Trhy budú nasledujúci rok v patovej situácii

Akcie Zaujímavosti

Analytici americkej banky Citigroup (C:NYSE) pre nasledujúcich 12 mesiacov odhadujú len malý progres akciových trhov. „Býci“ aj „medvedi“ sú zhruba vo vyrovnanom pomere a analytici banky veštia patovú situáciu. Analytici banky preto radia svojim klientom neusilovať sa ísť príliš dopredu a skôr vyčkávať a kupovať lokálne poklesy a minimá.

Analytici aj naďalej favorizujú predovšetkým americké a rozvíjajúce sa trhy s preferenciami voči defenzívnym sektorom. To znamená voči sektorom s konštantnou dividendovou politikou a relatívne stabilnými výsledkami generovanými bez ohľadu na aktuálny stav ekonomiky či jej cyklu.

Aktuálne prebiehajú rally cyklických sektorov a zatiaľ nebola potvrdená zodpovedajúcim rastom dlhopisových výnosov, ktorý takú rally zvyčajne sprevádza. To naznačuje pochybnosti trhu o dlhodobej udržateľnosti rastovej rally. Analytici banky považujú cyklické na čele s technológiami aktuálne za pre-kúpené s časovým horizontom 1-2 mesiace. Defenzívne sektory sú teraz naopak pre-predané.

Analytici banky očakávajú, že centrálne banky počas nasledujúcich 12 mesiacov skúpi z trhu finančné aktíva v celkovom objeme cca 6 biliónov dolárov.

Banka si vytvorila 18 bodový systém indikátorov naznačujúcich možnosť vstupu do medvedieho trendu. Doteraz tento výstražný systém varuje v 6,5 prípadu zo spomínaných 18 možných. Medzi hlavné riziká analytici banky radia nadhodnotenie výsledkových očakávaní a to o cca 30%. Globálne P / E sa pohybuje na úrovni 24 oproti rozumnejšej úrovni okolo 17.

Rizikom je tiež vývoj pandémie v USA a vo svete všeobecne.

Zdroj: kurzy.cz

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár