Vyberáme pre vás – najlepšie maloobchodné akcie 5/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Americký maloobchodný priemysel sa mení. Spotrebitelia čoraz častejšie nakupujú online a uprednostňujú pohodlné doručenie nákupu až do domu, pred chodením do obchodu. Mnoho maloobchodníkov sa snaží prispôsobiť, pretože sa doteraz až príliš spoliehali na nákupné centrá. K niektorým retailovým bankrotom už došlo a je pravdepodobné, že budú nasledovať ďalšie, pretože trend smerom k nakupovaniu na internete sa zdá byť nezastaviteľný. Ale nie všetci maloobchodníci sú odsúdení k zániku. Stále vidíme mnoho maloobchodných akcií priaznivo, aj keď investori musia byť selektívni a zameriavať sa na akcie, ktoré ponúkajú kombináciu hodnoty, rastu a / alebo dividend.

Nordstrom Inc. (JWN:NYSE)

Nordstrom Inc.(JWC:NYSE) je obchodný dom, ktorý predáva oblečenie, obuv a doplnky. V niektorých svojich obchodoch ponúka spoločnosť tiež predmety z kategórie bytového textilu a svadobných výrobkov. Spoločnosť Nordstrom má v súčasnej dobe hodnotu 5,3 miliardy dolárov a generuje ročné tržby približne 16 miliárd dolárov.

Spoločnosť má vysoko kvalitné portfólio. Aj keď je spoločnosť stále veľmi závislá na obchodných centrách, približne 95% jej obchodov je umiestnených v obchodoch s ratingom A, alebo lepším. A všetky obchody spoločnosti Nordstrom majú kladné cash-flow.

Nordstrom Inc.(JWC:NYSE) vykázala v druhom štvrťroku slabé zisky, čo viedlo k zníženiu očakávaného zisku a tržieb. Celkové konsolidované čisté tržby klesli v druhom štvrťroku o 5,1%. Tržby z e-commerce vzrástli v druhom štvrťroku o 4% a teraz predstavujú 30% z celkového podnikania, pretože spoločnosť Nordstrom pokračuje vo svojom úsilí byť dôležitým hráčom v oblasti elektronického obchodovania, ktoré, ako sa zdá, nesie ovocie.

ročný graf NORDSTROM INC, zdroj: FINANZEN100

Zriedený zisk na akciu vo výške 0,90 dolárov sa žiaľ oproti predchádzajúcemu štvrťroku znížil o 5,2%, pretože rast digitálneho predaja nestačil kompenzovať pokles celkových tržieb.

Za posledných päť rokov Nordstrom zvyšoval tržby o 5% ročne. Rast sa v poslednej dobe spomalil; v roku 2018 vzrástli tržby o 2,3% a očakáva sa, že v roku 2019 poklesnú. Erózia marží ďalej narušila ziskovosť, keďže Nordstrom investuje do nových projektov. Zníženie nákladov o 150 až 200 miliónov dolárov ročne a spätné odkupy pomôžu udržať rast EPS nedotknutý.

Akcie sa obchodujú s pomerom ceny a zisku vo výške 10,4, čo je pod odhadom reálnej hodnoty 12. Rast ocenenia by tak mohol zvýšiť ročný výnos až o 2,9%. Vďaka očakávanému rastu EPS (2%) a 4,5% dividendovému výnosu očakávame, že Nordstrom v nasledujúcich piatich rokoch vráti ročne 9,5%.

Ročný očakávaný výnos v najbližších 5 rokoch: 9,5%

Na záver

Maloobchodný sektor je v problémoch, pretože spotrebitelia viac nakupujú on – line. Tento trend by sa mal v budúcnosti len zrýchľovať, čo znamená, že maloobchodníci sa musí prispôsobiť. Mnoho z nich to urobilo tým, že investovalo do svojich vlastných platforiem internetového obchodu a uzavrelo nerentabilné kamenné obchody. Aj keď v budúcnosti bude pravdepodobne viac bankrotov v retailovom sektore a tie, ktoré zostanú, budú mať oveľa lepšie možnosti rastu s menšou konkurenciou. Maloobchodníci v tomto článku sú ziskoví a naďalej odmeňujú akcionárov dividendami. A navyše ich akcie sa zdajú byť podhodnotené. Maloobchodníci, u ktorých predpokladáme budúci rast v nasledujúcich rokoch, sa snažia o tento obrat, čo však zvyšuje neistotu. Investori by tak mali v najbližších štvrťrokoch starostlivo sledovať finančné výsledky, aby zistili, či ich obrat je na dobrej ceste.

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár