Vyberáme pre vás – najlepšie maloobchodné akcie

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Americký maloobchodný priemysel sa mení. Spotrebitelia čoraz častejšie nakupujú online a uprednostňujú pohodlné doručenie nákupu až do domu, pred chodením do obchodu. Mnoho maloobchodníkov sa snaží prispôsobiť, pretože sa doteraz až príliš spoliehali na nákupné centrá. K niektorým retailovým bankrotom už došlo a je pravdepodobné, že budú nasledovať ďalšie, pretože trend smerom k nakupovaniu na internete sa zdá byť nezastaviteľný. Ale nie všetci maloobchodníci sú odsúdení k zániku. Stále vidíme mnoho maloobchodných akcií priaznivo, aj keď investori musia byť selektívni a zameriavať sa na akcie, ktoré ponúkajú kombináciu hodnoty, rastu a / alebo dividend.

Kohl’s (KSS:NYSE) je obchodný dom ponúkajúci dámske, pánske a detské oblečenie, domáce potreby, doplnky a obuv vo viac ako 1100 obchodoch v 49 štátoch. Akcie majú trhovú kapitalizáciu vo výške 8,3 miliardy dolárov a spoločnosť generuje tržby vo výške 19 miliárd dolárov ročne.

Spoločnosť vykázala pomerne slabé zisky za druhý štvrťrok. Celkové tržby klesli o 3,1% na 4,43 miliardy dolárov, čo bolo spôsobené predovšetkým poklesom porovnateľných tržieb o 2,9%. Hrubé marže klesli o 72 bazilických bodov na 38,8%, pretože Kohl sa stále potýka s úrovňou sortimentu a zásob.

Zriedený zisk na akciu v minulom štvrťroku poklesol o 12%. Napriek poklesu vedenie spoločnosti ponechalo odhady pre tento rok nezmenené. Za celý rok očakáva EPS vo výške 5,30 dolárov, pretože verí, že tento rok môže stále dosiahnuť očakávaného zisku.

ročný graf KOHL’S, zdroj: FINANZEN100

Za posledné desaťročie sa akcie spoločnosti Kohl’s (KSS:NYSE) pravidelne obchodovali s priemerným násobkom asi 13krát EPS. Vzhľadom na nedávne slabé výsledky je predpoklad, že mierne nižší pomer P / E 11 je reálna hodnota. Vidíme, že ocenenie akcií stále klesá, kvôli veľkým zmenám v odvetví.

Veríme, že Kohl’s (KSS:NYSE) má viac konkurenčných výhod. Má dobre zavedené obchody mimo veľké nákupné strediská. Takisto rozvinutú širokú ponuku súkromných značiek a vernostný program.

Akcie spoločnosti sa stále zdajú byť podhodnotené. Akcie sa obchodujú za pomer ceny a zisku 9,8, čo znamená, že sa rast ocenenia na viac ako 11, môže pridať k ročným výnosom 2,3%. Okrem toho má Kohl ‚s vysoký dividendový výnos 5,2%. V kombinácii s približne 4% rastom EPS je predpoklad, že celkové výnosy u Kohl’s dosiahnu 11,5%.

Ročný očakávaný výnos v najbližších 5 rokoch: 11,5%

Na záver

Maloobchodný sektor je v problémoch, pretože spotrebitelia viac nakupujú on – line. Tento trend by sa mal v budúcnosti len zrýchľovať, čo znamená, že maloobchodníci sa musí prispôsobiť. Mnoho z nich to urobilo tým, že investovalo do svojich vlastných platforiem internetového obchodu a uzavrelo nerentabilné kamenné obchody. Aj keď v budúcnosti bude pravdepodobne viac bankrotov v retailovom sektore a tie, ktoré zostanú, budú mať oveľa lepšie možnosti rastu s menšou konkurenciou. Maloobchodníci v tomto článku sú ziskoví a naďalej odmeňujú akcionárov dividendami. A navyše ich akcie sa zdajú byť podhodnotené. Maloobchodníci, u ktorých predpokladáme budúci rast v nasledujúcich rokoch, sa snažia o tento obrat, čo však zvyšuje neistotu. Investori by tak mali v najbližších štvrťrokoch starostlivo sledovať finančné výsledky, aby zistili, či ich obrat je na dobrej ceste.

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár