Top 15 akcií na nákup v roku 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Štvrtá časť

Pandémia koronavírusu v marci rozvírila globálne finančné trhy. Trhy sa však vo veľkej miere odrazili v apríli, máji a júni, keď Wall Street zažila svoju najväčšiu rally a index S&P 500 sa dištancoval od svojich doterajších maxím.

Prečo tento zvrat?

Pretože, aj keď je pandémia veľmi vážnym problémom, ktorý musíme riešiť všetkými našimi zdrojmi, určite sa cez to dostaneme. Ľudstvo prežije. Rovnako aj akcie. Ľudia majú rekord krízy po kríze a americké akciové trhy majú 200 ročnú históriu prekonania medvedieho trhu po medveďom trhu.

Na začiatku júna je priemerný medziročný rast v tomto portfóliu – 15 najlepších akcií na nákup – neuveriteľných 39,1% oproti výkonu S&P 500, ktorý dosiahol -0,7%.

Počas niekoľkých nasledujúcich štvrťrokov sa bude ekonomika naďalej odrážať. Rovnako aj trhy. Táto skupina akcií bude kupovaná, väčšinou preto, že sú dlhodobými víťazmi a Covid-19 je krátkodobá kríza.

Z tohto hľadiska, sú medzi 15 najpredávanejšími akciami do roku 2020 tieto:

 • Facebook (NASDAQ: FB) + 12,0%
 • Activision (NASDAQ: ATVI) + 17,4%
 • Shopify (NYSE: SHOP) + 80,9%
 • Beyond Meat (NASDAQ: BYND) + 100,4%
 • Netflix (NASDAQ: NFLX) + 27,1%
 • Pinterest (NYSE: PINS) + 20,5%
 • Canopy Growth (NYSE: CGC) -15,0%
 • Square (NYSE: SQ) + 41,9%
 • The Trade Desk (NASDAQ: TTD) + 34,9%
 • Etsy (NASDAQ: ETSY) + 71,2%
 • Okta (NASDAQ: OKTA) + 58,8%
 • JD.com (NASDAQ: JD) + 65,1%
 • Stich Fix (NASDAQ: SFIX) -2,8%
 • Nio (NYSE: NIO) + 49,5%
 • Snap (NYSE: SNAP) + 25,1%

Etsy (ETSY:NASDAQ)

päťročný graf Etsy, zdroj: GOOGLE

Celoročná výkonnosť: + 71,2%

Spomalenie rastu výnosov a kompresia marží spôsobili, že v roku 2019 spôsobila špeciálna platforma elektronického obchodu Etsy sklamanie. Presný opak sa však stal v roku 2020.

Zatiaľ tento rok spoločnosť Etsy zaznamenala zrýchlenie rastu objemu a výnosov a zvýšenie sadzieb uprostred širokého zhonu smerom k online nakupovaniu vďaka Covid-19.

Iste, Covid-19 nebude trvať večne. Keď sa však hospodárstvo vráti do normálu, Etsy nevráti všetky svoje zisky z akcií. Mnoho nakupujúcim sa bude páčiť to, čo našli na platforme Etsy za posledných niekoľko mesiacov. Keď sa obchody znovu otvoria, vrátia sa do týchto obchodov, ale tiež budú nakupovať cez Etsy.

Inými slovami, spoločnosť Etsy zaznamenala permanentný nárast trhového podielu v maloobchodnom svete vďaka Covid-19. Táto trvalá expanzia akcií znamená, že príbeh o raste spoločnosti Etsy je spôsobený dlhodobým zrýchlením rastu v dôsledku pandémie Covid-19.

Etsy bude v najbližších rokoch pokračovať v sekulárnom elektronickom obchode smerom dozadu až do výšky 20% prebytku príjmov a rastu zisku. Takýto vysoký rast udrží akcie ETSY na víťaznej ceste.

Okta (OKTA:NASDAQ)

päťročný graf Okta, zdroj: GOOGLE

Celoročná výkonnosť: + 58,8%

Cloudová spoločnosť Okta je dlhodobým víťazom z jedného veľmi jednoduchého dôvodu – spoločnosť je priekopníkom nového, lepšieho a relevantnejšieho bezpečnostného riešenia, ktoré si v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov získava široké uplatnenie.

Konkrétne spoločnosť premieňa identitu na bezpečnostný perimeter na základe myšlienky, že ak je každá identita v ekosystéme bezpečná, je taký aj celý ekosystém. Ide o prielom, ktorý optimalizuje mobilitu zamestnancov a podnikovú flexibilitu (ktoré sú čoraz dôležitejšie), pričom však neohrozujú bezpečnosť.

Trendy vývoja výdavkov v IT podnikoch budú v dohľadnej budúcnosti znížené vďaka pandémii koronavírusu. 

S rastúcou prácou na diaľku – a mnohé spoločnosti tvrdia že aj keď pandémia prejde, budú aj naďalej zavádzať nejakú formu práce na diaľku – spoločnosti potrebujú bezpečnostné riešenia prispôsobené mobilnému a flexibilnému prostrediu práce na diaľku. Na tento účel bolo vyvinuté riešenie Identity Cloud, ktoré zaisťuje každého jednotlivca v spoločnosti po celú dobu bez ohľadu na to, kde sa nachádza.

Preto sa rastové trendy spoločnosti Okta zlepšia až v nasledujúcich rokoch. Akciová spoločnosť OKTA tak bude neustále dosahovať nové maximá.

JD.com (JD:NASDAQ)

päťročný graf JD.com, zdroj: GOOGLE

Celoročná výkonnosť: + 65,1%

Začiatkom roka 2020 to vyzeralo, že Čína je v režime výrazného oživenia a že toto oživenie by posilnilo elektronický obchod JD.com a dotiahlo ho na nové maximá.

Prepuknutie koronavírusu zastavilo tento čínsky hospodársky rozmach. Rally však nevyradila akcie JD. Podiely medziročne vzrástli o 55%.

Prečo?

Pretože koronavírus síce tvrdo zasiahol čínsku ekonomiku, negatívne dopady však netrvajú dlho. V priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov budú obavy z koronavírusu ustupovať a čínska ekonomika sa odrazí, podporená fiškálnym stimulom People’s Bank of China.

V takom prípade sa zlepší miera rastu výnosov spoločnosti JD.Com. Marže spoločnosti tiež, ako následky rozširovania marží a iniciatív na úsporu nákladov, ktoré už boli zavedené pred Covid-19. Pomáha tiež, že JD.Com je e-commerce juggernaut a spotrebitelia sa čoraz viac presúvajú na online kanál.

Na tomto pozadí budú akcie JD naďalej pracovať a budú smerovať vyššie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár