Vyberáme pre vás – nápojové akcie

Akcie Americké akcie Dividendy Ekonomika Spotrebiteľský sektor

Keurig Dr. Pepper Inc. (KDP:NYSE)

Keurig Dr. Pepper vznikol po zlúčení Dr. Pepper Snapple a Keurig Green Mountain v roku 2018.
Nová spoločnosť ponúka celý rad známych značiek nápojov, ako je Dr. Pepper, 7UP, Fiji Water a Snapple, navyše širokú škálu špeciálnych nápojov v kapsuliach K-Cup, ako sú Starbucks, Dunkin ‚Donuts, McCafé a Green Mountain.

Akcie spoločnosti Keurig Dr. Pepper (KDP:NYSE) sa začali obchodovať 10. júla 2018. Keurig Dr. Pepper je teraz treťou najväčšiou nealkoholickou potravinárskou a nápojovou spoločnosť v USA, konkuruje spoločnostiam ako sú Coca-Cola (KO) a PepsiCo (PEP). Spoločnosť prevádzkuje štyri obchodné segmenty: Kávový systém, balené nápoje, nápojové koncentráty a nápoje v Latinskej Amerike.

Zatiaľ čo spoločnosť Keurig Dr. Pepper (KDP:NYSE) počíta s rastom ziskov za rok 2019 najmenej 15%, konzervatívnejší odhad je na úrovni ročného rastu 10% v nasledujúcich piatich rokoch.

ročný graf KEURIG DR. PEPPER, zdroj: NASDAQ

Pred fúziou Dr. Pepper Snapple zvýšil dividendu osem rokov po sebe. Keurig Green Mountain bol držaný v súkromnom vlastníctve a nevyplácal dividendu, čo má za následok neistotu ohľadne rastu dividend v budúcich rokoch. Vedenie spoločnosti Keurig Dr. Pepper očakáva, že v roku 2019 vyplatí dividendu vo výške 0,60 dolárov na akciu, čo je dvojnásobok sumy, ktorú spoločnosť vyplatila v minulom roku. Akcie dnes ponúkajú dividendový výnos 2,2%.

Akcie spoločnosti Keurig Dr. Pepper (KDP:NYSE) sa teraz obchodujú za 27,65 dolárov. Pri použití očakávaného zisku na akciu 1,14 dolárov má akcia pomer PE 24,3. Toto je jedno z tých vyšších ocenení. Domnienkou je, že cieľový pomer PE 18 do roku 2024 je vhodnejší. Ak by sa akcie obchodovali s týmto pomerom do roku 2024, potom by pokles ocenenia mal za následok pokles ročného výnosu o 5,8%.

Kombinácia týchto očakávaní ohľadom rastu ziskov (10%), dividendového výnosu (2,2%) a poklesu ocenenia (5,8) nám hovorí, že Keurig Dr. Pepper ponúkne v najbližších piatich rokoch celkový ročný výnos 6,4%.

Očakávané tempo rastu ziskov spoločnosti je presvedčivé, ale vidieť, že akcie sa obchodujú príliš vysoko.

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár