Tri dividendové akcie, ktoré sa dajú kúpiť v prípade ďalšieho prepadu trhu

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie Telekomunikácie

Za posledné štyri mesiace boli Wall Street a investori na dobrej ceste. Od 19. februára do 23. marca to trvalo menej ako päť týždňov, kým panika a neistota súvisiaca s chorobou koronavírusu COVID-19 zrazili 34% zo široko sledovaného S&P 500. V nasledujúcich 11 týždňoch index S&P 500 opäť získal viac ako 80% toho, čo pôvodne stratil. Investori v podstate zažili volatilitu v hodnote desaťročia, ktorá sa predviedla na tretine jedného roka.

11. júna však Wall Street a investori dostali upomienku, že COVID-19 nezmizol a že zostáva ešte veľa nejasností. Keď zazvonil na konci zvon, Dow Jones Industrial Average vypustil 1 862 bodov, pričom S&P 500 zaznamenal najhorší deň za takmer tri mesiace.

Ale tam, kde panuje panika, investori majú tiež možnosť kúpiť kvalitné podniky so zľavou. Keď dôjde k zrúteniu akciového trhu a zvýšeniu volatility, len málo investícií môže byť rovnako lákavých ako dividendové akcie. Pretože väčšina výnosových akcií je ziskových a majú časom overené obchodné modely, môžu byť tým najlepším miestom, kde môžete dať svoje peniaze. Tu sú tri silné dividendové akcie, ktoré treba zvážiť, ak bude trh naďalej klesať.

Microsoft (NASDAQ:MSFT)

päťročný graf Microsoft Corp., zdroj: GOOGLE

V období zvýšenej volatility je dobré premýšľať o kúpe jednej z najbezpečnejších dividendových akcií na planéte. Napriek len 1,1%-nému výnosu, Microsoft (NASDAQ:MSFT) za poslednú dekádu takmer štvornásobne zvýšila svoju štvrťročnú výplatu a je jednou z iba dvoch verejne obchodovaných spoločností (Johnson & Johnson je druhá), ktorá nesie úverový rating AAA od Standard & Poor‘s. Zjednodušene povedané, S&P má väčšiu vieru v to, že spoločnosť Microsoft vyrovná svoje nesplatené dlhy skôr ako federálna vláda USA.

Kľúčom k úspechu spoločnosti Microsoft boli vždy jej staršie produkty, ako napríklad operačný systém Windows a Office. Aj keď niektoré z týchto starších produktov nevytvárajú silný nárast predaja, aký kedysi robili, stále sú schopné výnimočne vysokých marží. Inými slovami, spoločnosť Microsoft dosahuje vysoko predvídateľný tok hotovosti zo svojich segmentov Windows a Office.

Ale je tu aj rastový faktor, ktorý sa často prehliada, jednoducho kvôli oceneniu spoločnosti v hodnote 1,4 bilióna dolárov. Spoločnosť Microsoft sa potichu zmenila na hlavného hráča v oblasti cloud computingu, keď segment Azure v oblasti infraštruktúry vzrástol o neuveriteľných 61% v konštantnej mene počas fiškálneho tretieho štvrťroku ovplyvneného COVID-19. Spoločnosť Microsoft tiež poskytla konzistentný dvojciferný rast z produktov Dynamics, Office a Server, ktoré sa týkajú cloudu.

Tento nárast cloudu spolu s jeho konzistentnosťou cash flow robí z Microsoftu jednu z najpevnejších dividendových akcií, ktorú môžu investori kúpiť, keď dôjde k zlyhaniu akciového trhu.

Philip Morris International (NYSE:PM)

päťročný graf Philip Morris International, zdroj: GOOGLE

Ak chcete každý rok dostávať mimoriadne stabilnú výplatu s vysokým výnosom, potom je globálny tabakový gigant Philip Morris International (NYSE:PM) spoločnosť, ktorú by ste mali zvážiť. Vďaka svojmu výnosu 6,6% môže Philip Morris zdvojnásobiť počiatočnú investíciu investorov  za 11 rokov za predpokladu, že tieto výplaty sú reinvestované a cena akcií neklesá.

Čo umožňuje spoločnosti Philip Morris dosahovať také konzistentné výsledky, je geografický dosah spoločnosti. V súčasnosti pôsobí vo viac ako 180 krajinách po celom svete, kde nie je zarátaná USA. Aj keď to znamená, že na určitých rozvinutých trhoch (napr. V Austrálii) sa stretáva s tvrdšími nariadeniami o tabaku, má veľa rozvíjajúcich sa ekonomík, ktoré sa môžu oprieť o rast. Taktiež to neubližuje tomu, že nikotín je návyková chemikália, ktorá spoločnosti Philip Morris umožnila zvyšovať ceny, aby sa vyrovnala akákoľvek slabosť v objemoch cigariet.

Okrem toho spoločnosť Philip Morris uvažuje o budúcnosti pomocou svojho zariadenia na ohrievanie tabaku IQOS. Spoločnosť Philip Morris teraz vlastní 6,6% podielu na trhu s tabakovými jednotkami na celom svete od 1. štvrťroku 2020 a od začiatku minulého roka vzrástla dodávka pre jej jednotky s tabakovými výrobkami takmer o 46%. Hoci zavádzanie jej zariadenia IQOS by mohlo byť náročné pre fajčiarov s dlhoročnou tradíciou, rozšírenie zariadenia na nové trhy a úprava jeho marketingovej kampane by z IQOS mohli urobiť skutočného generátora príjmov skôr, ako si to ľudia uvedomia.

Tabak nemusí byť super investíciou, akou kedysi bol, ale Philip Morris má stále niečo, čo dokáže poskytnúť svojim investorom.

AT&T (NYSE:T)

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

Zatiaľ čo jej dni s vysokým rastom sú už dávno preč, investori zameraní na príjem ju môžu ešte stále oceniť. Spoločnosť AT&T (NYSE:T), ktorá zvýšila svoju výplatu 36 po sebe nasledujúcich rokov, je jedným z takmer piatich desiatok dividendových aristokratov v S&P 500. A čo je dôležitejšie, vypláca takmer 7% ročne, čo z nej robí najbezpečnejšiu vysoko výnosnú akciu v Spojených štátoch. 

Aj keď najvyššia línia AT&T už nerastie tak rýchlo, môže sa stať, že sa do rúk dostane strela, ktorá naštartuje jej vyhliadky na rast. V priebehu roku 2020 a neskôr bude spoločnosť AT&T modernizovať svoju bezdrôtovú infraštruktúru na podporu sietí 5G. Áno, tieto aktualizácie sú pre spoločnosť AT&T nákladné, ale malo by to viesť k viacročnému cyklu aktualizácie technológií pre spotrebiteľov a podniky. Očakáva sa, že uvidíme značný nárast v používaní dát, čo je miesto, kde spoločnosť AT&T generuje statný kus svojich bezdrôtových ziskov.

Okrem neustáleho zamerania sa na znižovanie dlhu a zvyšovanie prevádzkovej efektívnosti spoločnosti môže mať spoločnosť AT&T úžitok aj z nedávneho spustenia služby HBO Max streaming. HBO Max ponúka viac ako 10 000 hodín prémiového obsahu a bude súčasťou snahy AT & T nalákať nových používateľov na kompenzáciu „rezania“ káblov pomocou svojej dcérskej spoločnosti DIRECTV.

S AT&T dostanete výnimočnú predvídateľnosť toku hotovosti a potenciál takmer zdvojnásobiť svoju investíciu zo samotnej dividendy raz za desať rokov.

Zdroj: fool

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár