Vyberáme pre vás – akcie kasín

Akcie Americké akcie Dividendy Ekonomika Spotrebiteľský sektor

Wynn Resorts (WYNN:NASDAQ)

Wynn Resorts (WYNN:NASDAQ) vlastní a prevádzkuje Wynn Macau a Wynn Palace v Macau, ako aj Wynn Las Vegas a Encore v Las Vegas. 74% svojich príjmov generuje v Macau. 

Keďže spoločnosť Wynn Resorts (WYNN:NASDAQ) má veľký vplyv na herné aktivity v Macau, zaznamenala pokles výnosov a v rokoch 2015-2016 a znížila svoju dividendu v dôsledku poklesu v Macau o 62%. Ale ako sa Macau za posledné tri roky výrazne zotavilo, Wynn Resorts opäť rýchlo rastie. 

Očakáva sa, že spoločnosť v tomto roku zarobí 6,55 dolárov za akciu, čo je iba o 9% menej, ako je jej celkový výnos na akciu vo výške 7,17 dolárov. Investori by si mali byť vedomí, že akcie sú citlivé na akýkoľvek pokles čínskej ekonomiky a na akýkoľvek negatívny vývoj v prebiehajúcej obchodnej vojne medzi USA a Čínou. 

V druhom štvrťroku spoločnosť zaznamenala pokles zisku na akciu oproti minulému štvrťroku o 6%. Manažment prisúdil nevýrazný výkon predbežným výdavkom na vývoj a otvorenie Encore Boston Harbor. Aj keď je pravdou, veľa investorov a analytikov je presvedčených, že zvýšená konkurencia zohrala úlohu aj vďaka otvoreniu nových prevádzok, ako je hotel Melco’s Morpheus a MGM Cotai. 

Za zmienku stojí aj to, že spoločnosť Wynn Resorts (WYNN:NASDAQ) v treťom štvrťroku naďalej čelí tlaku vo svojom podnikaní v Macau. Vedenie spoločnosti nedávno varovalo, že v júli a v auguste očakáva približne 7%- ný pokles výnosov a 30%-ný pokles upraveného EBITDA (EBITDA = čistý príjem/zisk s pripočítaním úrokov, daní, odpisov a amortizácie). 

Spoločnosť dosiahla pokrok v dizajne Crystal Pavilion v Macau, ktorý bude hlavnou turistickou atrakciou. Okrem toho sa v júni otvoril Encore Boston Harbor, takže v nadchádzajúcich rokoch má dostatok priestoru na rast. 

ročný graf WYNN RESORT, zdroj: FINANZEN100

Vzhľadom na silnú konkurenciu v Macau a nestále trendy, ktoré sa prejavili v príjmoch z hazardných hier v tejto oblasti v tomto roku, sa očakáva, že spoločnosť Wynn Resorts (WYNN:NASDAQ) v priebehu nasledujúcich piatich rokov zvýši svoj zisk na akciu o mierne 4% ročne. 

Vďaka otvoreniu Encore v Bostone bude mať Wynn Resorts (WYNN:NASDAQ) v budúcnosti oveľa nižšie kapitálové výdavky. V dôsledku toho manažment nedávno zvýšil dividendu o 33%, z 3 dolárov na 4 doláre ročne. Akcie teraz ponúkajú atraktívny dividendový výnos 3,7%.

Akciová spoločnosť Wynn Resorts (WYNN:NASDAQ) v súčasnosti obchoduje s pomerom cena/zisk 16,5, čo je oveľa menej ako historický priemer 30,1. V posledných rokoch sa však s akciami obchodovalo s neobvykle vysokými ukazovateľmi, a to z dôvodu dočasného poklesu jeho výnosov v daných rokoch. Celkovo sa predpokladá spravodlivé ocenenie násobené 18,0 pre spoločnosť Wynn Resorts (WYNN:NASDAQ).

Ak akcie v priebehu nasledujúcich piatich rokov dosiahnu reálnu úroveň ocenenia, budú mať z výnosov 1,8% ročný zisk. Vrátane dividendy vo výške 3,7% bude mať táto akcia pravdepodobne v najbližších piatich rokoch priemernú ročnú návratnosť 9,5%. Wynn Resorts (WYNN:NASDAQ) je tak atraktívnou akciou pre investorov s príjmami. 

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár