Top akcie utilít na august 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Verejné služby

Sektor verejných služieb (utilít) je tvorený spoločnosťami, ktoré poskytujú elektrickú energiu, zemný plyn, vodu, kanalizáciu a ďalšie služby pre domácnosti a podniky. Mnohé z týchto spoločností sú prísne regulované. Medzi také patria napr. Duke Energy Corp. (DUK), Southern Co. (SO) a American Electric Power Co. Inc. (AEC). Akcie verejnoprospešných služieb, zastúpené v Utilities Select Sector SPDR ETF (XLU), dosiahli slabší výkon na širšom trhu s celkovým výnosom 4,8% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 8,9% za posledných 12 mesiacov. Tieto trhové výsledky čísla a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 28. júlu.

Tu sú tri najvýznamnejšie akcie utilít s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie utilít s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie utilít s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

NRG Energy Inc. (NRG:NYSE): NRG Energy je integrovaná energetická spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a distribuuje energetické služby. Spoločnosť poskytuje zariadenia na výrobu a kombinovanú výrobu energie, výrobu tepelnej energie a zdroje. 24. júla spoločnosť NRG oznámila plány na akvizíciu spoločnosti Direct Energy (dcérska spoločnosť spoločnosti Centrica PLC), za transakciu v plnej výške 3,6 miliardy dolárov. Táto akvizícia by mohla do portfólia spoločnosti NRG pridať až 3 milióny domácich, komerčných a priemyselných zákazníkov.

PPL Corp. (PPL:NYSE): PPL je energetická holdingová spoločnosť, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou elektriny.

Exelon Corp. (EXC:NASDAQ): Exelon je holdingová spoločnosť poskytujúca služby, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou a distribúciou energie v Spojených štátoch a Kanade. Jej energetické operácie sú diverzifikované naprieč rôznymi zdrojmi vrátane fosílnych palív, vodnej energie, jadrovej energie a obnoviteľných zdrojov. 17. júla Exelon oznámila, že jej dcérska spoločnosť ComEd dosiahla dohodu o riešení a ukončení vyšetrovania lobistických praktík ministerstva spravodlivosti v štáte Illinois. Na základe trojročnej dohody o odloženom trestnom stíhaní ComEd súhlasila so zaplatením 200 miliónov dolárov a súhlasila s tým, že americkej vláde podá jednorazový poplatok, ktorý sa na konci trojročného obdobia zruší.

Najrýchlejšie rastúce akcie utilít

Jedná sa o akcie utilít s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Pinnacle West Capital Corp. (PNW:NYSE): Pinnacle West Capital je holdingová spoločnosť, ktorá sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou elektriny.

Sempra Energy (SRE:NYSE): Sempra je holdingová spoločnosť poskytujúca energetické služby, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností vyrába elektrinu, dodáva zemný plyn, prevádzkuje plynovody a zásobníky zemného plynu a realizuje projekt výroby veternej energie. 30. júna spoločnosť oznámila, že dokončila svoj plánovaný odchod z juhoamerického trhu. Spoločnosť predala podniky v Čile a Peru za hotovosť približne 5,8 miliárd dolárov. Stratégia expanzie spoločnosti Sempra v USA zahŕňa novú infraštruktúru plánovanú v Kalifornii, Texase a Mexiku.

Alliant Energy Corp. (LNT:NASDAQ): Alliant Energy je spoločnosť poskytujúca verejné služby, ktorá dodáva elektrickú energiu, zemný plyn a vodu rezidenčným a komerčným zákazníkom. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom v Illinois, Iowe, Minnesote a Wisconsine. V rámci správy o zodpovednom podnikaní spoločnosti Alliant do roku 2020 spoločnosť oznámila zrýchlené ciele udržateľnosti vrátane odstránenia uhlia zo svojich výrobných zariadení do roku 2040 a cieľa nulových čistých emisií oxidu uhličitého do roku 2050.

Akcie utilít s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie utilít, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

NextEra Energy Inc. (NEE:NYSE): NextEra je spoločnosť zaoberajúca sa energetickou infraštruktúrou, ktorá vyrába elektrinu prostredníctvom vetra, slnečnej energie a zemného plynu. Spoločnosť prostredníctvom svojich dcérskych spoločností prevádzkuje aj viac komerčných jadrových elektrární. V 2. štvrťroku 2020 spoločnosť NextEra zverejnila upravený zisk vo výške 2,61 dolárov, medziročne o 11,1% viac. Generálny riaditeľ Jim Robo naznačil, že všetky podniky NextEra „aj naďalej čelia výzvam spojeným s pandémiou COVID-19“ a „aj naďalej dosahujú dobrú výkonnosť a udržiavajú si vynikajúce vyhliadky na ďalší rast“.

American Water Works Co. Inc. (AWK:NYSE): American Water Works poskytuje služby súvisiace s vodou vrátane pitnej a odpadovej vody. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom po celých Spojených štátoch a v kanadskom Ontáriu.

Eversource Energy (ES:NYSE): Eversource Energy je holdingová spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou, prenosom a distribúciou zemného plynu a elektriny.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár