Tri akcie, ktoré by ste mali sledovať v tomto čase

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor

Už druhý týždeň je kalendár ziskov poloprázdny. Niekoľko kľúčových spoločností však v následujúcich týždňoch bude nahlasovať zisk – s osobitným dôrazom na spotrebiteľskú stránku trhu.

Môžeme vidieť dva reporty od spoločností, ktoré boli zverejnené. Homebuilder KB Home (NYSE: KBH) sa pokúsi stavať na spoľahlivej správe od lídra v odvetví Lennar (NYSE: LEN). A výrobca rekreačných vozidiel Winnebago (NYSE: WGO) sa bude zameriavať na podporu strmej rally vo svojom sektore – samotná hodnota spoločnosti WGO sa od marcového minima viac ako strojnásobila.

Na druhej strane trhu sa Rite Aid (NYSE: RAD) pokúsi udržať svoj chod. Jej dopyt by mohol byť znakom toho, čo má prísť, keď v nadchádzajúcich týždňoch podajú správu väčší súperi ako Walgreens Boots Alliance (NASDAQ: WBA) a CVS Health (NYSE: CVS).

Dokonca aj tri najväčšie spoločnosti, ktoré v najbližších týždňoch budú podávať reporty, majú rôzne modely a čelia rôznym dopadom súčasnej pandémie. Nasledujú tri prehľady ziskov, ktoré si budete môcť pozrieť v nasledujúcich týždňoch:

  • McCormick (NYSE: MKC)
  • Darden Restaurants (NYSE: DRI)
  • Nike (NYSE: NKE)

McCormick (MKC:NYSE)

päťročný graf McCormick, zdroj: GOOGLE

Poskytovateľ korenín a dochucovadiel McCormick sa neteší rovnakej pozornosti ako iní hráči na veľkých spotrebiteľských poliach. Ale trhovou kapitalizáciou je to jedna z najcennejších spoločností v tomto odvetví a je najdrahšie hodnotená zo všetkých spoločností.

Práve z týchto dôvodov by investori mali venovať pozornosť zisku spoločnosti McCormick. Jedná sa o akciu, ktorá sa už nejaký čas javí ako príliš drahá, ale udržala sa aj na nervóznejšom trhu. 

Avšak vďaka činnosti spoločnosti McCormick sa report oplatí preskúmať. Táto spoločnosť nie je len hra s potravinami. Segment Flavour Solutions, ktorý zahŕňa predaj zákazníkom potravín a výrobcom potravín, dosiahol v minulom roku takmer 40% tržieb.

Výsledkom je, že spoločnosť McCormick má dobré informácie o požiadavkách reštaurácií zo strany dodávateľov. To znamená, že jej riadiaci tím poskytne užitočný komentár k reštauračnému sektoru a zároveň má jeden z najväčších reťazcov v krajine.

Darden Restaurants (DRI:NYSE)

päťročný graf Darden Restaurants, zdroj: GOOGLE

Vieme, že spoločnosť Darden Restaurants zverejní škaredé fiškálne čísla za štvrtý štvrťrok. Spoločnosť uzavrela všetky svoje reštaurácie 20. marca. Darden zverejnila minulý mesiac, že ​​medzi-štvrťročný predaj reštaurácií medziročne poklesol o 48%.

Táto aktualizácia však bola presne pred mesiacom a investori by sa mali a budú veľmi zaujímať o to, ako spoločnosť podniká od posledného zverejnenia. Report od Darden mohol nielen presunúť akcie DRI, ale viesť aj k nákupu inde v tomto sektore.

Napokon, reťazové reštauračné akcie patria medzi tie s najhoršou výkonnosťou za posledné štyri mesiace: samotná DRI zostáva okolo 40% z maxima v polovici februára. Ak môže Darden preukázať, že jej podnikanie napreduje smerom k nejakému novému normálu, akcie DRI by mohli zažiť rally a stiahnuť so sebou aj zvyšok odvetvia.

Nike (NKE:NYSE)

päťročný graf Nike, zdroj: GOOGLE

Neexistuje dôležitejší report ako fiškálna správa za štvrtý polrok od spoločnosti Nike (NKE:NYSE). Pravdepodobne nebude dôležitejší report, kým sa budúci mesiac nevráti zisková sezóna.

Celosvetový dosah spoločnosti Nike zrejme robí z jej výsledkov dôležitý barometer širšieho sentimentu spotrebiteľov. Vzhľadom na to, že výrobky Nike sú v súčasnosti viac o móde ako o utilite, globálny dopyt nie je poháňaný iba športovcami, ale aj náhodnými spotrebiteľmi a milovníkmi streetwear.

Akcie NKE medzitým odstránili všetky straty, ktoré zaznamenali počas trhovej paniky. Akcie sa v skutočnosti priblížili historicky najvyšším hodnotám začiatkom tohto mesiaca pred nedávnym skromným poklesom. Investori očividne očakávajú určité krátkodobé prerušenie, ale dlhodobo je to jeden z najlepších svetových podnikov.

Zostáva zistiť, či táto perspektíva stále platí. Lululemon Athletica (NASDAQ: LULU), pravdepodobne najbližší súper pre Nike v tomto okamihu, minulý týždeň zaznamenala pokles akcií po oznámení hospodárskych výsledkoch. 

Akákoľvek bude táto hra, obchodovanie s akciami Nike by sa malo pozorne sledovať. Americké akcie sa nevrátia na historicky najvyššie hodnoty bez toho, aby také spoločnosti ako NKE ukázali smer cesty. Akcie NKE pravdepodobne nebudú schopné viesť cestu, ak ich investori nekúpia.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár