Top 7 poľnohospodárskych dividendových akcií

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Spotrebiteľský sektor

Dividendové poľnohospodárske akcie sú akcie spoločností, ktoré sa zaoberajú určitým aspektom poľnohospodárstva a ktoré vyplácajú pravidelné dividendy. Medzi poľnohospodárske podniky patria: poľnohospodári, ktorí chovajú zvieratá a zbierajú ovocie a zeleninu; výrobcovia poľnohospodárskych strojov; spracovateľské závody, ktoré čistia a balia zvieratá na prepravu a chemickí výrobcovia, ktorí vyvíjajú rastlinné hnojivá. Spoločnosti s históriou vyplácania stabilných dividend v pravidelných intervaloch majú tendenciu byť etablované a v zrelšej fáze svojho rastového cyklu, čo im umožňuje vrátiť akcionárom viac svojich ziskov. Pre investorov môžu tieto spoločnosti poskytnúť stabilný zdroj dividendových výnosov, aj keď ich ceny akcií prudko klesajú na celkovom trhu, čo sa stalo v posledných mesiacoch. Dividendy však nie sú nevyhnutne zaručené, najmä v ťažkých hospodárskych časoch, ako je medvedí trh alebo recesia. Postihnuté spoločnosti môžu znížiť výplaty dividend, ak majú málo hotovosti.

Tu je 7 najlepších poľnohospodárskych akcií s najvyšším výnosom z dividend, čo je pomer ročnej dividendy spoločnosti k cene akcií spoločnosti. Tento pomer je vyjadrený v percentách. Čísla uvedené nižšie sú k 24. marcu.

päťročný graf CF Industries Holdings Inc., zdroj: GOOGLE

CF Industries Holdings Inc. (CF)

Výnos z dividend: 5,44%
Cena: 22,04 dolárov
Trhový strop: 4,8 miliardy dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -41,9%
Frekvencia dividend: štvrťročne

CF Industries vyrába a distribuuje dusíkaté hnojivá a ďalšie dusíkaté produkty po celom svete. Medzi jej produkty hnojív patrí amoniak, granulovaná močovina, roztok močoviny a dusičnanu amónneho (UAN) a dusičnan amónny (AN).

päťročný graf Archer-Daniels Midland Co., zdroj: GOOGLE

Archer-Daniels Midland Co. (ADM)

Výnos z dividend: 4,81%
Cena: 29,31 dolárov
Trhový strop: 16,4 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -28,9%
Frekvencia dividend: štvrťročne

Archer-Daniels Midland nakupuje, prepravuje, skladuje, spracúva a predáva poľnohospodárske komodity, výrobky a suroviny po celom svete. Spoločnosť spracúva olejniny, kukuricu, ovos, jačmeň, arašidy, pšenicu a ďalšie.

päťročný graf Wilmar International Ltd., zdroj: GOOGLE

Wilmar International Ltd. (WLMIF)

Výnos z dividend: 3,06%
Cena: 2,38 dolárov
Trhový strop: 15,1 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 3,6%
Frekvencia dividend: polročne

Wilmar International je singapurská poľnohospodárska spoločnosť zaoberajúca sa pestovaním palmových olejov, drvením olejnatých semien, rafinovaním jedlých olejov, mletím a rafináciou cukru, ako aj výrobou spotrebných výrobkov, špeciálnych tukov, bionafty, hnojív a ďalších produktov. Spoločnosť zaznamenala v štvrtom kvartáli 2019 nárast čistého zisku o 119,9% pri raste tržieb iba 0,5% v porovnaní s rovnakým štvrťrokom minulého roka.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.


Ohodnoť článok

Pridaj komentár