Tri najlepšie dividendové akcie vhodné na nákup

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Financie Priemysel Ropa

Keď investori zameraní na rast hľadajú dobré miesto na investovanie svojich peňazí, dividendové akcie začínajú vyzerať lepšie a lepšie. S krízou COVID-19, ktorá posiela akcie do upadnutia, ľudia hľadajú trochu bezpečia.

Dividendové výnosy klesajú, pretože nižšie úrokové sadzby tlačia investorov zameraných na príjem k zvýšeniu ceny týchto akcií. Keďže výnosy a cena akcií majú nepriamy vzťah, znamená to, že veľa solídnych dividendových akcií nie je tak atraktívnych.

Iným prístupom je zamerať sa na výplatu. Je však dôležité nielen investovať do spoločností, ktoré ponúkajú najväčšiu výplatu. Je to preto, že existuje veľa prípadov, keď finančne problémové spoločnosti ponúkajú vysokú výplatu, aby nalákali investorov, ktorí by inak do takej spoločnosti peniaze neinvestovali.

Lepším prístupom je hľadať spoločnosti, ktoré neustále zvyšujú svoju dividendu. Spoločnosti s históriou zvyšovania dividend sú obvykle finančne stabilnejšie a pravdepodobnejšie si budú dividendy udržiavať.

Poďme sa teda na to pozrieť a pozrime sa na tri z najlepších dividendových akcií, ktoré si teraz môžete kúpiť.

Brookfield Infrastructure Partners (BIP:NYSE)

päťročný graf Brookfield Infrastructure Partners, zdroj: GOOGLE

Výnos z dividend: 4,71%
Ročná dividenda: 2,01 dolárov

Nie je nevhodné tvrdiť, že Brookfield Infrastructure Partners (NYSE: BIP) je dobre riadený podnik. Od konca roku 2010 – dva roky po svojej pôvodnej verejnej ponuke (IPO) – spoločnosť BIP každoročne zvyšovala svoju dividendu. A ďalší výhľad si vyžaduje ročný dlhodobý rast distribúcie medzi 5% a 9%. To podporuje plán spoločnosti poskytovať investorom celkové ročné výnosy 12 až 15%.

Navyše, z niekoľkých dôvodov je dividenda spoločnosti BIP jednou z najbezpečnejších. Pre začiatočníkov je spoločnosť jednou z najrýchlejšie rastúcich a najrozmanitejších spoločností na svete.

Žiadna obchodná jednotka nepredstavuje viac ako 20% hotovostného toku spoločnosti. Vlastnými slovami spoločnosť v zásade vlastní „kritické a rozmanité globálne siete infraštruktúry, ktoré uľahčujú pohyb a ukladanie energie, vody, nákladu, cestujúcich a dát“.

Pretože tieto aktíva sa ťažko replikujú, spoločnosť môže generovať predvídateľné výnosy a stabilný peňažný tok.

NextEra Energy (NEE.NYSE)

päťročný graf NextEra Energy, zdroj: GOOGLE

Výnos z dividend: 2,28%
Ročná dividenda: 5,60 dolárov

Od roku 2003 spoločnosť NextEra Energy (NYSE: NEE) každoročne zvyšovala svoju dividendu vrátane rozdelenia akcií začiatkom marca 2015.

Spoločnosť je dividendovým aristokratom, ktorý každý rok zvyšuje dividendu 25 po sebe nasledujúcich rokov. To ju aj s ďalšími spoločnosťami stavia do elitnej spoločnosti dividendových aristokratov. Ale keď skombinujete dĺžku dividendy s takmer 10%-ným anualizovaným nárastom, uvidíte, prečo sú investori takí nadšení. A nedávno spoločnosť NEE poskytla investorom aj zdravý rast. Akcie v roku 2019 narástli o takmer 35%.

NEE je jednou z najväčších energetických spoločností v oblasti obnoviteľných zdrojov energie v krajine. V minulosti bolo potrebné obnoviteľné zdroje energie podporovať zo štátnych dotácií. Teraz však náklady klesli do bodu, keď v niektorých oblastiach môže byť vietor porovnateľný so zemným plynom a uhlím.

NextEra Energy však tiež vlastní dve spoločnosti poskytujúce služby na Floride. Tento predvídateľný obchod s elektrinou a plynom pomáha zabezpečiť silu a rast budúcich dividend.

Travelers Companies (TRV:NYSE)

päťročný graf Travelers Companies, zdroj: GOOGLE

Výnos z dividend: 3,06%
Ročná dividenda: 3,40 dolárov

Travelers (NYSE: TRV) je jednou z najväčších verejne obchodovaných poisťovacích spoločností v USA. Spoločnosť poskytuje investorom vysoký rast výnosov. Preto akcionári túto akciu milujú. Dividendy na akciu, zisk na akciu a účtovná hodnota na akciu zaznamenali v priebehu rokov pôsobivý rast.

Okrem výplaty dividend, ktoré v súčasnosti majú výnos takmer 3%, spoločnosť každoročne nakupuje 5 až 10% svojich existujúcich akcií späť. A pri pomere cena / zisk (P / E) 15 sú spätné odkúpenia akcií pre investorov veľmi výnosné. Obyčajne to tak nie je. Kombinácia spätného odkúpenia a dividendy dáva akcionárom dlhodobú mieru návratnosti 7-12% pred rastom.

TRV má koncový pomer P / E 15,21, ktorý je o niečo nižší ako priemerný P / E S&P 500 s 19,54%. A za posledných päť rokov mala priemerná hodnota P / E v akcii TRV 13. Súčasný pomer P / E je však pod úrovňou maxima, čo naznačuje, že akcie môžu mať stále priestor na rast.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár