Top 7 poľnohospodárskych dividendových akcií

Akcie Americké akcie Dividendy Európske akcie Priemysel Spotrebiteľský sektor

Dividendové poľnohospodárske akcie sú akcie spoločností, ktoré sa zaoberajú určitým aspektom poľnohospodárstva a ktoré vyplácajú pravidelné dividendy. Medzi poľnohospodárske podniky patria: poľnohospodári, ktorí chovajú zvieratá a zbierajú ovocie a zeleninu; výrobcovia poľnohospodárskych strojov; spracovateľské závody, ktoré čistia a balia zvieratá na prepravu a chemickí výrobcovia, ktorí vyvíjajú rastlinné hnojivá. Spoločnosti s históriou vyplácania stabilných dividend v pravidelných intervaloch majú tendenciu byť etablované a v zrelšej fáze svojho rastového cyklu, čo im umožňuje vrátiť akcionárom viac svojich ziskov. Pre investorov môžu tieto spoločnosti poskytnúť stabilný zdroj dividendových výnosov, aj keď ich ceny akcií prudko klesajú na celkovom trhu, čo sa stalo v posledných mesiacoch. Dividendy však nie sú nevyhnutne zaručené, najmä v ťažkých hospodárskych časoch, ako je medvedí trh alebo recesia. Postihnuté spoločnosti môžu znížiť výplaty dividend, ak majú málo hotovosti.

Tu je 7 najlepších poľnohospodárskych akcií s najvyšším výnosom z dividend, čo je pomer ročnej dividendy spoločnosti k cene akcií spoločnosti. Tento pomer je vyjadrený v percentách. Čísla uvedené nižšie sú k 24. marcu.

päťročný graf Mowi ASA, zdroj: GOOGLE

Mowi ASA (MHGVY)

Výnos z dividend: 7,55%
Cena: 15,24 dolárov
Trhový strop: 7,9 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -31,4%
Frekvencia dividend: štvrťročne

Mowi ASA je nórska spoločnosť pôsobiaca v oblasti morských plodov, ktorá vyrába a dodáva chované lososové produkty na celom svete. Niektoré z týchto produktov zahŕňajú celé vnútornosti, filé, steaky a ďalšie.

päťročný graf Nutrien Ltd., zdroj: GOOGLE

Nutrien Ltd. (NTR)

Výnos z dividend: 6,20%
Cena: 37,52 kanadských dolárov
Trhový strop: 21,4 miliárd kanadských dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -42,7%
Frekvencia dividend: štvrťročne

Nutrien je producentom výživných látok pre plodiny v Kanade a distribútorom produktov potaše, dusíka a fosfátov pre zákazníkov z oblasti poľnohospodárstva, priemyslu a krmív na celom svete. Spoločnosť oznámila v januári, že súhlasila so získaním Agrosema Comercial Agricola Ltda., – maloobchodného poľnohospodárstva na trhu s pestovaním plodín v južnej Brazílii.

päťročný graf Israel Chemicals Ltd, zdroj: GOOGLE

Israel Chemicals Ltd. (ICL)

Výnos z dividend: 6,16%
Cena: 2,97 dolárov
Trhový strop: 3,8 miliardy dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -39,8%
Frekvencia dividend: štvrťročne

Israel Chemicals je izraelská spoločnosť zaoberajúca sa špeciálnymi minerálmi a chemikáliami. Spoločnosť vyrába rôzne hnojivá na báze potaše a fosfátov, spomaľovače horenia, potravinárske prídavné látky a ďalšie. Spoločnosť Israel Chemicals vo februári oznámila, že získala spoločnosť Growers Holdings Inc. – inovátora v oblasti poľnohospodárstva založeného na procesoch a údajoch.

päťročný graf Bunge Ltd., zdroj: GOOGLE

Bunge Ltd. (BG)

Výnos z dividend: 6,11%
Cena: 32,74 dolárov
Trhový strop: 4,6 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -34,3%
Frekvencia dividend: štvrťročne

Bunge je poľnohospodárska a potravinárska spoločnosť zaoberajúca sa nákupom, skladovaním, prepravou, spracovaním a predajom poľnohospodárskych komodít a komoditných výrobkov. Spoločnosť sa zameriava najmä na jedlé ropné produkty, mleté ​​výrobky, vývoz cukru a výrobu rôznych dusíkatých, fosfátových a draselných hnojív.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár