Vyberáme pre vás – najlepšie maloobchodné akcie 5/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Americký maloobchodný priemysel sa mení. Spotrebitelia čoraz častejšie nakupujú online a uprednostňujú pohodlné doručenie nákupu až do domu, pred chodením do obchodu. Mnoho maloobchodníkov sa snaží prispôsobiť, pretože sa doteraz až príliš spoliehali na nákupné centrá. K niektorým retailovým bankrotom už došlo a je pravdepodobné, že budú nasledovať ďalšie, pretože trend smerom k nakupovaniu na internete sa zdá byť nezastaviteľný. Ale nie všetci maloobchodníci sú odsúdení k zániku. Stále vidíme mnoho maloobchodných akcií priaznivo, aj keď investori musia byť selektívni a zameriavať sa na akcie, ktoré ponúkajú kombináciu hodnoty, rastu a / alebo dividend.

Walgreens Boots Alliance (WBA:NASDAQ)

Walgreens Boots Alliance (WBA:NASDAQ) je lekárnik s viac ako 18 000 obchodmi v 11 krajinách. S 44 rokmi po sebe zvyšujúcich sa dividendových výplat je Walgreens členom dividendových aristokratov. Predpokladáme, že Walgreens má jednu z najbezpečnejších dividend v maloobchodnom priemysle.

Na konci júna spoločnosť Walgreens vykázala finančné výsledky za tretí štvrťrok. Tržby sa v porovnaní s rovnakým štvrťrokom minulého roka zvýšili o 0,7% (2,9% pri konštantnej mene) na 34,6 miliardy dolárov. Rast bol spôsobený divíziou Retail Pharmacy USA, ktorá zvýšila tržby o 2,3%. Upravený zisk klesol o 4,0% na 1,47 dolárov, pokles čistých ziskov bol čiastočne kompenzovaný výrazne nižším počtom akcií.

Vedenie Walgreens Boots Alliance (WBA:NASDAQ) tiež zopakovalo výhľad na fiškálny rok 2019, čo naznačuje, že sa očakáva, že upravený zisk na akciu tento rok bude zhruba stagnovať. To je pokles oproti predchádzajúcemu odhadu rastu EPS o 7 až 12%.

ročný graf WALGREENS BOOTS ALLIANCE, zdroj: FINANZEN100

Konkurenčná výhoda spoločnosti Walgreens je jej vedúci podiel na trhu. Jeho robustná maloobchodná prítomnosť a výhodné umiestnenie povzbudzujú spotrebiteľov k využívaniu predajní Walgreens namiesto konkurencie. Táto sila značky znamená, že sa zákazníci stále vracajú a poskytujú spoločnosti stabilný predaj a rast.

Napriek slabým výsledkom má Walgreens Boots Alliance (WBA:NASDAQ) pozitívny výhľad dlhodobého rastu. Dôvodom je, že lekárne sa tiež ukázali ako odolné voči elektronickému obchodovaniu. Lekárne budú ťažiť zo starnutia americkej populácie a rastúceho dopytu po zdravotníckych službách.

Okrem toho spoločnosť začína program riadenia nákladov, ktorý zahŕňa uzavretie menej ziskových obchodov. Spoločnosť Walgreens už oznámila, že uzavrie 200 obchodov vo veľkej Británii a nedávno oznámila uzavretie 200 obchodov v USA. Spoločnosť očakáva, že uzatvorenie obchodov v USA prinesie do roku 2022 ročné úspory nákladov najmenej 1,5 miliardy dolárov.

Očakáva sa, že spoločnosť Walgreens vygeneruje vo fiškálnom roku 2019 zisk na akciu vo výške 6,02 dolárov. Akcie majú pomer ceny a zisku (P / E) 9,6, čo je výrazne pod odhadom reálnej hodnoty 12,5.

Zvýšenie ocenenia by mohlo zvýšiť ročné výnosy Walgreens o 5,4%. Okrem toho sa predpokladá, že Walgreens porastie o 6% ročne a akcie majú dividendový výnos 3,2%. Celkovo predpokladáme v najbližších piatich rokoch výnosy vo výške 14,6% ročne.

Ročný očakávaný výnos v najbližších 5 rokoch: 14,6%

Na záver

Maloobchodný sektor je v problémoch, pretože spotrebitelia viac nakupujú on – line. Tento trend by sa mal v budúcnosti len zrýchľovať, čo znamená, že maloobchodníci sa musí prispôsobiť. Mnoho z nich to urobilo tým, že investovalo do svojich vlastných platforiem internetového obchodu a uzavrelo nerentabilné kamenné obchody. Aj keď v budúcnosti bude pravdepodobne viac bankrotov v retailovom sektore a tie, ktoré zostanú, budú mať oveľa lepšie možnosti rastu s menšou konkurenciou. Maloobchodníci v tomto článku sú ziskoví a naďalej odmeňujú akcionárov dividendami. A navyše ich akcie sa zdajú byť podhodnotené. Maloobchodníci, u ktorých predpokladáme budúci rast v nasledujúcich rokoch, sa snažia o tento obrat, čo však zvyšuje neistotu. Investori by tak mali v najbližších štvrťrokoch starostlivo sledovať finančné výsledky, aby zistili, či ich obrat je na dobrej ceste.

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár