Vyberáme pre vás – akcie kasín

Akcie Americké akcie Dividendy Ekonomika Spotrebiteľský sektor

Las Vegas Sands (LVS:NYSE)

Las Vegas Sands (LVS:NYSE) je popredný vývojár a prevádzkovateľ integrovaných letovísk v USA a Ázii. Generuje 64% svojich príjmov a 61% upraveného EBITDA v Macau.

Vzhľadom na vysokú závislosť od Macau zaznamenal Las Vegas Sands (LVS:NYSE) v rokoch 2015-2016 pokles svojich výnosov a ziskov v dôsledku celkového poklesu v danom odvetví v tejto oblasti. Spoločnosť sa však odvtedy zotavila vďaka oživeniu Macau. Oživenie sa ukázalo ako krátkodobé, keďže herné aktivity v Macau tento rok opäť stagnujú.  

Napríklad hrubý  príjem z hazardných hier klesol v auguste v minulom roku o 9% v dôsledku spomalenia čínskej ekonomiky a protestov v Hongkongu. Porovnania sú však pravdepodobne priaznivejšie počas zvyšku roka, vďaka pomerne nízkej porovnávacej základni tvorenej údajmi z minulého roka. 

Okrem toho má Las Vegas Sands (LVS:NYSE) pred sebou sľubné vyhliadky na rast. Keďže Japonsko legalizovalo hazardné hry pred dvoma rokmi, spoločnosť Las Vegas Sands oznámila, že má v úmysle otvoriť integrované strediská v Tokiu a Jokohame. Toto úsilie bude významným motorom rastu, hoci to bude trvať niekoľko rokov, kým spoločnosť nezíska licenciu a bude si budovať svoje nové nehnuteľnosti v Japonsku. 

ročný graf LAS VEGAS SANDS, zdroj: NASDAQ

Las Vegas Sands (LVS:NYSE) ďalej pokračuje v raste rozširovaním a modernizáciou svojich letovísk v Macau. Spoločnosť je na dobrej ceste k spusteniu Four Seasons Tower Suites Macao koncom tohto roka, Londoner Macao v rokoch 2020-2021 a rozšíreniu Marina Bay Sands v Singapure. Vďaka všetkým týmto hnacím motorom rastu očakávame, že spoločnosť v nasledujúcich piatich rokoch zvýši svoj zisk na akciu o približne 5% ročne.

Las Vegas Sands (LVS:NYSE) tiež ponúka mimoriadny 5,5% dividendový výnos, ktorý je oveľa vyšší ako výnos jeho kolegov. Dividenda je krytá ziskom a voľnými peňažnými tokmi, ale pomer výplaty je vysoký, keďže dosahuje 97%. V dôsledku toho bude dividenda pravdepodobne pod tlakom v prípade poklesu tržieb v Macau alebo v USA. 

Spoločnosť Las Vegas Sands (LVS:NYSE) vytvorila v posledných rokoch v zásade priateľskú politiku k akcionárom. V každom z posledných dvoch rokov vrátila 3,0 miliárd dolárov ročne a je na dobrej ceste vrátiť tento rok svojim akcionárom rovnakú sumu. Na druhej strane by vzhľadom na vysoký pomer výplaty mali investori očakávať, že aj naďalej bude pokračovať pomalý rast dividend. 

Akcie sa v súčasnosti obchodujú pri pomere cena/zisk 17,6 čo je nižšie ako historický priemer 23,0. Je viac než možné, že spravodlivé ocenenie pre investorov o 17,0. Ak akcie dosiahnu reálnu úroveň ocenenia v priebehu nasledujúcich piatich rokov, bude to znamenať mierny 0,7% anualizovaný rast jej výnosov. Celkovo je pravdepodobné, že vzhľadom na svoj ročný rast zisku na akciu 5,0% a výška dividendy 5,5% bude táto akcia v priebehu nasledujúcich piatich rokov ponúkať priemerný ročný výnos 9,8%.

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár