Vyberáme pre vás – akcie kasín

Akcie Americké akcie Dividendy Ekonomika Spotrebiteľský sektor

Melco Resorts (MLCO:NASDAQ)

Melco Resorts (MLCO:NASDAQ) vlastní a prevádzkuje herné a zábavné kasínové zariadenia  v rezortoch v Ázii. Až 87% svojich príjmov vytvára v Macau a 13% na Filipínach. 

Keďže Melco Resorts (MLCO:NASDAQ) je najviac využívaný v rámci hráčskych aktivít v Macau v danom odvetví akcií, bol najviac zasiahnutý poklesom v rokoch 2014 až 2016, keď Čína vykonala protikorupčný regulačný zásah, ktorý výrazne znížil hernú činnosť v Macau. 

Aj napriek tomu, spoločnosť Melco Resorts (MLCO:NASDAQ) je tá, ktorá má najväčší úžitok z „oživenia“ v tejto oblasti za posledné tri roky. 

Je to zrejmé z výsledkov, ktoré ukazujú, že spoločnosti rastie zisk na akciu už štvrtý rok po sebe.

V druhom štvrťroku spoločnosť vykázala silnú výkonnosť takmer vo všetkých svojich segmentoch. Zisk na akciu vzrástol z 0,12 na 0,22 dolárov, najmä vďaka výstavbe Morpheus-u (jedného z najluxusnejších hotelov na svete), ktorý stál 1,1 miliardu dolárov a bol otvorený v júni 2018. 

ročný graf MELCO RESORT, zdroj: FINANZEN100

Melco Resorts (MLCO:NASDAQ) má sľubné perspektívy rastu. Ďalší rast očakáva najmä od hotela Morpheus. Nezávisle od toho, sa pripravuje na získanie 19,99%-ného podielu v spoločnosti Crown Resorts. Ak sa dohoda uskutoční, spoločnosť získa rozšírenie na austrálskom trhu so strediskami. Spoločnosť podniká kroky, aby získala licenciu aj na otvorenie integrovaného strediska v Japonsku. 

Na druhej strane, vzhľadom na svoj extrémny vplyv na hernú aktivitu v Macau, sú akcie spoločnosti zraniteľné v prípade akýchkoľvek prekážok súvisiacich s obchodnou vojnou medzi USA a Čínou. Okrem toho, sa tento rok herná aktivita v Macau výrazne zmenila. 

Napríklad hrubý príjem z hier v Macau sa v auguste znížili o 9% oproti minulému roku. Tento pád bol spôsobený spomaľujúcou sa čínskou ekonomikou a protestmi v Hongkongu. 

Preto, aj napriek sľubným perspektívam rastu, ostáva väčšina pri skromných očakávaniach z dôvodu jej extrémneho vplyvu na hernú aktivitu v Macau. V najbližších piatich rokoch sa očakáva priemerný ročný rast zisku na akciu 2,8%. 

Akcie sa obchodujú za pomer ceny k zisku 21,7. Je to viac ako predpokladaný zisk 17,5. Ak sa akcie v priebehu nasledujúcich rokov vrátia na predpokladanú úroveň ocenenia, bude to znamenať anualizované zníženie úrovne ocenenia o 4,2%. Z tohto dôvodu je pravdepodobné, že vzhľadom na svoj dividendový výnos 3,0%, budú tieto akcie počas nasledujúcich piatich rokov ponúkať iba priemerný ročný výnos 1,6%. 

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár