tiež predáva cloud-natívnu platformu a riešenia na správu cloudu. Najznámejšie produkty spoločnosti Dell sú jej osobné počítače.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár