Vyberáme pre vás – najlepšie maloobchodné akcie

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Americký maloobchodný priemysel sa mení. Spotrebitelia čoraz častejšie nakupujú online a uprednostňujú pohodlné doručenie nákupu až do domu, pred chodením do obchodu. Mnoho maloobchodníkov sa snaží prispôsobiť, pretože sa doteraz až príliš spoliehali na nákupné centrá. K niektorým retailovým bankrotom už došlo a je pravdepodobné, že budú nasledovať ďalšie, pretože trend smerom k nakupovaniu na internete sa zdá byť nezastaviteľný. Ale nie všetci maloobchodníci sú odsúdení k zániku. Stále vidíme mnoho maloobchodných akcií priaznivo, aj keď investori musia byť selektívni a zameriavať sa na akcie, ktoré ponúkajú kombináciu hodnoty, rastu a / alebo dividend.

Abercrombie & Fitch (ANF:NYSE) je maloobchod s odevmi s takmer 900 obchodmi po celom svete, ale sústredený je prevažne v USA. Vedenie spoločnosti reportovalo výsledky za druhý štvrťrok koncom augusta. Tržby poklesli o 0,2% na 841 miliónov dolárov, ale v konštantnej mene vzrástli o 1% oproti rovnakému štvrťroku minulého roka. Porovnateľné tržby zostali rovnaké.

Hrubá zisková marža klesla o 90 bázických bodov, zatiaľ čo spoločnosť vykázala upravenú stratu EPS 0,48 dolárov na akciu. V rovnakom štvrťroku minulého roka spoločnosť vytvorila kladný upravený zisk vo výške 0,01 dolára. Dôvodom straty boli poplatky 0,50 dolárov na akciu spojené s odchodov z obchodov. Bez týchto poplatkov upravený EPS v skutočnosti v minulom štvrťroku vzrástol.

Pre investorov bolo viac znepokojujúcou skutočnosťou, že vedenie spoločnosti znížilo celoročné prognózy. Vedenie teraz očakáva, že celoročný rast tržieb sa bude pohybovať v rozmedzí 0 až 2%, v porovnaní s predchádzajúcimi očakávaniami rastu 2 až 4%.

ročný graf ABERCROMBIE & FITCH, zdroj: FINANZEN100

Napriek tomu vidíme potenciál vysokých celkových výnosov, napriek zníženiu odhadov. Do roku 2024 očakávame každoročne rast zisku na akciu o 5%. Pozitívny rast EPS možno dosiahnuť prostredníctvom pokračujúceho otváranie nových obchodov a v menšej miere porovnateľným rastom tržieb a znižovaním nákladov. Spoločnosť otvára každoročne ekvivalent asi 4% svojej základne v nových prevádzkach, čo by malo podporiť rast tržieb.

Rozšírenie marže je možné, pretože vedenie odviedlo v posledných štvrťrokoch dobrú prácu pri udržiavaní vysokých marží tovaru.

Abercrombie & Fitch (ANF:NYSE) tiež vypláca štvrťročnú dividendu vo výške 0,20 dolárov na akciu. Ročná výplata 0,80 dolárov na akciu činí výnos 4,7%. A s očakávaným výplatným pomerom v roku 2019 menším ako 60% je predpoklad, že dividenda je udržateľná.

Nakoniec sa zdá, že akcie sú podhodnotené. Na základe očakávaného EPS vo výške 1,40 dolárov sa akcie spoločnosti Abercrombie obchodujú za pomer P / E 12,2. Odhad reálnej hodnoty je pomer P / E 18, čo je stále pod historickým priemerom tejto akcie. Zvyšujúci sa násobok P / E by mohol pridať k ročným výnosom akcie 8,1%.

Celkovo by akcie mohli do roku 2024 generovať výnos 17,8% ročne.

Na záver

Maloobchodný sektor je v problémoch, pretože spotrebitelia viac nakupujú on – line. Tento trend by sa mal v budúcnosti len zrýchľovať, čo znamená, že maloobchodníci sa musí prispôsobiť. Mnoho z nich to urobilo tým, že investovalo do svojich vlastných platforiem internetového obchodu a uzavrelo nerentabilné kamenné obchody. Aj keď v budúcnosti bude pravdepodobne viac bankrotov v retailovom sektore a tie, ktoré zostanú, budú mať oveľa lepšie možnosti rastu s menšou konkurenciou. Maloobchodníci v tomto článku sú ziskoví a naďalej odmeňujú akcionárov dividendami. A navyše ich akcie sa zdajú byť podhodnotené. Maloobchodníci, u ktorých predpokladáme budúci rast v nasledujúcich rokoch, sa snažia o tento obrat, čo však zvyšuje neistotu. Investori by tak mali v najbližších štvrťrokoch starostlivo sledovať finančné výsledky, aby zistili, či ich obrat je na dobrej ceste.

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár