Vyberáme pre vás – najlepšie maloobchodné akcie

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Americký maloobchodný priemysel sa mení. Spotrebitelia čoraz častejšie nakupujú online a uprednostňujú pohodlné doručenie nákupu až do domu, pred chodením do obchodu. Mnoho maloobchodníkov sa snaží prispôsobiť, pretože sa doteraz až príliš spoliehali na nákupné centrá. K niektorým retailovým bankrotom už došlo a je pravdepodobné, že budú nasledovať ďalšie, pretože trend smerom k nakupovaniu na internete sa zdá byť nezastaviteľný. Ale nie všetci maloobchodníci sú odsúdení k zániku. Stále vidíme mnoho maloobchodných akcií priaznivo, aj keď investori musia byť selektívni a zameriavať sa na akcie, ktoré ponúkajú kombináciu hodnoty, rastu a / alebo dividend.

eBay Inc (EBAY:NASAQ) je nadnárodný gigant elektronického obchodu. Hlavnou vlastnosťou eBay je spojenie kupujúceho a predávajúceho v aukcii a vo formátoch s pevnou cenou, aby mohli nakupovať a predávať širokú škálu tovaru po celom svete. K 30. júnu mala spoločnosť eBay 25 miliónov aktívnych predajcov, 182 miliónov aktívnych kupujúcich a hrubý objem tovaru za štvrťrok vo výške 22,6 miliárd dolárov.

eBay Inc (EBAY:NASAQ) poskytuje niekoľko služieb, vrátane online aukcií, okamžitých nákupov, inzerciou, online obchodovania so vstupenkami a ďalšie služby. Spoločnosť eBay má trhovú kapitalizáciu približne 34 miliárd dolárov a v roku 2018 vygenerovala tržby 10,7 miliardy dolárov.

Prvého júla spoločnosť eBay vykázala výsledky za Q2 2019 za obdobie končiace 30. júna 2019. Tržby vzrástli o 4% v porovnaní s rovnakým štvrťrokom minulého roka na menovo neutrálnej báze, alebo o 2% na základe vykázaných údajov.
Spoločnosť vykázala upravený zisk vo výške 0,68 dolárov, čo bol nárast o 27% oproti rovnakému štvrťroku predchádzajúceho roka. V dôsledku sily druhého štvrťroka spoločnosť zvýšila odhad očakávaných tržieb na 10,75-10,83 miliárd dolárov a non-GAAP zisku na 2,70-2,75 dolárov na akciu za celý rok.

ročný graf EBAY INC, zdroj: FINANZEN100

Od roku 2016 do roku 2019 mala eBay v priemere P / E 17,7. V priebehu roka 2016 sa však trh prispôsoboval novej spoločnosti eBay po zaplatení PayPal a počas roka 2017 bola väčšina technologických akcií, vrátane eBay, na silnom býčom trhu s vysokou hodnotou. V rokoch 2018 a 2019 zostal eBay v dolnom rozmedzí 14-15 P / E. Pomer ceny a zisku 15 považujeme za spravodlivý, za čo sa akcie v súčasnosti obchodujú.

Budúce výnosy budú tvorené hlavne rastom EPS (9%) a dividendami (1,3%), čo vedie k celkovému odhadu návratnosti 10,3% ročne do roku 2024.

Ročný očakávaný výnos v najbližších 5 rokoch: 10,3%

Na záver

Maloobchodný sektor je v problémoch, pretože spotrebitelia viac nakupujú on – line. Tento trend by sa mal v budúcnosti len zrýchľovať, čo znamená, že maloobchodníci sa musí prispôsobiť. Mnoho z nich to urobilo tým, že investovalo do svojich vlastných platforiem internetového obchodu a uzavrelo nerentabilné kamenné obchody. Aj keď v budúcnosti bude pravdepodobne viac bankrotov v retailovom sektore a tie, ktoré zostanú, budú mať oveľa lepšie možnosti rastu s menšou konkurenciou. Maloobchodníci v tomto článku sú ziskoví a naďalej odmeňujú akcionárov dividendami. A navyše ich akcie sa zdajú byť podhodnotené. Maloobchodníci, u ktorých predpokladáme budúci rast v nasledujúcich rokoch, sa snažia o tento obrat, čo však zvyšuje neistotu. Investori by tak mali v najbližších štvrťrokoch starostlivo sledovať finančné výsledky, aby zistili, či ich obrat je na dobrej ceste.

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár