Vyberáme pre vás – nápojové akcie

Akcie Americké akcie Spotrebiteľský sektor

Molson Coors (TAP:NYSE)

Pivovarnícka spoločnosť Molson Coors (TAP:NYSE) bola založená už v roku 1873 a odvtedy sa rozrástla na jedného z najväčších pivovarov v USA s rôznymi značkami, vrátane Coors Light, Coors Banket, Molson Canadian, Carling, Blie Moon, Hop Valley, Crispin Cider a Miller Lite prostredníctvom spoločného podniku s názvom MillerCoors. 

Okrem značnej prítomnosti v USA sa spoločnosť diverzifikovala do Kanady, Európy, Latinskej Ameriky, Ázie a Afriky. 

Výsledky fiškálneho roku 2019 za druhý štvrťrok vykázali medziročný pokles výnosov o 4,4% a to kvôli poklesu objemu a nepriaznivým kurzom v cudzej mene. Dosť to zavážilo, nakoľko upravený zisk na akciu dosiahol 1,52 dolárov v porovnaní s 1,88 dolárov v predchádzajúcom roku. 

ročný graf MOLSON COORS, zdroj: BLOOMBERG

Pozitívne je, že spoločnosť pokračuje v úsilí o znižovanie pákového efektu a zvýšila dividendu o dramatických 39% na 0,57 dolárov za štvrťrok, čo investorom poskytuje pozitívny signál a dôveru k smerovaniu spoločnosti v jej budúcnosti. 

Táto dôvera pramení zo sily značky. Molson Coors (TAP:NYSE) ako druhý najväčší pivovar v USA s 24% podielom na trhu má dlhodobé a pevné vzťahy s distribútormi, maloobchodníkmi, reštauráciami, barmi, krčmami, ako aj silnú lojalitu spotrebiteľov. 

Výsledkom je, že aj keď posledné výsledky boli sklamaním, dlhodobý výhľad spoločnosti zostáva solídny, najmä, keď sa ich bilancia neustále zlepšuje. Okrem toho budú medzinárodné trhy pre spoločnosť pravdepodobne naďalej zdrojom rastu, a budú kompenzovať akúkoľvek pretrvávajúcu stagnáciu na americkom trhu s pivom.

Hlavným rizikom, ktorému spoločnosť čelí, je jej silná závislosť na trhu s pivom v USA, ktorý sa v poslednom čase neznížil a výrazne zhoršil jej celkové výsledky. Okrem toho, keďže podnik rastie na medzinárodnej úrovni, bude čeliť zvyšujúcim sa devízovým, geopolitickým, akvizičným/integračným a regulačným rizikám. 

Celkovo sa spoločnosť Molson Coors (TAP:NYSE) považuje za veľmi atraktívnu príležitosť, ktorá kombinuje 2,6% pokles ocenenia, 5 %-ný rast zisku na akciu a 4%-ný dividendový výnos, čo vedie k atraktívnej ročnej návratnosti na úrovni 11,6%.

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár