Vyberáme pre vás – najlepšie maloobchodné akcie

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Americký maloobchodný priemysel sa mení. Spotrebitelia čoraz častejšie nakupujú online a uprednostňujú pohodlné doručenie nákupu až do domu, pred chodením do obchodu. Mnoho maloobchodníkov sa snaží prispôsobiť, pretože sa doteraz až príliš spoliehali na nákupné centrá. K niektorým retailovým bankrotom už došlo a je pravdepodobné, že budú nasledovať ďalšie, pretože trend smerom k nakupovaniu na internete sa zdá byť nezastaviteľný. Ale nie všetci maloobchodníci sú odsúdení k zániku. Stále vidíme mnoho maloobchodných akcií priaznivo, aj keď investori musia byť selektívni a zameriavať sa na akcie, ktoré ponúkajú kombináciu hodnoty, rastu a / alebo dividend.

The Gap Inc.(GPS:NYSE) je maloobchod s odevmi a doplnkami s celosvetovou pôsobnosťou. Spoločnosť má trhovú kapitalizáciu vo výške 7,2 miliardy dolárov. The Gap prevádzkuje 6 značiek vo svojom podnikaní: Gap, Banana Republic, Old Navy, Intermix, Hill City a Athlet.

Dňa 30. mája 2019 spoločnosť The Gap Inc. vykázala upravené zisky za prvý štvrťrok vo výške 0,24 dolárov. Porovnateľné predaje klesli o 4%, zásoby sa zvýšili o 10% a vedenie ponechalo rovnaký odhad rastu predaja za celý rok.

Spoločnosť sa ťažko prispôsobila novému maloobchodnému prostrediu. Avšak podniká kroky na zefektívnenie, zlepšenie prevádzky a udržanie ziskovosti. Po prvé, zatvára obchody s nedostatočnou výkonnosťou, ktoré využívajú nadbytočné zdroje. The Gap očakáva, že počas nasledujúcich dvoch rokov uzavrie 230 obchodov, v roku 2019 zatvorí približne 30 obchodov. Okrem toho, vedenie potvrdilo svoj plán investovať v roku 2020 Old Navy.

ročný graf GAP INC, zdroj: FINANZEN100

Nakoniec, spätné odkupy akcií pomôžu udržať rast EPS nad vodou. Spoločnosť Gap oznámila plány na spätné odkúpenie akcií vo výške 200 miliónov dolárov vo fiškálnom roku 2019, čo sa odráža v odhadovanom znížení o 7,8 miliónov akcií z fiškálneho roku 2018.

Spoločnosť zostáva zisková a zdá sa, že akcie sú výrazne podhodnotené. Akcie navyše ponúkajú vysoký dividendový výnos 5,1%, čo je pre dividendových investorov veľmi atraktívne.

Na základe očakávaného EPS vo výške 2,08 dolárov za rok 2019 sa akcie spoločnosti The Gap obchodujú s pomerom ceny a zisku vo výške 9, presne rovnajúcu sa nášmu odhadu reálnej hodnoty. Celková návratnosť 10,4% ročne bude podporovaná očakávaným rastom EPS vo výške 5,3% ročne spolu s dividendovým výnosom 5,1%.

Ročný očakávaný výnos v najbližších 5 rokoch: 10,4%

Na záver

Maloobchodný sektor je v problémoch, pretože spotrebitelia viac nakupujú on – line. Tento trend by sa mal v budúcnosti len zrýchľovať, čo znamená, že maloobchodníci sa musí prispôsobiť. Mnoho z nich to urobilo tým, že investovalo do svojich vlastných platforiem internetového obchodu a uzavrelo nerentabilné kamenné obchody. Aj keď v budúcnosti bude pravdepodobne viac bankrotov v retailovom sektore a tie, ktoré zostanú, budú mať oveľa lepšie možnosti rastu s menšou konkurenciou. Maloobchodníci v tomto článku sú ziskoví a naďalej odmeňujú akcionárov dividendami. A navyše ich akcie sa zdajú byť podhodnotené. Maloobchodníci, u ktorých predpokladáme budúci rast v nasledujúcich rokoch, sa snažia o tento obrat, čo však zvyšuje neistotu. Investori by tak mali v najbližších štvrťrokoch starostlivo sledovať finančné výsledky, aby zistili, či ich obrat je na dobrej ceste.

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár