Vyberáme pre vás – najlepšie maloobchodné akcie

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Americký maloobchodný priemysel sa mení. Spotrebitelia čoraz častejšie nakupujú online a uprednostňujú pohodlné doručenie nákupu až do domu, pred chodením do obchodu. Mnoho maloobchodníkov sa snaží prispôsobiť, pretože sa doteraz až príliš spoliehali na nákupné centrá. K niektorým retailovým bankrotom už došlo a je pravdepodobné, že budú nasledovať ďalšie, pretože trend smerom k nakupovaniu na internete sa zdá byť nezastaviteľný. Ale nie všetci maloobchodníci sú odsúdení k zániku. Stále vidíme mnoho maloobchodných akcií priaznivo, aj keď investori musia byť selektívni a zameriavať sa na akcie, ktoré ponúkajú kombináciu hodnoty, rastu a / alebo dividend.

Bed Bath & Beyond (BBBY:NASDAQ) je najlepšou akciou v oblasti maloobchodu podľa očakávaných výnosov do roku 2024. Investori by si ale mali uvedomiť, že akcie takisto nesú zvýšenú mieru rizika.

Bed Bath & Beyond (BBBY:NASDAQ) je diverzifikovaný maloobchodník s niekoľkými značkami, vrátane Bed Bath & Beyond, Christmas Tree Shops, Harmonom, buybuy BABY a World Market. K 1. júnu 2019 mala spoločnosť 1 536 obchodov vo všetkých 50 štátoch USA, taktiež v Columbii, Portoriku a v Kanade, vrátane 995 obchodov Bed Bath & Beyond.

Minulý rok bol pre Bed Bath & Beyond veľmi obtiažny. Ako kamenný predajca sa snažil konkurovať internetovým predajcom, ako je Amazon. Bed Bath & Beyond (BBBY:NASDAQ) patrí medzi ťažko zasiahnutých predajcov. Spoločnosť sa uchýlila k prudkým diskontom, aby udržala prevádzku, vrátane agresívnej kupónovej stratégie, ale to už znížilo jej ziskové marže v už aj tak nízkom maržovom priemysle.

Prvého júla 2019 spoločnosť Bed Bath & Beyond vykázala výsledky za Q1 2019 za obdobie končiace 1. júna 2019. Za štvrťrok spoločnosť Bed Bath & Beyond zaznamenala tržby 2,57 miliardy dolárov, čo predstavuje 6,6% pokles v porovnaní s Q1 2018. V reakcii na zlé výsledky sa spoločnosť Bed Bath & Beyond pustila do stratégie mnohostranného obratu.

ročný graf BED BATH & BEYOND, zdroj: FINANZEN100

Akcie Bed Bath & Beyond sa zdajú byť veľmi atraktívne pre svoj vysoký návratový potenciál. Existuje však aj zvýšená úroveň rizika, že sa spoločnosti nebude v budúcnosti dariť.

Napriek klesajúcim tržbám zostáva Bed Bath & Beyond dostatočne zisková, aby akcionárom vyplatila štedrú dividendu. Vedenie spoločnosti Bed Bath & Beyond očakáva, že v roku 2019 vygeneruje upravený EPS v rozmedzí 2,11 až 2,20 dolárov na akciu, s vylúčením zníženia hodnoty, odstupného a akcionárskych nákladov.

Akcie Bed Bath & Beyond (BBBY:NASDAQ) sa obchodujú za pomer P/E 5,1, čo je veľmi nízky násobok, ktorý odráža zlý sentiment investorov. Predpokladaný odhad reálnej hodnoty je pomer P / E vo výške 8, čo by do roku 2024 zvýšilo ročné výnosy o 9,4% ročne.

Akcie majú práve teraz dividendový výnos 6,2%, čo z Bed Bath & Beyond robí veľmi atraktívnu akciu pre dividendových investorov.

Ak Bed Bath & Beyond (BBBY:NASDAQ) vygeneruje 3% ročný rast EPS do roku 2024, celkové výnosy by mohli dosiahnuť 18,6% ročne do roku 2024.

Ročný očakávaný výnos v najbližších 5 rokoch: 18,6%

Dlhodobá udržateľnosť dividendy by však mohla byť spochybnená, ak spoločnosť Bed Bath & Beyond nezmení jej nedávne zhoršenie. To znamená, že investori by mali Bed Bed & Beyond považovať za vysoko rizikovú akciu s vysokou odmenou.

Na záver

Maloobchodný sektor je v problémoch, pretože spotrebitelia viac nakupujú on – line. Tento trend by sa mal v budúcnosti len zrýchľovať, čo znamená, že maloobchodníci sa musí prispôsobiť. Mnoho z nich to urobilo tým, že investovalo do svojich vlastných platforiem internetového obchodu a uzavrelo nerentabilné kamenné obchody. Aj keď v budúcnosti bude pravdepodobne viac bankrotov v retailovom sektore a tie, ktoré zostanú, budú mať oveľa lepšie možnosti rastu s menšou konkurenciou. Maloobchodníci v tomto článku sú ziskoví a naďalej odmeňujú akcionárov dividendami. A navyše ich akcie sa zdajú byť podhodnotené. Maloobchodníci, u ktorých predpokladáme budúci rast v nasledujúcich rokoch, sa snažia o tento obrat, čo však zvyšuje neistotu. Investori by tak mali v najbližších štvrťrokoch starostlivo sledovať finančné výsledky, aby zistili, či ich obrat je na dobrej ceste.

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár