Top technologické akcie za august 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Sektor technológií pozostáva z podnikov, ktoré predávajú tovar a služby v oblasti elektroniky, softvéru, počítačov, umelej inteligencie a ďalších odvetví súvisiacich s informačnými technológiami (IT). Tento sektor zahŕňa spoločnosti s najväčšou trhovou kapitalizáciou na svete, ako napríklad Apple Inc. (AAPL), Microsoft Corp. (MSFT) a Amazon.com Inc. (AMZN).

Technologické akcie, reprezentované v Technology Select Sector SPDR ETF (XLK), výrazne prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 32,2% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 vo výške 11,6% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 23. júlu.

Tu sú tri najlepšie technologické akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Najlepšie hodnotné technologické akcie

Jedná sa o technologické akcie s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Xerox Holdings Corp. (XRX:NYSE): Xerox ponúka technológiu digitálnej tlače a súvisiace riešenia. Ponuka spoločnosti zahŕňa zobrazovanie a tlač, analýzu údajov a bezpečné a aizované riešenia. Xerox sa snažil získať spoločnosť HP Inc. (HPQ) pred hospodárskym otrasom spôsobeným pandémiou koronavírusu. Spoločnosť koncom marca vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že sťahuje svoju ponuku na kúpu spoločnosti HP.

NortonLifeLock Inc. (NLOK:NASDAQ): NortonLifeLock sa zaoberá podnikaním v oblasti kybernetickej bezpečnosti spotrebiteľa a ponúka riešenia, ktoré zákazníkom umožňujú chrániť svoje elektronické zariadenia, online súkromie, identitu a domáce siete. Spoločnosť začiatkom tohto mesiaca oznámila, že vymenovala Roberta Clarksona do novovytvorenej funkcie obchodného riaditeľa.

Seagate Technology PLC: (STX:NASDAQ) Seagate Technology sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou produktov a riešení na uchovávanie údajov. Spoločnosť ponúka pevné disky, ďalšie úložné produkty a služby obnovy dát.

Najrýchlejšie rastúce technologické akcie

Jedná sa o technologické akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Advanced Micro Devices Inc. (AMD:NASDAQ): Advanced Micro Devices je globálna polovodičová spoločnosť, ktorá ponúka produkty, ako sú mikroprocesory, čipy, grafika, video a multimediálne produkty, a poskytuje montážne, testovacie a baliace služby. Spoločnosť koncom apríla oznámila, že príjmy vzrástli o 40% na rekordných 1,79 miliárd dolárov počas prvého kvartálu 2020, ktorý sa skončil 28. marca 2020. Hrubá marža AMD tiež dosiahla najvyššiu úroveň za osem rokov, keď dosiahla 46%.

Gartner Inc. (IT:NYSE): Gartner je výskumná a poradenská spoločnosť s odbornými znalosťami v oblasti počítačového hardvéru, softvéru, komunikácií a súvisiacich informačných technológií. Začiatkom mája spoločnosť vykázala nárast čistého príjmu o 261,1% a rastu tržieb o 5,0% za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020.

Technologické akcie s najvyššou dynamikou

Jedná sa o technologické akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

NVIDIA Corp. (NVDA:NASDAQ): NVIDIA sa zaoberá návrhom, vývojom a výrobou počítačových grafických procesorov, čipových súprav a súvisiaceho multimediálneho softvéru. Koncom mája spoločnosť vykázala nárast výnosov o 39% a rekordnú hrubú maržu GAAP vo výške 65,1% za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 26. apríla 2020.

Apple Inc. (AAPL:NASDAQ): Spoločnosť Apple sa zaoberá návrhom, výrobou a predajom smartfónov, osobných počítačov, tabletov, nositeľných doplnkov a príslušenstva a rôznych súvisiacich softvérových služieb a sieťových riešení. Na konci apríla spoločnosť oznámila nárast výnosov približne o 1%, zatiaľ čo tržby za služby vzrástli za druhý kvartál fiškálneho roka 2020 končiaci sa 28. marca 2020 na rekordne vysokých 13,3 miliardy dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár