5 akcií do dôchodkového portfólia

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor Technológie

Prinášame verziu portfólia akcií vhodných na dôchodok. Aby to bolo ešte zaujímavejšie, všetky akcie sú súčasťou S&P 500.

Estee Lauder (EL)

31. októbra Estee Lauder (EL:NYSE) znížila svoj odhad zisku zisku na rok 2020 na 5,89 dolárov za akciu. Akcie kozmetickej spoločnosti poklesli v dôsledku týchto správ, niektoré z týchto strát sa však v novembri „uzdravili“.

V prípade Brexitu, Hongkongu a americko-čínskej obchodnej vojny sa zdá, že problémy, ktorým čelí Estee Lauder, sa nekončia.

ročný graf ESTEE LAUDER, zdroj: GOOGLE

Aj keď analytici spoločnosti Piper Jaffray znížili úroveň akcií EL na „neutrálne“ na základe toho, že mladí kupujúci si už make-up veľmi nekupujú. Aj napriek tomu, v roku 2020 by mohli dosiahnuť zisk viac ako 800 miliónov dolárov.

Estee Lauder, ktorá obchoduje s historicky najvyššími číslami – 207,50 dolárov, čo bola úroveň dosiahnutá v septembri, zostáva jednou z najlepších spoločností v oblasti kozmetiky a starostlivosti o pleť na celom svete.

MSCI (MSCI)

Ktorým investíciám sa za posledných rokov darilo najlepšie? Vo našom výbere je iShares MSCI USA Equal Weighted ETF (NYSEARCA: EUSA) alebo MSCI (MSCI:NYSE), známy tiež ako Morgan Stanley Capital International, spoločnosť za indexom, ktorý EUSA sleduje.

Za posledných päť rokov do 11. novembra bola celková ročná návratnosť EUSA 9%. Medzitým mala spoločnosť MSCI celkovú ročnú návratnosť 39,2%, čo je viac ako štvornásobok návratnosti fondu obchodovaného na burze.

päťročný graf MSCI, zdroj: GOOGLE

Hovorí sa, že je lepšie investovať do poskytovateľa podielových fondov ako do podielových fondov poskytovateľa. Teraz to isté platí pre ETF. To je aj prípad MSCI.

MSCI je však oveľa viac ako len indexová spoločnosť.

Zaoberá sa tiež analýzou, výskumom ESG ( ESG = Environmental, social and corporate governance = enviromentálne, sociálne a podnikové riadenie ) a analýzou nehnuteľností. Aj keď tieto posledné dve segmenty nie sú dostatočne veľké na to, aby boli zahrnuté do samostatného segmentu finančných výkazov, ich príjmy vzrástli za prvých deväť mesiacov roku 2019 o 17% na 104,7 milióna dolárov. Vďaka tomu je toto duo najrýchlejšie rastúcou súčasťou podnikania MSCI.

Expedia (EXPE)

Cestovná spoločnosť Expedia (EXPE:NASDAQ) mala na trhoch slušný, ale nie veľkolepý rok, až kým za jediný deň obchodovania neklesla o 27%.

Príčinou poklesu je Alphabet (NASDAQ: GOOG, NASDAQ: GOOGL), ktorá to vyvolala spolu s inými spoločnosťami pôsobiacimi v oblasti online cestovného ruchu.

päťročný graf EXPEDIA, zdroj: GOOGLE

„Podľa nášho názoru je najvýznamnejším trendom znížená efektívnosť marketingu SEO (optimalizácia vyhľadávacích nástrojov), keď spoločnosť Google presúva „bezplatné “odkazy ďalej na stránku,“ napísal analytik Piper Jaffray – Michael Olson. „Spoločnosť Google uprednostňuje najmä svoju vlastnú platformu „Hotel finder “spolu s ďalšími platenými odkazmi, ktoré všetky zachytávajú viac nehnuteľností na jednom z výsledkov vyhľadávania. Spoločnosť Expedia sa preto musí uchýliť k využívaniu nákladnejších marketingových kanálov, čo negatívne ovplyvňuje marketingovú návratnosť investícií a Ebitda. “

Nvidia (NVDA)

Nvidia (NVDA:NASDAQ) zverejnila svojej správy o hospodárskych výsledkoch za tretí štvrťrok až po uzavretí trhov. Niekoľko analytikov pred tým zvýšilo cieľovú cenu akcií NVDA.

UBS zvýšila svoj 12-mesačný cieľ výrobcu čipov na 240 dolárov, čo predstavuje nárast o 45 dolárov. Stále hodnotí NVDA ako „buy“. Medzitým Deutsche Bank, ktorá dáva rating spoločnosti „hold“, zvýšila svoj cieľ zo 160 dolárov na 190 dolárov, čo je takmer 20%-ný nárast.

päťročný graf NVIDIA, zdroj: GOOGLE

„Všetci hovoríme, že NVDA zostáva jedným z našich najlepších nápadov, pretože sme sa zameriavali skôr na príbehy produktových cyklov, než na „hranie semifinálového cyklu“, uviedla v poznámke klientom analytička UBS – Timothy Arcuri.

Z 38 analytikov poskytujúcich krytie pre NVDA majú iba traja na svojich akciách rating „underweight“ alebo „sell “, pričom 26 z nich dáva rating „overweight“ alebo „buy“. Priemerný cieľ je 203,53 dolárov, čo je nižšia ako je súčasná cena akcie.

Target (TGT)

CEO Brian Cornell prevzal najvyššiu pozíciu v jednej z najúspešnejších spoločností v Minneapolise. Odvtedy podnikol pozitívne kroky, aby jej vrátil zašlú slávu.

Čo to znamená pre akcionárov?

Keďže bývalý výkonný predstaviteľ spoločnosti PepsiCo (PEP:NASDAQ) a Walmart (WMT:NYSE) bol 31. júla 2014 vymenovaný za generálneho riaditeľa, Target (TGT:NYSE) akcia vzrástla o 81%, pričom niektoré z jej najväčších ziskov pravdepodobne nastanú v nasledujúcich rokoch.

päťročný graf TARGET, zdroj: GOOGLE

Keď sa dostávame bližšie k sviatočnej nákupnej sezóne, analytici začali prichádzať s výbermi najúspešnejších obchodov. Target a Walmart v tomto vedú.

„Sme presvedčení, že Target je v súčasnosti z hľadiska oceňovania lepšie situovaný, pretože akcie sa obchodujú s významnou násobnou zľavou oproti Walmartu,“ uviedol analytik Cowen Oliver Chen v poznámke pre klientov z 7. novembra. „Očakávame však, že podiely oboch spoločností budú naďalej fungovať, pretože príslušné riadiace tímy naďalej úspešne vykonávajú interné iniciatívy a získavajú ďalší fyzický a digitálny podiel na trhu.“

Za posledné dva štvrťroky dosiahli tržby Targetu 9,9%, čo je najlepšie dvojročné obdobie spoločnosti za posledných desať rokov. Tu jeho digitálny predaj v skutočnosti prekonal svoje odhady ziskov.

Zdroj: investorplace

Ohodnoť článok

Pridaj komentár