Top 15 akcií na nákup v roku 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor Technológie

Piata časť

Pandémia koronavírusu v marci rozvírila globálne finančné trhy. Trhy sa však vo veľkej miere odrazili v apríli, máji a júni, keď Wall Street zažila svoju najväčšiu rally a index S&P 500 sa dištancoval od svojich doterajších maxím.

Prečo tento zvrat?

Pretože, aj keď je pandémia veľmi vážnym problémom, ktorý musíme riešiť všetkými našimi zdrojmi, určite sa cez to dostaneme. Ľudstvo prežije. Rovnako aj akcie. Ľudia majú rekord krízy po kríze a americké akciové trhy majú 200 ročnú históriu prekonania medvedieho trhu po medveďom trhu.

Na začiatku júna je priemerný medziročný rast v tomto portfóliu – 15 najlepších akcií na nákup – neuveriteľných 39,1% oproti výkonu S&P 500, ktorý dosiahol -0,7%.

Počas niekoľkých nasledujúcich štvrťrokov sa bude ekonomika naďalej odrážať. Rovnako aj trhy. Táto skupina akcií bude kupovaná, väčšinou preto, že sú dlhodobými víťazmi a Covid-19 je krátkodobá kríza.

Z tohto hľadiska, sú medzi 15 najpredávanejšími akciami do roku 2020 tieto:

 • Facebook (NASDAQ: FB) + 12,0%
 • Activision (NASDAQ: ATVI) + 17,4%
 • Shopify (NYSE: SHOP) + 80,9%
 • Beyond Meat (NASDAQ: BYND) + 100,4%
 • Netflix (NASDAQ: NFLX) + 27,1%
 • Pinterest (NYSE: PINS) + 20,5%
 • Canopy Growth (NYSE: CGC) -15,0%
 • Square (NYSE: SQ) + 41,9%
 • The Trade Desk (NASDAQ: TTD) + 34,9%
 • Etsy (NASDAQ: ETSY) + 71,2%
 • Okta (NASDAQ: OKTA) + 58,8%
 • JD.com (NASDAQ: JD) + 65,1%
 • Stich Fix (NASDAQ: SFIX) -2,8%
 • Nio (NYSE: NIO) + 49,5%
 • Snap (NYSE: SNAP) + 25,1%

Stich Fix (SFIX:NASDAQ)

päťročný graf Stich Fix, zdroj: GOOGLE

Medziročná výkonnosť: -2,8%

Akcie online personalizovaného stylingového servisu Stitch Fix boli v roku 2020 tvrdo zasiahnuté. 

Existujú obavy, že úzkosť v dôsledku koronavírusu zabije spotrebiteľské výdavky v USA. Existuje najmä obava, že zabije spotrebiteľské výdavky na predmety určené na voľný čas, napríklad na oblečenie.

Začiatkom marca spoločnosť Stitch Fix tieto obavy potvrdila príjmovým sprievodcom na budúci štvrťrok. Stitch Fix odvtedy klesala.

Je to však len dočasná depresia.

Ako už bolo uvedené, koronavírusové úzkosti sa upokojujú. Súčasne sa hospodárstvo znovu otvorilo a spotrebitelia opätovne zrýchlili svoje výdavky.

Tento nárast spotrebiteľských necyklických výdavkov sa len zrýchli a poskytne obrovskú podporu pre čísla spoločnosti Stitch Fix v nasledujúcich niekoľkých mesiacoch, najmä preto, že kurátorský prístup spoločnosti k údajom orientovaným na nakupovanie je jednoducho lepší, rýchlejší a ľahší spôsob nakupovania, ktorý získa neuveriteľnú trakciu v najbližších niekoľkých štvrťrokoch a rokoch.

Táto veľká podpora sa spojí s tým, čo je teraz veľmi zľavnené ocenenie. Táto konvergencia odteraz do konca roka spôsobí veľkú populáciu akcií SFIX a po nej bude nasledovať niekoľko rokov, keď sa bežné služby nakupovania online, ako napríklad Stitch Fix, stanú normálnejšími a rozšírenejšími.

Nio (NIO:NYSE)

päťročný graf Nio, zdroj: GOOGLE

Celoročná výkonnosť: + 49,5%

Po prvé, trendy dodávok a výnosov spoločnosti – ktoré boli počas väčšej časti roku 2019 negatívne – sa koncom roka 2019 výrazne zlepšili. S výnimkou krátkodobého zásahu koronavírusu sa v roku 2020 ešte viac zlepšia – kvôli oživeniu čínskej ekonomiky z významných fiškálnych stimulov, pauzy v znižovaní dotácií na elektrické vozidlá a nového uvedenia vozidla Nio na trh. Keď sa tieto trendy dodávok a výnosov oživia, akcie NIO by sa tiež mali oživiť.

Po druhé, súvaha je teraz „bezpečná“. To znamená, že v súvahe spoločnosti Nio v oblasti cash-light bolo riziko, že dôjdu peniaze. Nio práve získala obrovské financovanie od mestskej vlády mesta Hefei, čo podporilo súvahu spoločnosti a zmiernilo obavy z likvidity.

Vďaka zabezpečenému financovaniu a zlepšeniu trendov dopytu na horizonte budú akcie NIO pripravené explodovať vyššie v druhej polovici roku 2020.

Snap (SNAP:NYSE)

päťročný graf Snap, zdroj: GOOGLE

Celoročná výkonnosť: + 25,1%

Hoci platforma sociálnych médií Snap nezačala rok 2020 tým najlepším spôsobom – spoločnosť na začiatku februára oznámila sklamanie z čísel štvrtého štvrťroku – býčia téza o tejto populácii zostáva nažive.

Snap má atraktívne postavenie, aby mohol ťažiť z dlhodobých prekážok na trhu s digitálnymi reklamami, a to vďaka jeho silnému uchyteniu na únosnej demografii. Po druhé, pokračujúca inovácia produktov a geografické rozširovanie položili základy trvalého rastu používateľov v roku 2020. Po tretie, a čo je najdôležitejšie, akcie SNAP sú podhodnotené vzhľadom na silné vyhliadky spoločnosti na rast v roku 2020 aj do roku 2025.

Pomáha to aj spoločnosti, ktorá práve oznámila ekonomické čísla prvého štvrťroka, ktoré viac než zatienili zlé čísla štvrtého štvrťroka, a ilustruje, že je na dobrej ceste ku rozprávke o dlhodobom raste.

Pokiaľ bude tento dlhodobý príbeh rastu na dobrej ceste, akcie SNAP budú naďalej rásť.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár