Vyberáme pre vás – najlepšie maloobchodné akcie 5/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Americký maloobchodný priemysel sa mení. Spotrebitelia čoraz častejšie nakupujú online a uprednostňujú pohodlné doručenie nákupu až do domu, pred chodením do obchodu. Mnoho maloobchodníkov sa snaží prispôsobiť, pretože sa doteraz až príliš spoliehali na nákupné centrá. K niektorým retailovým bankrotom už došlo a je pravdepodobné, že budú nasledovať ďalšie, pretože trend smerom k nakupovaniu na internete sa zdá byť nezastaviteľný. Ale nie všetci maloobchodníci sú odsúdení k zániku. Stále vidíme mnoho maloobchodných akcií priaznivo, aj keď investori musia byť selektívni a zameriavať sa na akcie, ktoré ponúkajú kombináciu hodnoty, rastu a / alebo dividend.

CVS Health Corporation (CVS:NYSE) je integrovaným poskytovateľom zdravotníckych služieb, ktorý prevádzkuje podnikanie v oblasti farmaceutických služieb, spolu s najväčším reťazcom lekární v krajine. Spoločnosť prevádzkuje viac ako 9 900 maloobchodných miest, 1100 lekárskych kliník a poskytuje služby viac ako 102 miliónom členom.

CVS generuje ročné tržby vo výške 250 miliárd dolárov. V minulom roku CVS dokončila masívnu akvizíciu spoločnosti Aetna. Spoločnosť očakáva tento rok 300 až 350 miliónov dolárov v nákladovej synergii s celkovým cieľom 750 miliónov dolárov v roku 2020. Dohoda je pre CVS transformačná, pretože otvára mnoho nových príležitostí pre nadchádzajúce roky.

ročný graf CVS HEALTH CORP. zdroj: FINANZEN100

Spoločnosť CVS Health Corporation (CVS:NYSE) vykázala silné finančné výsledky za druhý štvrťrok roku 2019. Upravený zisk na akciu spoločnosti predstavoval 1,89 dolárov, čo bolo o 0,20 dolárov viac než odhad a 12% nárast oproti predchádzajúcemu roku. Tržby vzrástli o 36% na 63,4 miliardy dolárov, čo bolo o 767 miliónov dolárov viac, než sa očakávalo. S výnimkou Aetny boli tržby oproti minulému roku rovnaké.

V segmente lekárenských služieb došlo k nárastu tržieb o 4,2% v dôsledku zvýšenia cien značkových liekov, zatiaľ čo rast o 4% v celkovom počte spracovaných lekárenských nárokov tiež podporil rast. Tržby v segmente Retail / LTC vzrástli o 3,7% v dôsledku zvýšenia objemu predpisov o 5,9% a vyšších cien značkových liekov.

Spoločnosť CVS Health Corporation (CVS:NYSE) vygenerovala v priebehu štvrťroka voľný peňažný tok vo výške 4,8 miliardy dolárov a v prvom polroku 6 miliárd dolárov. Spoločnosť použila túto hotovosť na splatenie dlhu, vrátane splácania dlhu vo výške 1 miliardy dolárov v druhom štvrťroku a ďalších 1,5 miliardy dolárov v júli.

Zníženie dlhu je obzvlášť dôležité, vďaka masívnej akvizícii Aetna. Vedenie spoločnosti CVS Health zvýšilo odhad upraveného zisku na akciu na rozmedzí 6,89 až 7,00 dolárov za rok 2019, z pôvodných 6,75 až 6,90 dolárov. Stred tohto odhadu je pokles o 1,8% oproti roku 2018 v dôsledku nákladov na integráciu Aetny.

Akcie CVS sa obchodujú za pomer P / E 9,1, pod predpokladanou reálnou hodnotou P / E 11. Rast pomeru P / E by mohol k ročným výnosom pridať 3,9%. Vďaka očakávanému rastu EPS o 5% a dividendovému výnosu 3,1% predpokladáme celkovú ročnú návratnosť akcií CVS 12%.

Ročný očakávaný výnos v najbližších 5 rokoch: 12%

Na záver

Maloobchodný sektor je v problémoch, pretože spotrebitelia viac nakupujú on – line. Tento trend by sa mal v budúcnosti len zrýchľovať, čo znamená, že maloobchodníci sa musí prispôsobiť. Mnoho z nich to urobilo tým, že investovalo do svojich vlastných platforiem internetového obchodu a uzavrelo nerentabilné kamenné obchody. Aj keď v budúcnosti bude pravdepodobne viac bankrotov v retailovom sektore a tie, ktoré zostanú, budú mať oveľa lepšie možnosti rastu s menšou konkurenciou. Maloobchodníci v tomto článku sú ziskoví a naďalej odmeňujú akcionárov dividendami. A navyše ich akcie sa zdajú byť podhodnotené. Maloobchodníci, u ktorých predpokladáme budúci rast v nasledujúcich rokoch, sa snažia o tento obrat, čo však zvyšuje neistotu. Investori by tak mali v najbližších štvrťrokoch starostlivo sledovať finančné výsledky, aby zistili, či ich obrat je na dobrej ceste.

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár